Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с Corel 9 - търся помощнови  
Авторimc (Нерегистриран)
Публикувано01.02.03 11:28



Здравейте,
От време на време ми се налага да работя с Corel 9, въпреки че не съм професионалист в тая работа и ми излезе един проблем:
Качил съм го на Laptop с Win XP Pro, и когато съм във фирмената мрежа работи нормално. Когато не съм в мрежата или съм у дома, където съм в друга мрежа се стартира, но не отваря файлове.
При опит за отваряне на нов файл чака известно време на 5% и после казва 'Failed to create new document'. Същото е и при отваряне на стар файл, но тогава чака на 85%.
Пробвал съм, като съм във фирмената мрежа - всичко ок, излизам от Corel, дърпам мрежовия кабел, стартирам отново и не отваря файл. Излизам пак от Corel, пъхам обратно кабела, стартирам отново и всичко е ок.

Малко дълго стана това обяснение, но дано е станал ясен проблема. Моля ви, ако някой се е сблъсквал с това явление или е чул нещо, нека да го сподели.



Тема Re: Проблем с Corel 9 - търся помощнови [re: imc]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано01.02.03 12:11



Най-вероятно имаш объркани пътища
Корела ползва някакви споделени ресурси
Най-лесният вариант е да го преинсталираш при изключена от мрежата машина

Ако не помогне - деинсталирай и забърши всички останали записи в регистри
После пак го качи отново



Тема Re: Проблем с Corel 9 - търся помощнови [re: ValBo]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано01.02.03 12:44



drugia wariant e da polzwa nekuf mrejov printer, kojto da se buzika s korela...
makar da ne bi trebwalo
ama predi da se preinstalira - moje da se pogledne - w printers da se mahnat si4ki mrejovi....



Тема Re: Проблем с Corel 9 - търся помощнови [re: Aвaтapчe]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано01.02.03 12:54



Аз съм по склонен да мисля че е проблем със шрифтовете, ако зададения поподразбиране е на друг компютър. Може да са и цветни профили, абе нещо което е аднато, но не на лаптопа
Принтера не би могъл да пречи на отваряне и нов документ.
Но пък съчетанието на Виндовс и Корел е способно на всичко;-)



Тема Re: Проблем с Corel 9 - търся помощнови [re: ValBo]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано01.02.03 13:31



hmmmmmmm
glej sa - az kak misla
ako ima font det e na druga mashina - she izpishti... new document nema nuzda ot font se pak

dokat - nali po podrazbirane na seki new document prai print area i print preview...

i shtom sa v mreza - predpolagam che printera im e mrezow...
ako e zadaden toj - corela mu kazwash new document - toj otwarq - ama wizda che nqma po kwo da go izchisli - i dawa greshka...

dea znam de - az Corel ot godini ne sam wizdal daje - mislq ot wersia 3... taka che razsazdawam samo po logika - znam kak illustratora se shaska kat ne otkriwa mrejovia si printer, kojto e zadaden default - i rabotata qko se zabawq - zatwa mi e default edin linotronik virtualen :))



Тема Re: Проблем с Corel 9 - търся помощнови [re: Aвaтapчe]  
Автор Ивaн (оптимист)
Публикувано01.02.03 15:48



imc = Иван

Благодаря за отговорите.
Вчера даже на мрежата във фирмата около 30 минути не искаше да направи нов документ. Аз го оставих така, правих други неща (с други програми) и после се сетих в един момент и то взе че направи. После въобще не съм го изключвал Корела цял ден. Днес като не тръгна, викам си ще го чакам пак половин час, ама и след час и половина не подкара и затова се и обадих тука.

Пробвах деинсталация, разчистване на registry, инсталация без мрежа ама не ще. По-рано оправях нещата като инсталирах XP-то върху старата инсталация. Ама сега съм с XP - SP1, много неща съм update-нал от нета и не ми се ще.

То аз инсталирах корел 7 и ще си свърша работата или пък във фирмата на друг PC, ама що така да е пък имам много файлове на деветка. Седмицата не съм я пипал три години, и сега като пуснах зле ми стана - ма голямо дърво е в сравнение с деветката. То друг вариант е да пробвам с 10-ката.

Все пак благодаря за отговорите, пък ако някой му се е случвало, нека сподели.

Прави каквото трябва, пък да става каквото ще.


Тема Re: Проблем с Corel 9 - търся помощнови [re: Aвaтapчe]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано01.02.03 19:16



Едва ли е от принтера, защото Корела може да работи и без да имаш въобще инсталиран принтер.



Тема Re: Проблем с Corel 9 - търся помощнови [re: Ивaн]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано01.02.03 19:19



Може Корел 9 да има някакъв проблем с ХР. Аз съм с 9 на Уин2000 Про и при по-дълга работа с шрифтове ми "гръмва" - дава няква грешка и се гаси. Специално за 10 не съм голям фен - нещо не ми допадна. Трябва да пробвам с 11 как е.



Тема Re: Проблем с Corel 9 - търся помощнови [re: agent_orange1]  
Автор Mirkwood (elf)
Публикувано01.02.03 19:28



Eй, оранжевия, я не се праи че разбираш нещо, щото такива като тебе са ми ясни-всичко разбират, ама не могат да оправят мрежата на компютъра на жена си....
Абе я по-добре бегай при нея, че не я знаеш кво праи в момента.

The winter is coming...


Тема Re: Проблем с Corel 9 - търся помощ [re: imc]  
Автор sasho (...............)
Публикувано02.02.03 11:06



Здрасти,
сблъсках се със същия проблем. Шефа ми има лаптоп с XP и на него има качен лицензиран Corel 7 и нелицензиран Corel 9. Corel 7 работи безупречно, докато Corel 9 ги прави тези същите работи като при тебе. В интерес на истината 9 работеше нормално в началото, обаче после се скапа. Преинсталирахме го и се оправи. Предполагам, че 9 не е нещо съвместим с ХР или просто, защото е пиратски дава бъгове. Обаче в къщи също съм с ХР и имам качени 9 и 11 и нямам проблеми от такова естество (е иначе 11 не ми пише на кирилица затова оставих и 9)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.