Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Цветни лазерни принтери?  
Автор(ДБ) (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 12:27



Искам да напазарувам лазерен принтер - цветен и възможно най-евтин. В "обсега" ми се оказаха два hp 2500L и Oki C5100n. Може ли някой да сподели чер(л)ен опит за тези машини?



Тема Re: Цветни лазерни принтери?нови [re: (ДБ)]  
АвторBaio (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 23:14



Minolta-QMS Magicolor 2300, malko po-skupi sa konsumativite, no si preceni sam.



Тема Re: Цветни лазерни принтери?нови [re: (ДБ)]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 12:42



vij tuka ima info za printerite na BG
http://mimech.com/printers/bg/laser-printer-technology.asp



Тема Re: Цветни лазерни принтери?нови [re: (ДБ)]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 18:33



Така и не можах да изтръгна от продавачите колко собствено струва една страница отпечатана с 2500L. Всъщност в момента не е ясно колко изобщо струват касетите с тонер. Веднъж смятах себестойност за един Lexmark и се върза над $1 само за тонера за пълноцветна A4. При това положение си останах на inkjet-а. Сега за HP - не знам, но е безмислено да бъде купуван цветен лазерен принтер, ако цената на една страница A4 при 60% запълване (не при 5%) е над 50 стотинки.



Тема Re: Цветни лазерни принтери?нови [re: Jonata]  
Авторangel (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 00:23



от 6 месеца работя с HP 2500 L ако те интересува нещо повече като цена на отпечатана страница, цена на консуматив, качество на печат питай ICQ 343320010



Тема Хм ...нови [re: (ДБ)]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано23.07.03 10:19



По-добре си вземи HP Color Laser Jet 1500L - спрямо този, който си си избрал на практика разлика няма - 16 ppm/black; 4ppm-color, 30 000 p/m.; 600x600 dpi b/c. Разликата всъщност е само в duplex принтирането. А цената на HP Color Laser Jet 1500L е със 100 Euro надолу или 699.- Euro без ДДС /поне за толкова го купихме преди 3 месеца/.
Консумативи: Black toner Catridge - 73.- euro / 5000p.
Cyan toner Catridge - 89.- euro / 4000p.
Magenta toner Catridge - 89.- euro/ 4000p.
Yellow toner Catridge - 89.- euro/ 4000p.
Drum 5000p. - color / 20 000p. - black&white - 160.- euro
Аз съм доволна - само дето е малко шумен, но то това да е проблема :)

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: защо жените се мъчат да умуватнови [re: sizif]  
Авторangel (Нерегистриран)
Публикувано24.07.03 12:27



абе девойче защо не оставиш тая сложна за вас жените задача така и така сте доказали че няма с какво да мислите ама поне не го показвайте наяве. защо да си купува 1500 вместо 2500 L ами да погледнато женски те на практика нямат разлика на външен вид (то за вас жените това е важно) но като погледнеш от вътре май излиза друго тоя скапан 1500 я му виж с характеристиките какви езици поддържа айде ще ти кажа Host-based (Windows® and Macintosh) а 2500 поддържа HP PCL 6,HP PCL 5c,HP Postscript level 3 emulation. то само това май си струва 100 евро разлика да не говорим че 2500 може да се направи мрежови (реално погледнато не е мрежов но може да се направи) друга разлика за тия които разбират 1500 е с Интерфейс: 1 USB 2.0 High Speed port а 2500 е с Интерфейс: IEEE 1284-B compliant bi-directional parrallel port,USB 1.1 port, (parallel and USB port cannot be used concurrently).HP Color LaserJet 2500/L:1 open EIO slot. май даже тия 100 евро даже са малка разлика за такива допълнителни възможности като се вземе предвид че консуматива е един и същ защо да не си вземе човека с 100 евро по скъп принтер друга разлика 1500 е с Памет, процесор: 16 MB, 150 MHz OAK OTI-4110 а 2500 с Памет, процесор: 64MB(до256MB), 300MHz QED ама те станаха много разликите и само за 100 евро
да не говорим че е по нов като модел. значи щом човека е прежалил толкова пари не му е проблем да прежали още 100 евро абе
НИЕ БЪЛГАРИТЕ СМЕ ЕВТИНИ НА БРАШНОТО СКЪПИ НА ТРИЦИТЕ
НЕ СЪМ ТОЛКОВА БОГАТ ЗА ДА КУПУВАМ ЕВТИНО



Тема Re: защо жените се мъчат да умуватнови [re: angel]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано26.07.03 21:36



