Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема От Corel към PMнови  
Авторmind (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 19:48



Ако се експортва като EPS файл от Corel за да се помести в PM размерът му е огромен. Примерно А4 формат с илюстрации, вмъкнати файлове от AdobePhotoshop, различни запълвания, лещи и текст се експортва като EPS за да е основа в PM и там да се странира основния текст /със стилове/. Размерът е ужасяващ, въпреки че преливките, лещите и др. ефекти са растеризирани – без векторните елементи.
Когато съм изрязал и направил различни неща с илюстрацията в Photoshop-a в Corel-a се поместват без никакъв проблем /само различните ефекти ги разбивам на слоеве и след това ги обединявам/.
Мога да странирам и в Corel /малки брошури/, но там няма хифенация на български. /в Corel-a също има стилове, въпреки че не е странираща програма/.

Въпросът ми е следният:
Как да поместя това което съм събрал в Corel в PM и да имам някакъв контрол на превюто. Как да направя списание примерно.

И още нещо, за да се цветоотдели коректно EPS-а в PM , трябва да се експортва като EPS level 1 – а level 1 има само Coerel 10 /в 10 и битмапите стават автоматично на CMYK/. Няма значение левъла – може и 3 – ако няма преливки, илюстрации и т.н.
Приятели ме съветват да поместя илюстрацията в PM и отгоре слагай текста.
Да, но така не може да има ефекти, различни вектори и т.н.
Мисля и друго – ако растеризирам всичко в Corel и експортвам като Tiff то тогава губя векторите.
Бих се радвал ако някои ми помогне в тези проблеми или ми посочи адрес в www или литература в книжарница или библиотека.



Тема Re: От Corel към PMнови [re: mind]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано06.02.03 23:11



Братче, или аз не съм те разбрал правилно или твоята технология за предпечат е тотално объркана.
Значи елементарно обяснено последователността е следната:
- растерните елементи (снимки, ала-бала работи с ефекти) от фотошопа се правят на ТИФ.

- векторните елементи от корел ги експортваш като ЕПС без значение кой левъл. Ако текста ти е по-елементарен може и него от Корел. За списание обаче и други по обемни издания си е най-добре текста да си го "налееш" в РМ.

- сибираш векторите и растерите в РМ и си правиш принтерските файлове

КД е програма за работа с векторни изображения преди всичко, а не за предпечат (въпреки, че би могла да се ползва и с това предназначение при спазване на определена последователност)

Ако се притесняваш за разни ефекти и др., правени в корел - експортваш ги само тях като епс, растеризираш ги във ФШ - ТИФ и пак горната процедура. Това е абсолютно задължително всъщност за ленсове, преливки и т.н., за да си сигурен, че няма да ти "гръмнат" файловете.

Ако държиш нещата да са ти ОК не растеризирай в Корел. Има си други програми за тая работа:).

Не се притеснявай да растеризираш векторни елементи. Само не го прави с текстовете, освен ако не е наложително, защото се назъбват.



Тема Re: От Corel към PM [re: agent_orange1]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано07.02.03 12:15



levela ima znachenie !!!
E.T. phone... home...



Тема Re: От Corel към PMнови [re: ico]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано07.02.03 12:39



Експортвал съм и 3те левъла от КД 9 към ПМ 6.52 и не съм видял някаква разлика. Но да речем, че левъл 2 е "универсален". Експортнати с тоя левъл ми се отварят в различни програми без проблеми.



Тема Re: От Corel към PMнови [re: agent_orange1]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано07.02.03 12:43



Hmm,
*.eps ot Corel samo v Level 1
S drugite stavat golemi bozi s nqkoi exponatori
fajla stava golqm, tejyk, no pone minava korektno



Тема Re: От Corel към PMнови [re: ValBo]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано07.02.03 12:46



Govori si :) Toi agenta problemi niama :))
E.T. phone... home...



Тема Re: От Corel към PMнови [re: mind]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано07.02.03 12:48



"а level 1 има само Coerel 10 /в 10 и битмапите стават автоматично на CMYK"
i v drugi versii ima tazi funkcia. Neshto ne moga da te razbera !?!?



Тема Re: От Corel към PMнови [re: ico]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано07.02.03 13:37



Ами наистина нямам проблеми... От доста време се занимавам с предпечат и досега не ми е гърмял файл, нито са ми връщали, нито е имало случай да не са ми коректни PS файловете...:)



Тема Re: От Corel към PMнови [re: agent_orange1]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано07.02.03 14:04



Amiiii, nie tuka shte pomyl4im
Zastoto na men i fajl mi e gyrmql, i nekorektno sa mi izlizali epsove, i exponatora mi e pravil problemi i t.n
Da ne se karame - no ne mislish li 4e e malko krajno?!



Тема Re: От Corel към PMнови [re: ValBo]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано07.02.03 14:57



Valvo iavno problema e v tebe :)))))) vij choveka ot dosta vreme se zanimava i nikvi problemi !
________________________________________________________________
E.T. phone... home...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.