Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Приемам укора!нови [re: Donkey]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано11.04.03 15:47



Може би ще се очудиш, но НАПЪЛНО съм съгласен с думите ти. Истината е че зад този проект стоят много повече пари, обаче има един един момент който ти се губи.

Изяснявайки ТОЗИ момент ще ти е по-лесно и на теб и наостаналите да разберете моя подход. Същостта на нещата е следната: аз търся хора с които да работим по този проект, обаче тези хора е нужно да бъдат не просто добри графици и илюстратори, но също и качествени като личности. Лесно е да разбереш що за дизайнер е някой като разгледаш някой от неговите работи можеш да кажеш става ли или не става. Обаче за мен да става като дизайнер не означава да става въобще. Нужно е да бъде правилния човек. Аз не сиакм да работя с хора който да са бомба със закъснител, надути и високопарни като айфеловата кула.

Затова хвърлих това предизвикателство, за да предизвикам хората да изявят себе си. И какво стана? Иначе сносни дизайнери се държат като пълни лекета, използващи думи, като "лайняна работа", "мухали" и прочие. И с Леонардо да Винчи не бих работил в екип ако има такъв характер. Не ме интересува дали някой може да прави 30 или 300 изображения на ден, като и 3 думи не може да каже без да се държи като идиот. Това е господа дизайнери! Може някой от вас да има нужда някой да му пооправи дизайна на характера.

Българина може да има добри способности, но е абсолютен индивидуалист и не знае какво значи респект и уважение. Затова сме калпава нация, защото всеки дърпа чергата към себе си. Аз дойдох тук за да подам ръка, обаче първо трябваше да изпитам да не би да попадна на бесни кучета, които да ми отхапят ръката. Сега или в последствие.

Сега някой схваща ли?

Проекта продължава да е в сила, на лице е съвсем различна схема на заплащане зад която стоят възможности за хиляди $$$. Обаче аз ценя отношенията повече от парите. Слава Богу попаднах и на свестни хора.

Толкова от мен. Ако някой се интересува от нещо, имате ми и-мейла.



Тема Re: Приемам укора!нови [re: vallentin]  
АвторDonkey (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 14:54



Ще стане ясно май:

В отговор на:

Може би ще се очудиш, но НАПЪЛНО съм съгласен с думите ти. Истината е че зад този проект стоят много повече пари



Ами мисля че тук е времето и мястото да ни разясниш в крайна сметка за какви пари става дума? 2$ или
В отговор на:

Проекта продължава да е в сила, на лице е съвсем различна схема на заплащане зад която стоят възможности за хиляди $$$.



Друго което ми се струва е че наблягаш май прекалено много на философските размисли и каточели усещам желание в теб да превъзпиташ всички които не са съгласни с ОФЕРТАТА?
В отговор на:

Не ме интересува дали някой може да прави 30 или 300 изображения на ден, като и 3 думи не може да каже без да се държи като идиот. Това е господа дизайнери! Може някой от вас да има нужда някой да му пооправи дизайна на характера.


В крайна сметка ... като се замисля ми заприлича на нещо като "НОВОТО ВРЕМЕ", май се глълчат празни приказки и наивни обещания за хиляди-хиляди пари, било то и $;-)
В отговор на:

Изяснявайки ТОЗИ момент ще ти е по-лесно и на теб и наостаналите да разберете моя подход. Същостта на нещата е следната: аз търся хора с които да работим по този проект, обаче тези хора е нужно да бъдат не просто добри графици и илюстратори, но също и качествени като личности.


За съжаление НИЩО не ми стана ясно. По скоро се чувствам в час по етика, и то водещ е даскал които му е трудно да преподава. Правилата които стягаш за качествените характери и темп-подобни нещо не се връзват с реалния бизнес. Това е бизнес! И ако всички следваха тези правила за морала - кой знае какви постижения щяха да постигнат. Важно е да играеш честно и да си конкурентно-способен! Не виждам такива качества в ПРЕДЛОЖЕНИЕТО за илюстраторите в случая! Но както и да е, моето мнение е принципно, за всички видове подобни оферти!

Който не е съгласен и се е парил от подобни оферти е гадняр и bad boy, така ли? И защо да не си кажем мнението та да чуят и други?

