Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема моля ви, кажете ми къде  
Авторblack magic kitten (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 14:25



къде сте учили всички дето го правите това? дизайн , уеб дизайн и т.н говорим за сайтове и реклама. поназнайвам по нещо от тук от там, но нямам реална представа къде да ида да уча за да се науча и аз. знам че не е от днес за утре и има доста да се учи, но искам да правя това!
какво трябва да знам, за да стана добра, а не да си играя за удоволствие само?


моля ви, кажете ми!



Тема Re: моля ви, кажете ми къденови [re: black magic kitten]  
Автор bluelemon (Opel Kadet®)
Публикувано27.10.03 15:36



Dushi4ka ne iskam da ubivam entusiazma ti no trudno e pak i malko kasmet triabva.

Welcome to the Mad Seasons world!


Тема Re: моля ви, кажете ми къденови [re: black magic kitten]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано27.10.03 19:19



Късмет, нерви, недоспиване, простотия...

Яко бачкане се иска, ама трябва някой да те "поеме" пона със начално ниво във някоя фирма.

Съвет: Търси каква да е работа отначало, дори и за 150-200 кинта, важното е опита и СиВи-то.



Тема Re: моля ви, кажете ми къденови [re: bluelemon]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 20:39



е-ееее не плаши момичето де Лимоне :)
Трудно е, но не невъзможно, като повечето цели за постигане у тоа Жвот.
Просто не спирай да търсиш по обяви, и да разпитваш не/познати, и рано или късно ако не си мноо придерчива шта земат чираче... то така се почва, а после е "лесно"
PS. ne zabravqi 4etmoto!



Тема Re: моля ви, кажете ми къденови [re: Fallen_Angel]  
Автор sasho (...............)
Публикувано27.10.03 20:53



Е, Fallen Angel, не учи момичето как се подбиват цените на пазара. Ама иначе си прав, тъй се прави.



Тема Re: моля ви, кажете ми къденови [re: black magic kitten]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано27.10.03 22:43



Абсолютно подкрепям колегите. И аз така започнах. Цяла година бях на мизерна заплата - 300 лв., но имах възможността да бъда обучен от доста добри професионалисти в добра фирма. Сега взимам около 3 пъти повече...
Иначе ако е въпроса за обучение - в Нов Български Университет има специалност "Графичен дизайн". Но не знам какво е нивото. Иначе в Софийския и в Техническия има следдипломна квалификация по темата, но трябва да си завършила вече висше образование.
Най-важното нещо е посточнството и упоритостта. И винаги бъди с широко отворени очи - гледай какво правят другите, опитай се да анализираш какво ти харесва и какво не в дадена реклама или сайт. Има и доста литература на пазара.
Успех!



Тема Re: моля ви, кажете ми къденови [re: agent_orange1]  
Авторчepнo мarичecko koтe (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 23:57



да ама аз искам да уча точно това, а е да се блъскам 5 години за "следдипломна квалификация" а и те хората в университета са като в даскало - учат само за изпитите, иначе - не чак толкова. не вярвам, който и да мми твърди, че в българско ВУЗ можеш да научиш достатъчно за да ядеш от наученото после. за това се ориентирам чрез питане и за това ви питам. за идиотия, както се спомена, и за безсънни нощи - не се притеснявам. просто не мога да видя в цялата картинка от къде да започна? помогнете ми?
какво означава да ме взематт "за чирак"? нямам тапии за това и онова, така че ще ми е трудно да се докажа... не ми е заради заплатата или парите, защото знам че човек се развива. но искам да започна НЯКАК, дори и за по - малко от 120 на мецец! искам ДА СЕ НАУЧА!



Тема emi...нови [re: чepнo мarичecko koтe]  
Автор ByteSize (Spider man)
Публикувано28.10.03 01:24



... te horata tva ni kazvat be macka! 4etete i u4ete .. kade ... emi izberi si.. na kolko godini si??? az sam na 16 (po4ti 17) i mi ostava o6te edna godina do zavar6vane na high school... sled tova ... Destination: Bulgaria! osnovnata mi pri4ina e $$$$ tva e 4e ne znam dali v nov bularski 6te me zemat dori ako sam s kanadska diploma za gimanziq..??? ti na kakvo nivo si??? zavar6ila li si ne6to??? u4i6 li ne6to??? kakvo "poznaiva6" (kato programi) ???



