Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Vapros za mastileno-struen printerнови  
Авторmorgan (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 09:35



Zdraveite.
Imam slednia vapros - iskam da si kupia mastileno-struen printer za domashno polzvane i se chudia na koi model da se spra. Shte go polzvam osnovno za snimki, t.e. shte izprintvam snimki no na obiknovena hartia (cvetni) za predvaritelen pregled. Znam che konsumativite sa dosta skapi, no mi kazaha che na Canon bili znachitelno po-evtini ot na ostanalite proizvoditeli. Drug faktor s koito triabva da se saobrazia e cenata na samia printer. Granicata mi e 100- 150lv. Kajete za tezi pari koe e nai-dobro da si vzema.
10X



Тема Re: Vapros za mastileno-struen printerнови [re: morgan]  
АвторPepa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 15:24



Vzemi si HP920c ako iskash da pechatash na obiknovena hartia snosno izliza.



Тема Re: Vapros za mastileno-struen printerнови [re: morgan]  
Авторstich (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 12:34



Morgan, preporachvam ti HP3820 DJ. MAlko po skpa - okolo 170, no pravi super zvetove dori na obiknovena hartia.



Тема Re: Vapros za mastileno-struen printerнови [re: stich]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 17:13



Epson, Epson i samo Epson, klasi nad vsichko ostanalo, niama znachenie modela, no v tvoia sluchai e dobre Stylus C62. A razbirachite da si karat s HP...



Тема Re: Vapros za mastileno-struen printerнови [re: Joro]  
Авторpepa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 20:12



Ти прочете ли правилно въпроса ?. Момчето иска ЕВТИН принтер за предварителен преглед на картинки и му препоръчах HP защото ги изкарва сносно. А относно за разбирачите фотопринтера ми е EPSON Stylus Photo 1290 A3+ не се изказвай неподготвен кой е разбирач и кой не е.



Тема Re: Vapros za mastileno-struen printerнови [re: pepa]  
Автор koceto (непознат )
Публикувано24.04.03 12:02



e ti kati si "razbira4" are mi kaji shto naburvash mom4eto s HP a?
ne 4e ne sa dobri ma te vaobshte ne sa ot evtinite pi4 mnoo pozdravi da imash.
Na4i HP-to imat slednia problem: 3-te ima cviata sa v edna mastilnica, koeto zna4i svarshi li edinia hvarliash cialata gava i zimash nova, otkadeto konsumativa im stava neistovo skap.
Ottam i saveta na kolegata za epson-a.
Az bih dobavil slednoto i EPSON i CANON imat mnoo gotini printeri na snosni ceni no nai dobre e da e s otdelni mastilnici za da izliza po evtin konsumativa.
A po-skapoto vinagi e po-evtino.

P.S. a tva 4e imash EPSON Stylus Photo 1290 A3+ mnoo pozdravi ma ne ma vpe4atliavash - kat go kalibrirash da ti vadi 1:1 razpe4atki ela da piem po bira - az 4erpia.



Тема Re: Vapros za mastileno-struen printerнови [re: koceto]  
Авторpepa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 21:51



Не се напъвам да съм разбирачка, нито се фукам с принтера, макар че той си е за фукня,просто ме обиди начина по който JORO се изказа както и ти за калибрирането, специално в това отношение много мога да ти разкажа мноого, мезето за бирата ще от мен. Не съм запозната с другите модели на Epson & Canon но HP на мен ми върши чудесна работа и за това си казах от мнението защото съм работила с него а не защото съм разбирач.



Тема Re: Vapros za mastileno-struen printer [re: Joro]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 14:49



Въпросът HP vs Epson e повод за религиозни войни по подобие Illustrator vs CorelDraw. Според мен един мастилено-струен принтер трябва да може следното:
- Да се държи добре на различни видове хартия
- Да има ако не евтин, то поне поносим консуматив. Цената на консуматива се определя като се отчетат и възможностите за пълнене с неоригинално мастило.
- Да има възможност за постскрипт
- Да има възможност за регулиране на цветовете. За кромалинова проба, колкото и да уверяват продавачите, мастиленоструйните принтери не стават. Един наглец дори претендираше, че неговия принтер можел да изкарва и пантонови цветове - хехе.
- Да е здрав

Последователно към изискванията:
За хартията - и HP и Epson се държат отвратително на обикновена хартия. HP като че ли подгизва по-малко.

За консуматива - вярно е че Epson е с отделни мастилници, но пълненето с неоригинални мастила е много рисковано - главата е пиезоелектрична, върви си заедно с принтера и ако я запушиш направо купувай нов принтер. При HP главата се сменя заедно с мастилницата и запушването не е фатално. Специално HP78(цветната) издържа 3 зареждания, а черната - много - не знам - просто не се запушва. Не се минавайте да взимате 6-цветни принтери - разхода ма мастило е ужасяващ, презареждане поне на мен не ми е известно да има, а подобрението в качеството изобщо не е такова, че да си заслужава разходите и главоболията.

Постскрипт - има интерпретатори и за двете марки. PressReady е най-лесен за използване, но калибрацията там е малко съмнителна. PressReady за HP1220С работи без проблеми с HP3820, както и с всички HP принтери използващи цветна глава 78. За по-сложни проекти е подходящ PowerRip - там вече си има калибрации с криви по отделните цветове, може да обработва и най-тежките файлове, недостатъка е че е отделна програма, трябва да се стартира, отнема ресурси и т.н. PowerRip работи и с HP и с Epson. За съвместимост с отделните модели - на http://www.iproofsystems.com/. Отново (макар да не е описано) HP3820 работи като А4 версия на HP1220.

Здравина - в това HP води убедително, дори и да не се отчита вечния кошмар с опасността от запушване на фамозната пиезоелектрическа Epson глава.

Обобщено - и двете марки са добри, цветния печат винаги си е скъп, HP е по-стабилен и безпроблемен, Epson е далеч по-капризен, но има макар и немного по-фин печат.

Бих ти препоръчал HP3820, но избора си е твой.



Тема Re: Vapros za mastileno-struen printerнови [re: Jonata]  
АвторDark (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 20:11



znam 4e ne e na mqsto, ama kakwo e towa 4udo PostScript - az imam lazeren printer i tam pi6e 4e go poddarja ama za kakwo se izpolzwa i kak?

10x predwaritelno



Тема Re: Vapros za mastileno-struen printerнови [re: Dark]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 11:19



PsotScript е език за описание на страници. Той е технически най-съвършеното графично решение (в сравнение с PCL, Esc P2 и т.н.) и е избора при професионалната графика. Проблема му е, че е по-сложен и устройствата, които го използват трябва да имат по-големи изчислителни ресурси.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.