------------------------
С Уважение:
Donkey от Пловдив
------------------------



Тема Re: Приемам укора!нови [re: Donkey]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано13.04.03 11:12



Ами мисля че тук е времето и мястото да ни разясниш в крайна сметка за какви пари става дума? 2$ или

На тези които проявиха достатъчна сериозност и заинтересованост вече съм разяснил.

Друго което ми се струва е че наблягаш май прекалено много на философските размисли и каточели усещам желание в теб да превъзпиташ всички които не са съгласни с ОФЕРТАТА?

Ако за тебе ПРИНЦИПИТЕ са философия, за мен са реален свят.

В крайна сметка ... като се замисля ми заприлича на нещо като "НОВОТО ВРЕМЕ", май се глълчат празни приказки и наивни обещания за хиляди-хиляди пари, било то и $;-)

Няма никакви обещания в думите ми, само малко информация. С тези с които контактувам директно и говоря по същество знаят какво обещавам и какво не.

По скоро се чувствам в час по етика, и то водещ е даскал които му е трудно да преподава. Правилата които стягаш за качествените характери и темп-подобни нещо не се връзват с реалния бизнес. Това е бизнес!

Това е повече от бизнес приятелю, нарича се ПРТНЬОРСТВО и ТЕАМ WORK а за тези неща характера е жизнено важен.

Който не е съгласен и се е парил от подобни оферти е гадняр и bad boy, така ли? И защо да не си кажем мнението та да чуят и други?


Който се е парил нека си каже, само да даде конкретна информация за опарването си за да бъде полезен, а не да излива емоционалния си товар и огорчение в цветущи израци...

Към Donkey:

В първия ти постинг усетих градивен елемент и се зарадвах. Критиката ти беше много качествена. Сега виждам желание за оригиналничене и заяждане.

Но като се казва, че пилците се броят на есен, руснаците пък са казали "поживем увидим.." Това е теста за реалните неща, нали така? Мен не ме е страх от този тест, защото зная какво правя...



Тема Re: Приемам укора!нови [re: vallentin]  
АвторDonkey (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 00:36



Вальо, с цялото ми уважение но ти въобще не схващаш критиката ми! Тя е насочена не към самата оферта или към теб лично. Предложението просто ми се струва не стойностно като пари. Не би ли могъл да припечелиш от цялата работа с малко по-достойно възнаграждение за илюстраторите? Ами нали точно така ще се повиши самата стойност на труда. Нали това обяснявам в "първия" ми постинг. Аз не искам да се заяаждам "приятелю" . Искам като цяло офертите да са по-достойни! Но да не се повтарям - смешно е да мислиш че се заяждам или нещо подобно! Със присъединяването ти към първия ми постинг ти сам обезсмисляш предложението (става дума не за самата работа а за конкретното възнаграждение). Толкова ли не се сещате хора, че само компютърното време и вредите които се поглъщат през очите не струват толкова!!!

--------------
Donkey от Пловдив
--------------

P.S. Моля да не се опитваме само да спорим кой повече разбира от БИЗНЕС и Работа в екип, защото повече ще заприлича на селска битка на оскубани петли!!!



Тема Re: Приемам укора!нови [re: Donkey]  
Автор vallentin (непознат )
Публикувано14.04.03 02:19



Сега, ти критукуваш цената ми от 2$. Повярвай ми наистина полагам усилия да успея да договоря условия при които тя ще е по-висока, вече има напредък, но имам нужда от време.

Както и не веднъж споменах има и ДРУГ начин за заплащане, който може да доведе до сериозно по-висока цена, но пак иска време.

Аз не бързам за никъде...



Тема Re: Приемам укора!нови [re: vallentin]  
Авторventzi (Нерегистриран)
Публикувано01.06.03 23:27



Pi4 ideqta e mnoo qka, az i moi kolegi sashto sme govorili po vaprosa, oba4e tuka iska organizacia i to tova ne staa designeri a s menageri shtoto te po si mu razbirat, dokarai cena n$ za pik (trebva da ima i kategorii ne si4ko ima edna cena) i are koito iska 2$ koito iska za 200 kakto mu e kef (ili kolkoto ima ocenka). ne e mnogo slojno sled kato horata go pravqt nacsqkade. Ta nie moje da sme ot bg ama net-a ni e obsht i moje da prodavame i na kraen potrebitel spo malko posrednici. ta takiva raboti malko sporite naivno de, tolkova davat ako iskate, kato se nameri 4ovek deto dava pove4e OK..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.