Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Особени преливки в PhotoShop?нови  
АвторPriatel (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 16:36



Здравейте,
някой знае ли как на PhotoShop може да се реализират произволни преливки - т.е. възможност да стане плавен преход от една форма към друга форма (подобно на StampTool в AdobeIllustrator)? Просто ми се налага при реализацията да остана задължително и само в растер.
Разбира се очаквам това да стане с цяла последователност от действия, понеже го няма заложено в стандартните възможности на PhotoShop.
Обръщам се към този форум, понеже видях, че се включват хора - с богат опит във владеенето на този продукт.
Благодаря предварително!



Тема Re: Особени преливки в PhotoShop?нови [re: Priatel]  
Автор2424254 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 16:51



ne ti shwanah wyprosa, ama ako mozesh da go naprawish w ilustratrator kyw e problema da go razsterizirash w shopa?



Тема Има проблем...нови [re: 2424254]  
АвторPriatel (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 16:13



...ако векторизирам и след обработката в Illustrator го върна обратно в PhotoShop. Проблема е в това, че при векторизиране се получава приблизително изображение на растерното. В случая обаче всяка точка от изходния файл има точно определено значение и като позиция и като стойност на цвета. Ако първо векторизирам, много от точките в изх. изображ. ще загубят точното си място, а други даже ще изчезнат. Това е недопустимо за задачата, която решавам. Тя е в областта на моделирането, а не на дизайна и за това е важно при изливане на преливките да работя с оригиналните ст-ти на всяка точка.
Колкото до това, какви са тези преливки постановката е следната: Имаш два полигона един в друг с различни форми и цветове. Целта е от единия (вътрешния с неговия цвят) да излееш преливка до другия (външния с неговия цвят) полигон, като обаче за първия си нюанс преливката започва от формата на първия полигон и плавно преминава към формата на другия полигон при достигането му.
Ще се радвам дори на неизпробвани идеи или частични решения...
Благодаря!



Тема Re: Има проблем...нови [re: Priatel]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано05.03.03 22:36



Ако правилно съм те разбрал ти се ще да стане нещо от сорта:



Ако е нещо такова не съм много сигурен как точно ще стане само с фотошоп... Но ако са правилни фигури с точни цветове, а не някакви растерни изображения (снимки) можеш да си ги направиш в илюстратор, корел дроу или фрийхенд и да си ги експортнеш към фотошоп?

Най-добре дай някакъв линк, за да видим за какво точно става въпрос. Тогава ще може да се даде някакъв конкретен съвет.



Тема Същото е...нови [re: agent_orange1]  
АвторPriatel (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 11:50



Улучил си това, което ми трябва. Единствената разлика е във двете форми и в това, че в изходен вид те са растерни. Верно е, че мога да ги векторизирам, но вече обясних, че векторния вариант е подобие на растерния (просто винаги има известна промяна във формата или загуба на информация). Това обаче е недопустимо за моя случай, защото всяка точка от растера носи важна информация с позицията и с цвета си и както се сещаш - дори нищожна промяна при векторизирането, не ми върши работа.



Тема Re: Същото е... [re: Priatel]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано06.03.03 12:17



a zashto ti e ????? nali imash rasteren fail na nego kakvo mu e ? shtoto ako shte go prepraviash kakto niama da go napravish v illustrator taka niama da uspesh i v PS



Тема Re: Същото е...нови [re: Priatel]  
Автор234345645 (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 14:04



Ti pari li shte falshificirash??? Shtoto inache wyobshte ne razbiram za kwo sa ti tiq tochni stojnosti... Nali se seshtash, che nikoj ne moze da skiwa che tochka A e stanala ot r100 g100 b0 na r100 g95 b0. Twa e pylen absurd. Oswen towa ne wizdam kak shte postignesh twa neshto w PS bez da polzwash wektorna programa.



Тема Displacement Mapsнови [re: Priatel]  
АвторLOX (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 21:58



Значи това което казваш се казва морфинг (morphing) и се прави с displacement maps или със специални програми/плъгини. Има доста програми за morphing които си генерират автоматично дисплейсмънт картите. Например Kai PowerGoo или ефектът Liquify във PS6+, но аз лично не съм ги ползвал.


Техниката за изработването на дисплейсмънт картите е доста сложна и няма да ти я обяснявам, но можеш да си потърсиш и да си прочетеш.


Проблемът е че това е растерна техника и ако искаш да постигнеш точна форма ще ти бъде доста трудно с тези програми.



Тема Re: Displacement Mapsнови [re: LOX]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано17.03.03 23:39



Не съм сигурен, че това е решението за човека. С тия дисплейсмънт карти други екстри се получават, а не това, за което той говори. Ако съм схванал въпроса му...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.