Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема анимациянови  
Авторaнимaция (Нерегистриран)
Публикувано13.10.03 15:39



Здравейте,

преди доста време, постнах една подобна тема, но така и не получих желаните отговори !
Тъй като не намерих в ДИР-а клуб "Анимация" не ми остава друго освен да напиша
въпросите си тук и в още няколко подобни клуба свързани с компютърната графика.

Повече от година си търся програма за компютърна анимация - неуспешно !
Опитах много продукти, но нито един не задоволи моите искания.
Прегледах куп интернет страници, но никъде не намерих така желания и търсен от
мен 'download'.

Какво точно търся ?!

Търся програма за компютърна анимация !
Веднага някой ще ми отговори - Ползвай Флаш, или опитай с продуктите на Adobe,
или бози от сорта на Ulead Gif Animator и прочие.
Трябва ми професионална програма, или поне нещо което се доближава до професионалните
компютърни програми за създаване на качествени анимационни клипове и филми !
Флаш определено не ме устройва, той е доста добра програма, бих казал, че друга като него няма,
но е ориентиран към WEB и в никакъв случай, не отговаря на представите ми за Професионална
програма за Анимация. Той съдържа достатъчно инструменти за създаването на един прекрасен
WEB сайт, изпълнен с динамичност, анимация, звук и т.н., но в същото време способностите му
са прекалено малко за да бъде създаден един качествен анимационен филм.
Не искам да коментирам повече способностите му, насоката на тази програма е по-различна.

Програми за Анимирани Гифове не ми трябва, предполагам, че сте се досетили.
Трябва ми нещо МОЩНО !, с подходящи инструменти.
Програми за триизмерна анимация също не ме устройват, защото аз искам да се занимавам
с 2д анимация основно, включването на 3д елементи си е отделна тема вече.
Имам голям опит с 3DSTUDIO MAX. Обичам я тази програма !
Ще бъда истински щастлив ако успея да открия програма подобна на нея, в смисъл със същите възможности
(защо не и с по-големи)само че в двуизмерния свят ! - мисля, че ме разбирате !

Трябва ми мощна, приближаваща се до професионалните програми за анимация, на който са създавани
филмчета като тези които много от вас предполагам са гледали по Cartоon Network.

ДАЙТЕ ИМЕ, ЛИНК ЗА DOWNLOAD, ИЛИ ПОНЕ НЯКАКВА СЛЕДА....



Тема Re: анимациянови [re: aнимaция]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано13.10.03 18:11



Aми не, не те разбирам, незнам какво не му харесваш на флаш-а. Незнам дали ще ти помогна, но може да опиташ, макромедия директор и другото е пак тяхно ауторуеър се казва




ааа сетих се за едно кооlmovies се нарича, ама такаа както съм ти го написал с К отпред

Редактирано от bateventzi на 13.10.03 18:13.



Тема Re: анимациянови [re: aнимaция]  
Автор sasho (...............)
Публикувано13.10.03 20:59



Виж преди време тука съм заформял подобни дебати, ама живота ме грабна и така не си и реализирах идеите. Никога, обаче не е късно и ще се радвам наистина някой, който разбира да се намеси. Виж този линк





Тема Re: анимациянови [re: aнимaция]  
АвторDusso (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 09:40



Potursi v i-net Aura 2, tova e ne6to koeto sum vijdal kak raboti(Litzenzno kopie estestveno) i mislq, 4e e to4no tova koetro tursi6.
Tova e mnogo intuitiven software, v koito moje6 da risuva6 directno vuv videoto(rasterno) sus vsevuzmojni instrumenti.Vuzmojnostite za suzdavane na izobrajeniq sa kato vuv Painter - ima6 4etki, molivi, pasteli etc.
Starhotno e naistina i iosven tova poddurja mnogo seriozen import(tga, psd, png i o6te dosta, nqma da gi izbroqvam, za da ne sburkam)

Dano nameri6 nqkakva pirate versiq, mislq 4e zaduljiteln trqbva da go vidi6 - tova e professional product!


P.S. Predpolagam, 4e ima i po-nova versiq(tazi Aura 2 e ot 2001)



Тема Re: анимациянови [re: Dusso]  
АвторAnime (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 15:46



Благодаря Ви на всички, които се отзовахте.
Ще проверя тази програма Аура, надявам се да има пиратска версия, защото пари за лицензи нямам :)
Обикновено тези програми които се водят професионални и са актуални през последните няколко години са 100% платени :(

Идеята да рисувам на една програма, да експортвам в друга и да репородуцирам и озвучавам в трета.. четвърта и т.н хич не ми пасва ! - това не е професионализъм, това е МАНДЖА С ГРОЗДЕ !
Иначе и аз си мислех да рисувам на фотошопа, след което да ги наредя с Адобе Премиер,.. ама знаете ли какъв е резултата ? ПУАШИМ СЕ ! :)

За да ме разбират повече хора, особено, човека който ми бе написал - ФЛАШ СТАВА, ще кажа, че като говоря за анимация, нямам предвид подскачащо топче, 200x200 ПИСКЕЛА, а говоря за качествена 2Д анимация, която да работи на висока разделителна способност (на голям екран) на 35 кадъра в секунда и да не прави никакво преливане, насичане и т.н.(както прави векторната графика на ФЛАШ по разбираеми от мен причини, но неразбираеми от някои други)
Пиша 'неразбирами' защото ФЛАШ като цяло не е създаден за такъв тип АНИМАЦИЯ за каквато ви говоря !, той е със съвсем друга насоченост и начин на работа с вектора ! РАЗБЕРЕТЕ ГО !



Тема Re: анимация [re: Anime]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано14.10.03 17:57



Благодаря ти, беше важно за мен.....



Тема Re: анимациянови [re: bateventzi]  
АвторBrave (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 09:45



Opitai i s ToonBoon studio toi e za 2D animaciq i ne e nikak losh produkt.



Тема Re: анимациянови [re: Brave]  
АвторAnime (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 10:13



Свалих го ! (toonboom-a)
Засега не мога да кажа нищо, доближава се много до флаш от една страна, от друга пък е снабден с повече гъвкавост, особено като работим с frames

ще го тествам, още е рано да давам твърди оценки



Тема Re: анимациянови [re: Anime]  
АвторBrave (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 17:20



Tui kato ne uspqh sled dalgo tarsene da namerq cracknata versiq ili crack za AURA Video Paint, bih Ti predlojil ako iskash da si podelim edno kopie ot Slaveikov Ti shte vzemesh CD-to za teb a az shte si napravq kopie stava li ( parite estestveno 50 na 50) :) ako si saglasen pishi na fugazi_bg@yahoo.ca.



Тема Re: анимациянови [re: Brave]  
АвторAnime (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 10:29



Идеята ти никак не е лоша, само, че има един проблем
аз не живея в София :(




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.