Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:30 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пасване...нови  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано14.06.03 20:15



Значи имам едни бланки, които са малко по-малки от A4 (278x203мм) и на тях има полета за попълване. Значи от мен се иска да попълня тези полета.
Сканирах си бланката и пробвах с различни програми, но резултатите не са добри.... с Word не могат да се настроят фино (има полета за ЕГН, при които си личи много и вертикалното и хоризонталното отклонение. С Photoshop шрифтовете са растерни и грозни. Сега се мъча с AutoCad и Corel Draw, но пак ми се вижда малко нецелесъобразно... нямам много опит с последните две.
Та въпроса ми е няма ли някакъв софтуер, който да е специално за подобни цели...?




Тема Re: Пасване...нови [re: Jacket]  
Автор231231 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 22:05



така и така си ги сканирал, що просто не ги направиш на ново, попълнени?
от изброените програми най ми се връзва с корел да стане. иначе специален софтуер - едва ли.



Тема Re: Пасване...нови [re: 231231]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано14.06.03 22:39



Там е работата, че бланките са на специална хартия...
Иначе засега съм се захванал с Autocad-а и горе-долу се получава, но е излишно сложно... а и голям проблем е принтера... излиза, че при всяко пускане изкарва едно и също нещо на различни места и започвам яко да се дразня...




Тема Re: Пасване...нови [re: Jacket]  
Автор9595 (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 07:52



опитай с Access



Тема Re: Пасване...нови [re: 9595]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 10:12



ah che hubavo...access... i love it ... yeah... Lotus 123 :) i tova shte pomogne



Тема Re: Пасване... [re: Jacket]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 12:06



Трудна работа е да паснеш, защото принтера всеки път захапва хартията по различен начин. Т.е. ти ще пячаташ на едно и също място, но хартията ще идва по различен начин. Все пак пробвай с Quark, Corel или с Illustrator.



Тема Re: Пасване...нови [re: Jonata]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано15.06.03 13:14



Дам... наистина това е по-сериозния проблем... още повече, че съм ограничен с някакъв скапан lexmark z25, който май си прави каквото си иска...
Все пак най-лесно ми беше с Фотошопа... няма ли случайно някакъв плъгин, или нещо за TTF шрифтове, а не за растерни.
С AutoCad става, но данните са много и въвеждането отнема много време, а след това и ротации трябва да се правят преди печатането, а имам да правя към 90 такива парчета и просто не виждам кога ще стане...




Тема Re: Пасване...нови [re: ole]  
Автор9595 (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 22:40



lotus 123 e excell a ne access, e ima problemiq no stava za takiva zada4ki



Тема Re: Пасване...нови [re: Jacket]  
Автор McLaren (будала)
Публикувано16.06.03 21:03



Access все пак има доста добър контрол за отчети /Report/, но би бил намясто ако имаш много различни екземпляри за попълване с различни данни в полетата. Ако не са чак толкова много наистина ли не става идеално с Page Maker? :)))

don't trouble the trouble until the trouble troubles you!


Тема Re: Пасване...нови [re: McLaren]  
Автор Jacket (Astral Warrior)
Публикувано16.06.03 22:13



Наистина за попълването ще ми е много по-удобно с access, но при печатането едва ли ще се справи.
За Page Maker пък хич не се бях сещал, но и не съм много запознат с него...
Както и да е днес просто хванах една линийка, цял ден мерих като дебил бланката и всичките полета и си я пресъздадох 1:1 в Corelа :)
Гадното е че листа не е A4 (278x225mm) и изобщо не е стандартен, та ще трябват малко врътки преди принтенето. Днес тествах едно принтерче, пуснах три пъти един и същи лист с кунтурите и трите пъти излязоха на едни и същи места :)





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.