Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ???zaCorel 11нови  
АвторPeterPan (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 11:46



Имам проблем с Corel Draw v11 - след като съм привършила работа с него и излезна от програмата, компа ми забива. Така е всеки път, когато работя с Corelа... за да се оправи - трябва да рестартна компа. Някои можели да ми помогне с този проблем? От какво се получава?...





Тема за въпросите и отговоритенови [re: PeterPan]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано30.10.03 12:45



и какво сега, да хвърлям боб за да позная с коя версия на Windows-a си, с какъв компютър, какви други програми ползваш
А може би пък си на Mackintosh?
или под Linux с Wine си го подкарал Corel-a?

Научете се да задавате правилните въпроси бре хора, за да можете да получите правилните отговори

и аз го мога, и тате го може, ама козата си сака пръч


Тема Re: за въпросите и отговорите [re: AliBabach]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 16:08



Po moe li4no mnenie naj-lesnia na4in da se opravi6 s problema e da MAHNE6 ZAVINAGO COREL_A i da zapo4ne6 rabota na Illustrator. Kazvam tova sled pove4e ot 7 godini rabota s Corel i fakta 4e VSI4KI versii zabivat. Njama spasenie ot tazi napast. Pyk za drugite mu nedostatyci ne iskam da otvarjam duma, 6toto stava mnogo dulga i 6iroka



Тема Re: за въпросите и отговоритенови [re: diver]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано30.10.03 20:09



Сега ако речеш че илюстратора не забива, незнам , да ми дропнеш твойта версия??



Тема Re: за въпросите и отговоритенови [re: bateventzi]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 22:53



bateventzi, njama da si kriva du6ata 4e i illustratora zabiva. Ama ti kato razbira4 po zabivkite si pomisli 6to za 4udo e Corel A.R.M (Application Recovery Manager)! Draw_a zabiva i se vklu4va A.R.M. za da te osvedomi 4e Drawa e zabil - interesna rabota. 6to za firma trebe da si za da napravi6 taz programa? Otgovor: firma, kojato znae 4e paketa ne e ustoj4iv, zabiva i pravi mizarii. Prav li sym?
Ama kakto se kazva: na Draw_a tova mu e naj-malkia problem.
Ako iska6 njakoj den naistina probvaj illustratora (ama 8.0 - za 10.0 i az priznavam 4e ne e 4itav)



Тема Re: ???zaCorel 11нови [re: PeterPan]  
Авторvall (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 09:16



Corel 11 черпи страшно много системни ресурси и рам, и ако Windowsa ти е претрупан с неща които допалнително го обременяват, нормално е да увисне някъде поради претоварване. След изключване на Corel-a програмата се unload-ва от системата, но ако на системата ти не и достигат ресурси да извърши тази операция, нормално е да забие.

Аз също ползвам CorelDRAW от 7 години и съм се спрял на 9-ката. Не виждам какво ценно може да даде 11-ката че да си сложа толкова по тромава версия. Да не говорим, че са направили dоwngrade на най-скъпоценната функция на Bezier tool-a.

И аз безмалко да се convert-на към Illustrator-a но някои неща са ги направили малко по-дървени там при node editing и затова се спрях.

Всъщност аз работя по около 10 часа на ден в Corel-a и средно ми забива по 5 до 10 пъти на ден, има дни и с повече забивания, но съм му свикнал вече, save-вам като луд и не ми прави впечатление много. Вероятно от Corel са вградили random функция "take a break" давайки минута отдих на маниаците потребители, за да не се гътнат от много работа и да могат да си купят и седващата версия



Тема Re: за въпросите и отговоритенови [re: AliBabach]  
Авторvall (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 09:18



Ти да не си подкарвал Corel с Wine pod Linux, щото ако си и то стабилно, ще се радвам да кажаеш как става тази работа.



Тема Re: за въпросите и отговоритенови [re: diver]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 09:29



Май ще трябва да поработиш още 7 години :) Слагай си 9-а и щракай с пръсти. Тя е най стабилна. Започнал съм от 2-ра версия



Тема Re: ???zaCorel 11нови [re: vall]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 09:54



Edna prosta smetka po tvoite dumi zna4i, 4e Corela zabiva vednyj na 4as! Malko li ti se stryva tova? Za svedenie na drugite - az sy6to rabota ot 2_ra versia i sega imam 11 (polzvam samo ako njakoj mi donese gotov proekt), no istinata maj e 5 i 7 -= maj sa naj-stybilni



Тема Re: трябва да се вземе предвид нещо... [re: diver]  
Авторvall (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 10:01



Сега един път на час може да забие може и да не забие. Проблема при мен е че аз не ползвам пиратски Корел и съм си купил ESSENTIALS, щото 9 не се продава тука вече, в интернет го има за 36$ ама тия от Акт Софт се опитват да ми обясневат, че нямало да бъде лицензиран ако си го купя от вънка. А ESSENTIALS е много по не стабилен то пълната версия на девятката. Когато бях с нея, ми забиваше не повече от 1-2 пъти на ден, ако въобще забие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.