Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Corel Draw®нови [re: Maniak]  
Автор sasho (...............)
Публикувано08.07.03 21:24



Конвертира параграф текст в криви, поддържа повече формати за експорт...



Тема Ти от небето ли падаш или нищо не разбираш?нови [re: monipro]  
АвторMyth (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 22:19



Как може изобщо да сравняваш Корел и Фотошоп, и я ми кажи какви са предимствата на Корела, че нещо не схващам. Едното е за обработка на векторна графика а другото за обработка на растери ама то май това вече са го написали.



Тема параграф=>кривинови [re: selski]  
АвторMyth (Нерегистриран)
Публикувано08.07.03 22:26



Според мен най-стабилната версия досега е 9 и най-малко бъгава от 10 по-бъгава не съм срещал. Та по темата защо си мислиш, че 9-ката не можеш да обърне параграф текст в криви?



Тема Re: параграф=>кривинови [re: Myth]  
Автор sasho (...............)
Публикувано10.07.03 22:28



Как става пиниза? Дай инфо.



Тема Re: параграф=>кривинови [re: sasho]  
Автор McLaren (будала)
Публикувано10.07.03 22:40



На всички версии на Corel вкл. 8 и 9 и 10 и 11, най-лесно е да избереш въпросния текст, да щракнеш с десния бутон и да избереш от pop-up менюто Convert to Curves. В Illustrator и FreeHande е аналогично, само командите са по-други - Make Compound Path, ако не се лъжа за Illustrator. Ако искаш да кажеш, че става само с Artistic Text, а не с Paragraph, пробвай да го преобразуваш първо с Convert to Artistic Text и след това на този Artistic Text му прилагаш Convert to Curves. Гарантирам ти, че ще стане.

don't trouble the trouble until the trouble troubles you!


Тема Re: параграф=>криви!!! :)нови [re: McLaren]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано11.07.03 16:26



oooo.... daa :)))) verno stava :))))))))))
samo deto wrap paragraf text otiva na kino tabulatori i bla-bla i te zaminavat ama bolite :)))) to ne e mnogo razlichno nali ? :))))))))))))))))

Edinstvenia nachin za convert na paragraf text v krivi do versia 11 e export eps (Export text as curves) i posle import obratno.



Тема Re: параграф=>криви!!! :)нови [re: ico]  
Авторninam (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 19:27



Tova poslednoto ne go probvayte sami v ka6ti! Taka na edno text4e mu otidoha na ma4 intervalite mejdu dumite! Ina4e sma ZA Corel 9!!!



Тема Re: параграф=>криви!!! :)нови [re: ninam]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано16.07.03 18:52



verno ???! :))) mnogo interesno kvo se preporuchva togava ??? da ne se polzva paragraf text ??



Тема Re: Ти от небето ли падаш или нищо не разбираш?нови [re: Myth]  
Авторmonipro (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 12:17



не бе, лошо се изразих, знам,че едното е векторно,другото растерно. обаче ме интересува можеш ли да правиш подобни неща на Корел, каквито правиш с Фотошоп. Примерно да почнеш от бял лист, да създадеш /не импорт/ някакъв - да речем лого и после да му слагаш ефекти - игра с леъри, с бленд моудс, сенки, глоу и т.н. и т.н. С две думи може ли Корела да се използва от - до за такива неща, както Фотошоп, в този смисъл ги сравнявам. А като предимства имам предвид примерно текста - във Фотош. е доста зле,защото е растерен и в тоя смисъл Корел води. Аз също си ползвам Илюстратор, но много хора си знаят,че Корел е най-доброто, та затова са ми и въпросите.
Е,надявам се сега да е по-ясно.



Тема Re: Какво точно да ти покажа?нови [re: Maniak]  
Авторmonipro (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 12:19



ако може да ми пратиш пример за графика, ще е добре.
monipro@c0msys.net




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.