От любов към спорта :)) То погледнато по женски и като цвят ми отиват на бюрото.
Виж и аз съм запозната с характеристиките на избрания от него модел принтер и току виж си се изненадал, ако ти кажа, че те ми говорят нещо. От друга страна аз съм използвала 2500 L - първоначално си бях закупила такъв, само че при него имаше някакъв проблем - печаташе на страница 200/297, защото иначе правеше една черна черта отдясно. Ти сега като мъж веднага ще кажеш, че това е от барабана, но по него нямаше следи от надраскано и пр., а чертата примерно не излизаше на тестващата страница на ХР. Сега ще кажеш, че е от драйвера, но и от драйвера не беше, дори слагахме последния излязъл patch и драйвер от страницата на ХР. Принтера го инсталирахме и на др. компютри, но все същото. Специалистите от фирмата също не знаеха на какво се дължи и след 2 седмици на мъжко мислене и намеси, го сменихме с другия 1500. Явно съм предубедена към 2500L, но то и това женска черта.
Всичко, което си казал по отношение на принтера е вярно, но поне в нашия случай не си заслужаваше 100 Euro разлика и то без ДДС, а от друга страна питащият не е уточнил за какво ще го използува, но пък от трета страна явно не познаваш женската природа- за жените е важно да си кажат ... :))
А ние българите ... ако ми позволиш да причисля низгвернатите от теб жени на хора, че дори и на българи ... по-скоро ИСКАМЕ С ТРИЦИ, МАЙМУНИ ДА ЛОВИМ :)

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: защо жените се мъчат да умуватнови [re: sizif]  
Авторangel (Нерегистриран)
Публикувано28.07.03 00:15



Не че искам да те уча но щом линията не излиза на тестовата страница това трябва да ти говори само едно причината не е от принтера а от настройките на принтера не са направении както трябва.Пак казвам няма да потретвам 100 евро разлика си заслужават само заради езиците с които работят. една разпечатка на 2500 е много по качествена от 1500 ако не вярваш нека пробваме. аз работя вече 7 месеца с 2500 и нямам проблеми ама преди да го пусна 2 дена четох за настроиките на принтера. ако спора беше между 2500 L и 2500 N няма какво да се спори голяма разлика в цена а разлика в принтера е че единия е мрежови но да спорим за 2500 и 1500 просто няма смисъл че е по добър 2500 по добър е. и един приятелски съвет ако действително фирмата е твоя (което се съмнявам) вземи ги смени тия специалисти щот на мене от специалисти ми прилошава. в тая фирма която съм аз (няма значение дали е моя или работя там а може и двете) такива специалисти отиват на борсата. нова тествана машина да не могат да я настроят ама то си пише всичко в упътването ама кои да чете. за да потвърдя думите си ще ти кажа че тая черта действително е от настройките и отначало и при мене се появяваше но като се пипне тук там в настройките се оправи но вашите СПЕЦИАЛИСТИ не са могли да я оправят и какво да се направи ами най лесното което ние българите правим друг принтер правилно защо да си мъчат главите да четат то като са следвали в университета не са ги научили да четат че сега ли ще тръгнат да четат. последно не искам да обидя жените но е факт че
ЖЕНАТА Е ПРОИЗЛЯЗЛА ОТ ЕДИНСТВЕНАТА МЪЖКА КОСТ В КОЯТО НЯМА МОЗЪК.
отделно друго е вярно че ЗА ВСЕКИ ШЕДЬОВЪР Е НУЖНА ЧЕРНОВА



Тема Re: защо жените се мъчат да умуватнови [re: angel]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано28.07.03 13:58



Значи въпросната линия не се появяваше само на цветната тестваща страница. Като я пуснем черно бяла и хоп тя излизаше. Но на обикновено цветно копие отново се появяваше. Онези момчета ги виках поне 10 пъти и накрая направих най-умното женско нещо: смалих страницата на 200/297 в очакване на големите специЯлисти да измъдрят нещо. Така 2 седмици, съответно си представяш колко документа трябваше да преправя или да принтирам някъде в мрежата. Опитах се да кажа, същото, което и ти: че проблема явно е някъде в настройките на принтера. Те бяха взели книжката с документацията за домашна работа, но нищо не измъдриха. Накрая стигнаха дотам да ми разправят, че може да е от наклона на масата върху, която е поставен принтера. Представи си ?!?!?!?!?
И после на принципа на Мохамед и планината сменихме принтера, тъй като на нас спешно ни трябваше. В наличност имаха само 1500 и го взехме него - иначе в най-първоначалния вариант аз исках Oki C7200, но нали знаеш ... представяш оферти и шефа плюнчи пръста и посочва най-евтиното, защото му звучи красиво.
Що се отнася до качеството на разпечатката има нещо такова, колкото и нелогично да звучи, тъй като и двата работят на 600dpi.
Ето, сега ме е яд, че тогава не се обърнах за помощ тук, можеше по-рано да се разговорим и да ти подосаждам далеч по-ефективно :)
А що се отнася до жените ... как ли можеш да НИ обидиш повече от това, което е казал Оскар Уайлд, че ... ЖЕНИТЕ ВИЖДАТ ВСИЧКО ДРУГО, ОСВЕН ОЧЕВИДНОТО.


Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.