Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Контур на изображението  
Автор Volkano v.5 (вулкан)
Публикувано01.06.03 22:06



Здравейте,

значи въпросът можа да прозвучи малко дебилно, но все пак да попитам.

При обработка на изображение (със някаква неправилна форма, без значение каква), при запазването му (Save As) във някакъв формат (в случая gif) крайният резултат е неминуемо провоъгълен - звучи дебилно знам, но ако
примерно имам обект полумесец, при запазването му ще изглежда като на

фиг.1


обаче контура на цялото изображение в действителност е както показаният на

фиг.2


Това което питам е, при запазване на каквото и да е изображение, възможно ли е контурът му да е различен от правоъгълник (каквато и да е друга форма)??? Дано да сте ме разбрали какво питам!

Благодаря предварително на отзовалите се!

Nobody shaves me for a plum!


Тема Re: Контур на изображениетонови [re: Volkano v.5]  
Автор2341234 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.03 22:51



ами както се сещаш всичко, което виждаш на екрана е двуизмерно, т.е. има височина и широчина. От тая гледна точка е съвсем логично като цяло изображението да се вмества в правоъгълник. Ако искаш да имаш обект с рамка шестоъгълник (например) можеш да си впишеш изображението в шестоъгълник.
Та конкретно на въпроса ти отговора е НЕ.



Тема Re: Контур на изображениетонови [re: 2341234]  
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано01.06.03 23:00



abe ima kvo da se govori oshte ama zavisi ot kade izkash da go gledash toq kontur, moje da si ostane samo polumeseca ama kade she go polzvash kaji..



Тема Re: Контур на изображениетонови [re: mi]  
Автор sasho (...............)
Публикувано02.06.03 00:24



На практика контура около изображението ВИНАГИ е правоъгълник. Обаче доколкото разбирам ти не задаваш правилно въпроса. Тебе повече те интересува дали можеш да използваш изображение с прозрачен фон. Ако случаят е такъв - използвай .png или .gif с прозрачност, или пък .tif с маска.



Тема Re: Контур на изображениетонови [re: Volkano v.5]  
Авторventzi (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 02:19



abe nai-dobre kaji kvo ti trebva za da polu4ish pravelen otgovor, na mene mi trebva joker vse pak. i tova ne e kontur na izobrajenieto a .... granici da re4em :]]]



Тема Re: Контур на изображениетонови [re: ventzi]  
Автор Volkano v.5 (вулкан)
Публикувано02.06.03 11:31



>>sasho - въпроса го задавам съвсем правилно! Прозрачноста в случая не ме бърка, нея си я знам; и в случая съм я използвал точно нея за да илюстрирам за какво говоря.

Иначе питам по принцип (не с конкретна цел), или може би не съвсем - това което ме интересуваше, е конкретно за Web - с други думи ако изображението можеше да се запази с контур различен от правоъгълник, щеше да ми свърши работа за web (знам че има и алтернативни начини, но все пак) и да може да се приложи положението както е на фигурата (но не с Photoshop, а директно в HTML редактор-а).


Nobody shaves me for a plum!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.