Тема хенови [re: ByteSize]  
Авторчepнo мarичecko koтe (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 02:03



на 20 съм.
frontpage, java, corel и такива ми ти
html също, ама ги поназнайвам, не съм спец



Тема а и ...нови [re: ByteSize]  
Авторчepнo мarичecko koтe (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 02:05



не е нужно да си толкожа рязък, а и мен кинтите не ме греят, докато не с тана достатъчно добра за да ги печеля наистина.
а и аз за НБУ нямам много добро мнение да ти кажа...



Тема I az da kajaнови [re: чepнo мarичecko koтe]  
Автор Celeste ()
Публикувано28.10.03 08:41



Toq zanaqt - shtoto tova si zanaqt ako pitash mene, ne se uchi v universiteta !!!
Tova trqbva da go razberesh! Nqma nachin nqkoi da te nauchi na tova koeto naprimer sega az moga, v universiteta!! Tova ti go kazvam ot lichen opit! Taka che tova koeto shte uchish v koito i da e universitet e "pochti" bez znachenie....
Tam nai-vajnoto e da nauchish nqkolko neshta:
1. Da se nauchish da CHETESH
2. Da zavarjesh vazmojno nai-mnogo kontakti (nqkoi mu kazvat vrazki)
3. Da razbresh che student nai-veche oznachava - SAMOOBUCHAVASHT se

Inache horata po-gore sa savem pravi, trqbva da si namerish nqkoq firmichka kadeto shte pochnesh da se uchish, zashtoto v tozi zanaqt, a predpolagam i v pochti vsichki drugi, nai-vajnoto e praktikata. Kato ti dade nqkoi "nachaloto" posle e po-lesno i shte naprednesh sama, spored vazmojnostite ti i jelaniqta ti. Imai predvid che tova ne e nikak lesno.

Uspeh

На вкус и цвет товарищей нет


Тема a vazmojno li e ....нови [re: Celeste]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано28.10.03 16:01



... nqkoq takava firmi4ka da te "naeme" ako ne si palnoleten??? i ako ne si v BG??? a i o6te ne6to da vi pitam... za Java scripta... az v momenta go u4a s edna tuhla ama.. mnogo e trudno be!!!! si4ki tiq kodove da gi nazubrq e nevazmojno... !!! no kato poglejdam ot vreme na vreme v knijkata se spravqm... samo 4e vie sigurno ne gledate ot razni knijki nali ??? emi kak ospqhte da gi nau4ite si4ki tiq kodove ???? i sa6nsot pozvoleno li e da se nadni4a v knijki kogato nqkoi te e nael i o4akva tiq ne6ta da gi znae6???



Тема Re: a vazmojno li e ....нови [re: ByteSize]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано28.10.03 16:13



Eстествено че е позволено, никой не е назубрил всичко, в нашта фирма, шефа даже отделя пари за книжки отвреме навреме. Относно това, как аз съм научил жава-та и дали ъм чел много книжки за нея, ами братле, бъкел не разбирам от джава, и нямам намерение да чета, чесно. Научи се на едно нещо, заеби тая работа, да си всезнаещ неможе, по-добре само едно.



Тема Re: a vazmojno li e ....нови [re: ByteSize]  
Автор Celeste ()
Публикувано28.10.03 16:57



БатеВенци е прав !
Не може да знаеш всичко !!! Такова животно нема !!!
Хвани се и учи само в определена област! Дали ще е дизайн, предпечат, програмиране ще трябва сам да решиш .... тука едва ли някой друг ще може да вземе решение вместо теб.
Иначе за въпроса за "малката фирмичка", ако не си пълнолетен - честно казано - не знам ! Най-вече фирмите би ги спряло това, че евентуално не си ходил войник, но пък ако ще следваш 5-6 години занапред да кажем, че "номерът" ще мине. Защото никой няма да те наеме да те обучава при положение, че след няколко месеца ще те приберат в казармата.
А това за "пълнолетието" едва ли ще спре много фирми при положение, че си кадърен и имаш желание да работиш.

На вкус и цвет товарищей нет


Тема Ne e nujno...нови [re: ByteSize]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 21:48



Izob6to ne e nujno da nazubrq6 vsi4ki kodove.
Celta kogato u4i6 ezik, naprimer, e da stane6 naqsno s principite i vyzmojnostite mu, a za samia sintaksis ima spravo4nici :)
Ne razbiram ot JavaScript, no i az sym se opitval da q/go u4a na tvoite godini barabar s drugite ne6ta...



