Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Предложение към работещите с векторна графика  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано08.04.03 00:21



Дълго очаквах деня в който да мога да пусна тема с подобно съдържание. Костваше ми време, пари и труд до пълно изтощение. Сега времето дойде!

Във връзка с наскоро сключен договор със западна компания за разпространение на векторни графични изображения имам възможността да предложа на хора способни да създават векторни илюстрации тип клипарт да се включат като подизълнители по договора, срещу заплащане.

Работата не е лесна, нито е път към бързи и лесни пари.

Повече информация, въпроси и коментари, условия за участие, изисквания, стойност на заплащане и как да кандидатствате,





Тема Re: Предложение към работещите с векторна графиканови [re: vallentin]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 17:40



Izviniavia, no tova e obida kum vsi4ki, koito se zanimavat s tova. V slu4aia ne govorim za "burzi i lesni pari", v slu4aia stava duma za BEZ PARI!!!!!!
$2 e shibana podigravka



Тема Re: Предложение към работещите с векторна графиканови [re: M.]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано08.04.03 18:30



Обида е за тези които правят 3 дена едно изображение. Един добре дисциплиниран и опитен илюстратор може да прави по 10-тина изображения дневно. Това прави 20$ на ден.

За сведение руския офис на gifart.com заплаща за подобно изображение от 0,30$ до 0,70$. В момента дори са закотвили цената на 0,40$. Мой приятел който работеше за тях правеше по 7-10 изображения на ден в извънработно време. Направил е за тях около 7000 клипарта. Отказа се от тях под мое давление, сега работи за по 2$ на изображение.



Тема Re: Предложение към работещите с векторна графиканови [re: vallentin]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 18:47



bi li dal molia te primer za izobrazenie, umiram ot lubopitstvo



Тема Re: Предложение към работещите с векторна графиканови [re: vallentin]  
Автор achko (the little one)
Публикувано08.04.03 18:48



dobre de...
az samo da popitam...
edin opiten illustrator kolko godini trqbva da maca kato lud 4e da dokara nqkvo nivo?

i posle po $2 par4eto...



Тема Re: Предложение към работещите с векторна графиканови [re: vallentin]  
Автор _nea_ (непознат )
Публикувано08.04.03 19:23



Знаеш ли, М. е прав. Дай примери за какво точно иде реч - все пак с думи е едно, а с конкретни изображения е друго.



Тема Re: Съгласен съм...нови [re: _nea_]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано08.04.03 20:47



Прави сте да искате примерно изображение, ето ви няколко:







Има различни водове стилове и някои стилове са по-лесни, а други по-трудни, някои се правят по-бавно, други по-трудно. Аз обикновенно комбинирам в един комплект изображения по-бързи с по-трудни изображения. Важното е да има обединяващ мотив и връзка между стиловете, освен общата тема. Тези горе са от по-лесните, ето нещо малко по-трудно:





Тема Re: Съгласен съм...нови [re: vallentin]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 21:17



аааа не. 2$ е просто смешно.
а тези 40-60 дни + още месец даже няма да ги коментирам.
пък и дефакто става дума за "картинки на консигнация"
т.е. за ПРЕДПОЛАГАЕМИ пари (което не е точно ИСТИНСКИ)
да отбележа отново - СМЕ-ШНО!

еми да речем че нарисувам 100-тина...пратя ги...па те продадат 20(ми може и само толкоз да могат да продат...да няма клиент за повече)...и тва по 2$ стаат 40$...хехехе..и банковите дрън дрън..ако остане нещо и местните данъчни...и няма да си направя труда и да отида до банката за тия пари:))
БТВ същото горе важи и за суми под $1к.(500 картинченца) и сами ги сметнете след 3 месечно чакане след банковите такси и българското данъчно облагане кво ще остане... няма и една заплата.

ама ееей...тва за 1к американски пари е САМО ако някой клиент, на техния контрагент реши евентуално да си купи ваште 500 картинкии.

ахам...наистина тва което предлагате е само "труд и търпение" или за да съм още по точен "труд за идиоти".



Тема Re: Малко повече разяснения...нови [re: achko]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано08.04.03 21:17



Има ниво при което можеш да искаш 350$ лиценз само за еднократна употреба на изображението. И това ниво не е въпрос само на професионално израстване, но също така и на бизнес среда в която да си навлязал.

Предложението което правя в моя форум е скромно по-своята същност. Но все пак е РЕАЛНО. Дълбокото ми убеждение е че един човек може истински да достигне големите неща едва когато се е научил да не презира скромните и малките.

Истината е, че зад скромната фасада на нещата се крият далеч по-добри възможности, които обаче са въпрос на време и търпение. Договора, който имам с западната компания контрагент дава възможност да по-добро заплащане, но аз искам първо да изпитам тяхната коректност, и техните възможности на пазара.

А до тогава се опитвам да изградя открити и колегиални отношения с хора с които ще можем да работим. И едва на по-късен етап ще се включи един по-различен и по-добър начин на заплащане.

Не искам никой да бъде излъган, затова обещавам малко. Все пак аз се явявам гарант пред българските участници и ако нещо се издъни по трасето ще трябва аз да плащам на хората от джоба си, защото нямам намерение да ограбвам труда на никого.

Истина е също, че спокойно мога да изпълнявам проектите без да каня никого в тях. Освен мен има още двама илюстратора, които работят под моя менджмънт по тази програма. Факт е обаче, че има възможност за включване и на други хора, и аз не съм от онези, които си къткат онова, което имат и да се надуват и да се правят на важни вместо да го споделят с другите.

Това имам това предлагам, който иска, нека опита...


P.S. По отношение на електронния трансфер на парите. Онлайн финансови институции като www.stormpay.com предлагат бързи електронни транзакции на пари. По-известни са paypal.com, но те ен работят с България все още. Stormpay обаче работи. Първо създаването на акаунт е напълно безплатно. Второ напълно безплатно е ИЗПРАЩАНЕТО на пари към друг акаунт. Получаването на пари се облага с 2,9% комисионна + 0,39$ на транзакция. Парите могат да се получат в BG като се заяви иск за поименен чек. Комисионната за издаване на чек е 2$. След което получавате чека в плик в пощенската си кутия, и го осребрявате в някоя банка. От опит знам, че SG Експресбанк имат най-ниска комисионна за осребряване на чекове.



Тема Re: Предложение към работещите с векторна графиканови [re: vallentin]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 21:19



между другото пич, и 30 ще ти нарисувам в извънработно време ако си струва парите.
тъй че номера 1 картинка=3 дни съвсем спокойно можеш и да не ми я пробутваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.