Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема просто питамнови  
Автор Z-z-Z-z-Z (Sleeping Dog)
Публикувано07.10.03 12:51



Здравейте, имам намерение до края на месеца да си купя компютър, на който ГЛАВНО ще ползвам Corel, Photoshop и други графични програми, и бих желал да ми дадете съвет в рамките на 500 лв (нов компютър, без монитор) каква конфигурация бихте ми препоръчали и защо? До момента съм питал около 10 човека и 10-те мнения бяха противоречиви. Имам няколко идеи относно това какво предпочитам.
Повечето казват че АМД били добри процесори, но много греели...съгласен ,съм но пък има едно дъно на Елитгруп за сокет А, K7SOM с вграден процесор, видео, звук, лан, ползва ДДР рам и няма агп слот ....което е под 100 $. Същото дъно го има в разновидности без процесор.Предложиха ми го като евтино решение, но незнам (понеже не разбирам) дали си заслужава да го взимам. На пръв поглед това ме устройва, но както ви казах един ми казва едно друг - друго ... така че обяснете ми кое си заслужава и какво да си взема (в рамките на горепосочената сума)....благодаря!!!

Z-z-Z-z-Z-z-Z-z-Z leave me alone i just wanna sleeeep...!!


Тема Re: просто питамнови [re: Z-z-Z-z-Z]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 23:00



Колкото хора, толкова мнения. Каквото и да вземеш. ще сбъркаш - след три дни ще има по-добро и по-евтино.
Ще ти кажа какво ти трябва непременно:
- Харддиск - мин 60 GB $80 - да не е IBM/Hitachi
- RAM - 256 MB - $40
- Video - Matrox - може и на старо, в краен случай АТI и никога Ndivia
- записвачка - $50
- читава кутия - $30
- и най-важното - МОНИТОР!!!!!

Все пак малко са паричките.



Тема Re: просто питам [re: Z-z-Z-z-Z]  
Авторнekъф (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 11:19



За тия пари трудно ще си намериш РС за работа...
Към изброеното от Jonata мога да добавя следното - ако си начинаещ може и по-малък хард - 40 ГБ. Но като прибавиш процесор (вземи си АМД - за интел няма да ти стигнат парите) и дъно (в никакъв случай не взимай тия чекии дето всичко ти е на дъното - това става за гледане на филми и сърфиране, но не и за работа) цената далеч ще надскочи 500 лв. Иначе приличен 17 инчов монитор можеш да намериш 2ра ръка за около $90.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.