Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Съгласен съм...нови [re: r]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано08.04.03 21:22



приятелю, остави "идиотите" да се трудят, а ти прави каквото знаеш, обаче пилците се броят на есен....



Тема Re: Малко повече разяснения...нови [re: vallentin]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 21:23



аха.
т.е. коректноста на ТВОЯ партньор не е изпитана ВСЕ ОЩЕ?
възможностите им на пазара също НЕ СА ИЗПИТАНИ все още?
леле.



Тема Re: Малко повече разяснения...нови [re: r]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано08.04.03 21:29



това, че ти правиш по 30 изображения в извънработно време да не би да е изпитано... шегаджия :-))



Тема Re: Съгласен съм...нови [re: vallentin]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 21:30



ooooo че аз нали не ти преча да си се трудиш?:)))) просто предупреждавам предполагаемите балъци които ще погледнат на предложението ти само от представената от теб страна, че ИСТИНСКИ ПАРИ в случая е МНОГО СИЛНО КАЗАНО:))

ама ОБЕЩАВАШ ли че се ще се броят на есен?:))



Тема Re: Съгласен съм...нови [re: r]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано08.04.03 21:47



предупреждавай ги брато, пък на есен ела и се обади, доведи и онези дето са посулшали твоя акъл, пък ще седнем и ще броим...



Тема Re: Съгласен съм...нови [re: vallentin]  
Автор _nea_ (непознат )
Публикувано08.04.03 22:00



Това е вече друго... хм, готини са...;)



Тема как става поръчванетонови [re: vallentin]  
Авторgaga (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 23:13



Например аз правя няколко примера по определен стил и тема /колко броя?/
Пращам ги, одобряват ги и после си поръчват определена бройка /гарантирано че тази поръчка ще се плати?/ - или как?



Тема Re: Става така...нови [re: gaga]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано09.04.03 00:18



На линка в началото на темата има отговора на твоя въпрос.

На кратко, правиш N на брой изображения (N>=25) и ние ги изпращаме за одобрение.

1. Първи етап на одобрението. Рекламната фирма одобравя, че продукта е годен за представяне пред техните клиенти.

2. Втори етап, рекламната фирма представя изображенията пред своите клиенти и ако те заявят желание да ги закупят (Тук едни могат да не искат, а други да искат, колкото повече време мине толкова по-голям шанс има за продажбата)

3. При пласиране на изображенията парите се изпращат по сметка и вие предавате авторските си права срещу получената сума.

Ако изображенията не бъдат пласирани, автора задържа авторските си права и не получава заплащане.

Схемата е проста и е направена в интерес на западния контрагент (който плаща поръчва музиката), така щото те да не поемат никаъв финансов риск. Авторът поема риска да създаде изображения, които може и да не бъдат закупени (което е напълно нормално при всяко производство). Все пак автора му остава шанса да пласира изображението при други контрагенти.

Схемата работи на прионципа на каталожната търговия. Производителя се нагърбва с определено производство. Дистрибутора взима снимки на продуктите, прави рекламни материали и контактува с клиенти. Ако клиента иска да купи нещо, ЕДВА ТОГАВА дистрибутора плаща за определен продукт.

Всеки ден се сблъскавме с ТОЗИ ВИД търговия и не разбирам защо някои се пънат като че са паднали от марс.

Гарантирано е че при желание от страна на клиента да закупи и ползва изображенията ще ви бъде заплатено. Макар и аз да си мисля, че за вас е по-добре да не ви бъде заплатено, защото ако постъпят така по международните закони за авторските права можете да предявите съдебен иск на стойност $10 000 за всяко отделно изображение, което са използвали без да ви заплатят.

Системата на заплащане 2$ на векторно изображение е ВЪВЕЖДАЩА схема на заплащане. Онези които се утвърдят с коректно отношение и качествена работа ще им бъде предложено процентно заплащане, при което ще получават доста повече ако творбите им будят повече интерес в клиентите.

Кампанията която водя в момента цели пресяване на житото от плявата. В крайна сметка ми трябват малко на брой качествени хора с които да си партнираме, като самите те оставан напълно независими по отношение на количеството време и работа, коещо ще предлагат. Създадените бизнес отношения могат да траят дълги години, носейки съответните доходи.

На прибързаните, подигравателите, надутите и подценяващите, казвам така:

В степентта в която смятате предложението ми неподходящо за вас, аз смятам вас за неподходящи за моето предложение!

Така, че нека си спестим празните приказки и коментари. Аз съм тук да върша работа, ако вие сте тук да си губите времето, нека не си пречим взаимно...



Тема Re: Става така...нови [re: vallentin]  
Авторgaga (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 08:08



Думичката е КОНСИГНАЦИЯ

И наистина трудно ще намериш достатъчно кадърни балъци, подходящи за теб



Тема Re: Става така...нови [re: gaga]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано09.04.03 11:31



Благодаря за думичката, мисля че може да се използва. Преди година успях да си разработя доста добър пазар в един бизнес, който сега ми е поддържащо звено и трамплин към доста по-добри възможности именно чрез използване на КОНСИГНАЦИЯТА.

Така, че ние "балъците" смятаме да използваме консигнация за да си разработваме пазар, а вие "умниците" си плямпайте по форумите и се правете на велики. Само, че до нашите резултати никога няма да достигнете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.