Тема togava...нови [re: Dan4oKalpazan4o]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано28.10.03 23:34



... da re4em 4e re6avam da se expertna v Photoshopa... 6toto mislq 4e sam nai doabr v nego ... i tova kakvo se smqta??? dizainer i prepe4at li ???? ... a tva za kazarmata.. nqma problemi !!! az nqma da hodq v kazarmata taka i taka!!! dokato mi doide vreme za kazarma az 6te sam ve4e Kanadaski grajdanin i tva me spasqva!!!!!



Тема Re: togava...нови [re: ByteSize]  
АвторHekъф (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 01:03



Като се експертнеш във Фотошоп никъф не ставаш... Ставаш един обикновен юзър...
Не е зле да разберете, че тия програми са само ПОМОЩНО средство за визуализиране на ИДЕИ.
Ако нямаш никой в главата, бате, и във Илюстратор да се експертнеш пак няма да има значение... Понимаеш?
А за казармата не се плаши - няма нищо страшно в нея. Това в случай, че не станеш канадски гражданин.



Тема Re: togava...нови [re: Hekъф]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано29.10.03 10:38



Точно така е, да



Тема da de...нови [re: bateventzi]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано29.10.03 15:40



... tva imam v vpredvid... toi PS ne ba4ka sami4ak... imam vpredvid 4e ako stana expert v photshopa i go IZOLZVAM KATO SERDSTVO ZA VIZUALIZIRANE NA IDEI kakav 6te sam??? dizainer???



Тема Re: da de...нови [re: ByteSize]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано29.10.03 15:54



Пич мисли малко... фотошоп е инструмент както за дизайнери така и за предпечетни специалисти, и за ходожници и за които квот се сети.... ако визуализираш собствени идеи си дизайнер



Тема kak vi se struva...нови [re: bateventzi]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано29.10.03 16:24



;))) mersi! ... kak vi se struvat 60lv. za edin web site s ob6to 4 ili 5 web pages??? kato ima i gifove ..??? tolkova mi prelojiha i az kazah 4e 6te si pomislq... e drug e vaprosa 4e az o6te sno6ti ospqh da go napravq sitea 6toto mi bqha dali pics i info ot predi tva taka 4e ak ose saglasq napravo go submitvam... a i sa6to taka se iska az da go ... domeinvam.. demeke az d mu sloja domein... te si imat domein ve4e nqkav... ama isakt az da sloja strancite v neta taka 4e da se otvarqt ... da go hostvam!!! (zabravih dumata!) kajete spored vas kolko bi trqbvalo da zimam... se pak kato se ima predvid 4e sam na4inae6t de...



Тема Re: kak vi se struva...нови [re: ByteSize]  
Авторнekъф (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 17:23



като ти гледам въпросите - взимай ги тия 50 лв. и се ритай по гъза и викай ура! А може като го хостнеш ситето да пуснеш един линк да го разкритикуваме:))



Тема dalboko sam vazmuten :)нови [re: нekъф]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано30.10.03 00:05



ok 6tom kazva6 ... ama az se interesuvah VIE the masters kolko bihte chardjuli za tazi osluga ????



Тема Re: I az da kajaнови [re: Celeste]  
Автор Black Magic Kitten (непознат )
Публикувано03.11.03 12:42



ми добре -
1 - как става това с "намирането на фирмичка"
2 - окей, въпроса е тъп, но "по какво" трябва да имам НЯКАКВА предварителна потготовка, за да "ме вземат"?



Тема Re: I az da kajaнови [re: Black Magic Kitten]  
Автор Celeste ()
Публикувано03.11.03 13:20



Не знам как да ти отговоря - предполагам няма рецепта за това как да си намерим фирмичка, в която да ни вземат на обучение.
Единственото, което се сещам да те посъветвам да не спираш да търсиш, в случай, че си решила твърдо да се занимаваш с това.
При мене навремето беше "чист късмет". Мисля, че когато човек много иска нещо - живота му предоставя шанс да го реализира по един или друг начин. Търси си своя шанс и гледай да не го пропуснеш.

А по въпроса какво "трябва" да знаеш за да те вземат. Хмммм, аз досега не съм виждал такъв списък с "неща които трябва да знаеш". Предполагам с операционните системи трябва да са ти ясни (в общи линии). Добре да си виждала, да имаш някакви основни познания по Фотошоп и някоя от векторните програми. Не е лошо ако си и виждала "що за животно е" Индезайн, Куаркексперес или Пейджмейкър. Ако умееш да рисуваш това също ще е в твой +. И най-вече да имаш желание и страст да се занимаваш с тази работа.

Успех

На вкус и цвет товарищей нет



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.