Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Авторско право над изображениенови  
Авторlmagess (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 17:42



Изтеглих си от Интернет картинка и й промених размерите, цветовата гама, изтрих някои елементи от нея и вмъкнах други елементи. Въпроса ми ако тя е със запазени права, мога да я използвам в уеб сайта си и на кого принадлежат правата над нея? Изобщо имам ли прави да я преправям след като е със запазени авторски права. Всъщност аз не съм сигурен, че правата и са запазени. Използвам я като фон на Флаш анимация.



Тема Re: Авторско право над изображение [re: lmagess]  
АвторKimNOtyz3 (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 22:21



ХееХЕХех... спокич... ;) За да се запазят правата над нещо публикувано в и-нет трябва да има отличителния надпис ( (C) copyryght ) а за да го получи човек, което е мноо трудно трябва да е регистриран в някаф търговски център, кат корпорация, или... нещо от сорта, тай чее....



Тема Re: Авторско право над изображениенови [re: lmagess]  
Автор sasho (...............)
Публикувано07.08.03 23:13



Човек, загазил си яко. Аз се надявам искрено да си се покрил яко, защото ако те пипнат - не ми се мисли.
Майтап се правя. Иначе имаше нещо, че ако промениш дадено изображение с права над 30 % от цветовата му гама и т.н. - не ги помня вече тия работи /а трябва/ никой не може да те барне за нищо. Ама и да може не смятам, че трябва да се притеснявам кой знай колко.



Тема Re: Авторско право над изображениенови [re: lmagess]  
Автор fiffy ()
Публикувано08.08.03 19:08



na teoriq...

wsqko ne6to e copyrighted w momenta w koito byde prewyrnato w materialen wid. Ne e neobhodimo na ima copyright simwola za da e za6titeno. Pak na teoriq, nqma6 prawo da izpolzwa6, promenq6 i t.n. - t.e. ako nqkoi po nqkakyw na4in doka4e 4e ti si syzdal nowa kartinkata ot negowata, dave i w posledniq wariant da nqma ni6to ot na4alnata kartinka, ti mu infrige-wa6 negowite copyright prawa...

Towa e samo teoriqta de... weroqtnostta nqkoi da widi 4e mu izpolzwa6 kartinkata e sigurno po-malko ot 0.001%, posle weroqtnostta da poznae 4e redaktiranata kartinka e bila negowa w o6te po-malka i posle weroqtnostta da te sydi e sigurno otricatelna...

Hora se sydqt samo kogato stawa duma za mnogo pari... Ako dneska si naprawi6 edna twoq kartinka, slovi6 si q w plik4e i si q prati6 po po6tata bez da otwarq6 pismoto (taka dokazwa6 data na syzdawane i twoe pritevanie) i utre Microsoft slovat tazi kartinka na nowiq si produkt, togawa we4e si wzima6 edin zdraw adwokat (na koito mu se pla6ta kato procent ot spe4eleno, iny4e nemove6 da si go pozwoli6 :))) i gi sydi6 za nqkolko miliona 6toto te sa naprawili golqm profit izpolzwaiki twoq kartinka bez twoeto pismeno razre6enie :)))



Тема Re: Авторско право над изображениенови [re: fiffy]  
Автор sasho (...............)
Публикувано08.08.03 21:57



На мене Microsoft тъй ми взеха една картинка, ама отде да знам че по този начин стояли нещата.



Тема Re: Авторско право над изображениенови [re: sasho]  
Авторvan_yo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 00:08



I na men ...predi desetina godini o6te...snimka na prozoreca mi ...i glei sa do kade stignaha pokrai neia!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.