Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Относно надписи на СД??нови  
Автор farmera (?????)
Публикувано11.02.03 09:18



Въпроса го зададох в клуб "хардуер" но не получих достатъчно полезен отговор.
Та питам следното: някои да знае мастилен принтер, които може да моге да пише върху СД, или някъв друг начин да се постави надпис или картинка на него.Бих бил доволен ако се обади и някои които може да направи това/да пусне бележка/.Не става вапрос за 1-2 броики а за около 300??
Благодаря на клубарите

Изкушенията-това е живота


Тема Re: Относно надписи на СД??нови [re: farmera]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано11.02.03 09:38



Не знам фабрично как печатат върху CD-та (ако това е печат, а не някаква друга технология), но в твоя случай се сещам за 2 варианта - единия е сито печат (виждал съм такива дискове), но това при положение, че искаш само някакъв надпис или нещо от сорта. Ако искаш обаче някаква снимка, картинка или друго пълноцветно изображение на сито не става хубаво. В офис 1 и подобните нему магазини продават стикери за CD. Почти всяка програма има опция за печат върху такива стикери (или пък може да се намери нещо в нета). Въпроса е че по този начин ще ти се върже скъпо и трудоемко.



Тема Re: Относно надписи на СД??нови [re: farmera]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.02.03 09:38



Mi struva mi se che za 300 cd-ta na mastileno-struen sha ti izleze zlatno...
po-dobre probvai sas sitopechat (osven ako ne e palnocveten pechat) - inache za nadpisi shte ti e idealno

Just a genius



Тема Re: Относно надписи на СД??нови [re: Blake]  
Автор sasho (...............)
Публикувано11.02.03 21:33



Технологията е ситопечат. Гледал съм такова производство за печат върху CD -та по телевизията. Мисля, че беше някакъв завод в Япония. Печата се пълноцветен печат на сито като цветовете се печатат веднага един след друг на машина, която върти ситата едно след друго, печата 4 - те цвята и поставя сама следващият диск. Работил съм около 2 години ситопечат, обаче не знам как съхнат толкова бързо мастилата. В твоя случай именно ситопечат ще ти свърши най-добре работа. Мисля, че ситото трябва да е 100 - 120. Иначе точно CD - та лично аз не съм печатал.



Тема Re: Относно надписи на СД??нови [re: farmera]  
Авторbaio (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 22:22



za printer Epson, ot skupite modeli, no naistina ne e izgodno.

lichno az sum poruchwal w razlichni firmi. cwetna snimka izliza chudesno.
cenata koito mi dadoha za pulnocweten pechat na 50br. CD (50mb, 9x5sm) - wuw wid na kreditna karta okolo levche na disk.
ednata firma e na vitoshka i asparuh, niakude tam, ima si nadpis CD-R, Labels, etc.
dano ti swurshi rabota.



Тема Re: Ето няколко решения...нови [re: farmera]  
Авторvallentin (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 09:46



Наскоро тиражирах 150 CD та и имах нужда от решение за печата върху CD-тата. Проучих до колкото можах подробно и ето резултата от проучванията ми:

1. Ситопечат. Ситопечата може да се прави както щтрихов, т.е много цветове, но без пълноцветни изображения. Това се постига със ръчен сито стан. Има и машини за ситопечат и там могат съвсем успешно да се постигнат пълноцветни изображения. Има поне няколко фирми в София които разполагат с таккива машини. Например сещам се за следните рекл. фирми (те са си почти заводи :-)) - Андреа, Маус, Антекс Реклама. Тия обаче ме съмнява да се наемат да печатат CD-та. Те обслужват фирми като Coca Cola, Каменица, British American Tabaco и прочие, и не че не взимат малки поръчки ама ...

Но за мен като най-добра оферта за ситопечат ми се стори предложението на Пресс Продукт Лайн.

2. Самозалепващи се стикери за CD. Тук вариантите са 2. Или си взимаш шарен стикер и си го печатащ с черни надписи на принтер, може лазарен, може мастиленоструен. Или си взимаш чисто бял стикер и можеш да го печаташ и цветно с най-обикновен цветен принтер. Аз лично се спрях на първото от двете.

Магазин за такива стикери, а и за CD -та , който бих препоръчал е магазина за CD-R на улица Гурко. Намира се на 20 метра от кръстовището на Раковска и Гурко. Човека е много точен и прави отстъпки. Има и добро разнообразие.

3. Принтер за CD-та. Това решение е доста скъпо и си струва само за малки тиражи (10-20 диска) за частни колекци. За комерсиални проекти не става. Иначе фирма Yo media (Йонко Стефани) такава услуга, със CD-то ти искат 1.80 (това включва и записа), но ако не искаш запис, не ти смъкват цената. Иначе само цената на printible CD е около 80 ст.

4. Има и още едно решение в областта на самозалепващите се стикери. То е изгодно за малко по-голям тираж. То е са се отпечатат пълноцветни стикери в печатница и после да се щанцоват. Такова решение предлага фиорма Булгед (Намира се близо до паметника Левски). Аз си печатах обложките при тях. За малки тиражи е доста изгодно, защото печатат на цифрова машина и не се правят цветоотделки и плаки, което поефтинява себестойността при малките тиражи. Размера на машината им е А3+ и в един формат се побират 8 стикера за CD. Спомням си че тираж от 100 листа А3 т.е 800 обложки със щанцоване излизаше около 25 ст на Обложка с ДДС. На мен това решение ми харесва и смятам за се възползвам от него когато ми потрябжа по голям тираж.


Надявам се инфото да ти е било полезно. :-))

поздрави,
Vallentin



Тема Re: Ето няколко решения...нови [re: vallentin]  
Автор farmera (?????)
Публикувано13.02.03 23:20



Ще се радвам ако ми пуснеш една бележка по някакъв на4ин 4е не си регистриран, като гледам и ти имаш сходни интереси -особенно при обложките маи има и по ежтин пе4ат

Изкушенията-това е живота


Тема ETO OSHTE EDNOнови [re: vallentin]  
Автор3HaM (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 17:52



Edna priqtelka ot reklamna agenciq Strelec, dnes mi kaza za tochno takova neshto, no ne sum zapomnil tochno beshe neshto ot roda na pechatat dva cvqta po 20 lv na cvqt za 100 br. znachi 120lv za 300 br.

Tova e telefona i ako iskash i zvunni da ti kaje po-podrobno, zashtoto ne sum suvsem siguren - 088389274 - Kalinka

Dano da sum bil polezen



Тема ETO TELEFONA [re: farmera]  
Авторtheos (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 18:00



poneje rabotia v muzikalna kompania i ba4kam s dosta goliamo koli4estvo CD-ta, eto ti nai evtinia i ka4estven variant za pe4at vurhu malko broiki

telefona e 9718455 Mladen

tam sushto tirajirat Cd-ta i praviat dosta ka4estven pe4at




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.