Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 15.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Radeon 9000 поддържа ли 1280 x 960?  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано27.05.03 14:02



Чудя се от драйвера ми ли е или що, че нямам 1280 x 960 с новия си Gbyte Radeon 9000... Имам 1280 x 1024 и 1280 x 768, имам всякакви други много по-високи, обаче точно тази я нямам, а пък тя си е 4:3 и аз много си я обичах, защото беше идеална за монитора ми. С Ge-Force нямах такива проблеми. Някой има ли представа дали трябва да пробвам с друг драйвер или просто тия от ATI не са се сетили да поддържат такава разделителна способност? Все пак тя си е по VESA стандарта.



Тема Re: Radeon 9000 поддържа ли 1280 x 960?нови [re: CyberGene]  
Автордд (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 15:33



И при мен няма. Със същата видеокарта съм и аз.



Тема От драйверите е...нови [re: дд]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано30.05.03 10:26



Разбрах причината - от драйвера е. В началото ползвах драйверите на Gigabyte, защото картата ми е такава, обаче после си свалих последните драйвери директно от сайта на ATI и сега всичко е наред.



Тема аз съм с 8500нови [re: CyberGene]  
Автор outfaced (познат ;-))
Публикувано04.06.03 03:34



и вади кви ли не разделитлени ама баш такава пък не ... и да питам за кво ти е по тоно , даже не е симетрична ... че ми стана любопитно



Тема Re: аз съм с 8500нови [re: outfaced]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано04.06.03 11:05



Напротив, точно тази е стандартната резолюция със съотношение 1:1,3333... (както 640:480, 800:600, 1024:768 и т.н.)



Тема Re: аз съм с 8500нови [re: Mescalito]  
Автор outfaced (познат ;-))
Публикувано04.06.03 23:51



Хъм ... може аз някак си сам пропуснал, ама я и нямам де ... ядец, че съм с едни геймърскди драйвери на ОМЕГА
иначе сега съм на 1400х1050 ама компенсирам несъразмерноста с корекция на геомтрията от монитора ... така се вижда на по-малко от монитора ама поне не ма дразнят пикселите освен тва , тва е най високата разделителна коят ми върви на 85 херца, абе аз си падам малко по дребнички бутончета



Тема Re: аз съм с 8500нови [re: outfaced]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано05.06.03 11:14



Да, както ти е отговорил Mesaclito, това е резолюция със стандартното съотношение - 4:3 (или 1.3333....). Имам 19 инчови монитори на работата и вкъщи и просто за мен това е идеалната резолюция за 19 инчов монитор. 1600x1200 е много ситна, а и мониторът ми не я пуска на повече от 75 херца, което е неприятно, а пък по-ниската резолюция със съотношение 4:3 е 1152x864 и ми е малко големичка, затова 1280x960 е просто идеална. А съотношението трябва да е наистина 4:3, за да може да разпънеш картината равномерно до края на видимата област на монитора, защото всички монитори са с точно такова съотношение, иначе трябва да свиеш картината от някоя от страните и мен лично това много ме дразни. Например при 1280x1024 на 19 инчов монитор трябва да свиеш картината така, че от ляво и от дясно има по малко над сантиметър от ръбовете на кинескопа. Да не говорим, че по принцип в терията на киното, изобразителното изкуство, естетиката и т.н. се счита, че интуицията възприема най-добре една композиция, когато тя е разположена в правоъгълник с доста по-високо съотношение дори от 1.333 (затова и широкоекранната картина при киното), отколкото в нещо, което се доближава до квадрат, както е при 1280x1024. Ето

може да прочетеш нещо по въпроса.

Та така, това си е съвсем симетрична резолюция А така и така съм в този клуб, да ви питам нещо, в качеството ви на дизайнери, защото аз не съм такъв. Колебая се с какъв монитор да си ъпгрейдна сегашния, дали да е 21 инчов Sony с конвенционален плосък кинескоп или да си взема 17 инчово LCD? Какви са плюсовете и минусите на едното и другото, освен в рамерите? Как е качеството на картината. На мен ми трябва основно за програмиране (т.е. колкото по голям екран, в който да се събират всички неща от IDE-то, толкова по-добре), а също и за писане на музика, където Cubase също изисква повечко място. А за филми как са? Мерси предварително.



Тема Re: аз съм с 8500нови [re: CyberGene]  
Автор pax (разнепознат)
Публикувано05.06.03 14:10



тоя сайт е мноо готин и аз го знам а иначе за монитора нали искаш голямо ... 21" е доста повче от 17" на лцд пък били и те като 19" на нормален ... ама пък лцд-то едно такова малко и компактно, голем кеф и не грее толкос ... аз установих че монитора ми грее повече от самия комп. , та понеже сега ми е жега та отбелязвам само



Тема Re: аз съм с 8500нови [re: CyberGene]  
Автор Rincewind (Wizzard)
Публикувано09.06.03 00:47



Проблема на LCD-то е че няма да можеш да го пуснеш на по-голяма от сегашната си резолюция.
Аз съм с 19" монитор на 1600х1200 ми докарва 85Hz и е идеално. Абе може и по-голям, не слушай ако някой ти казва, че 21" е много. По-добре си вземи 21", вместо LCD.

Go on, prove me wrong. Destroy the fabric of the universe. See if I care.


Тема Re: аз съм с 8500нови [re: Rincewind]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано09.06.03 10:58



Май така и ще направя




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.