Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за Corel едно куесчънче :)нови  
Автор outfaced (познат ;-))
Публикувано20.01.03 23:17



що при ескпорт на една работа в конкрения случай в CMYK на 300дпи. вместо една убава гладка линийка като горната се получава долната гадост ... аз ли бъркам нещо или си е по принцип така, че ма усъмниха нещо





Тема Re: за Corel едно куесчънче :)нови [re: outfaced]  
АвторGaliano (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 09:39



Priqteliu, prosto uvolni Corel DRAW-a i naznachi na negovo mqsto Adobe ILLUSTRATOR ili Macromedia FREEHAND !!!

...az taka napravih, a se okaza che i po sveta tezi programi sa neshto kato "standart".



Тема ааа окнови [re: Galiano]  
Автор outfaced (познат ;-))
Публикувано21.01.03 09:47



знаех си аз че корела си е така ... ма са заядохме с един друг тип, а иначе опитвам са на илюстратор да мина ама за сега бесуспешно, че много пък му свикнах на пустия корел



Тема Re: ааа окнови [re: outfaced]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано21.01.03 10:28



Daj pove4e informacia
tova tiff li e ili eps.
kak si exportnal
i moge ne6to da ti se kaje



Тема Re: за Corel едно куесчънче :)нови [re: outfaced]  
Автор borkin (дърводелец)
Публикувано21.01.03 10:40



purvo kazhi zashto i v kakvo exprtvash ot corela.
ako exportvash vuv rasteren format (tif, jpg) vinagi shte poluchavash tozi efekt nezavisimo dali polzvash Corel, AI ili FH. rastera si e raster (izgraden ot pixeli) i poradi tazi prichina liniikata ne e prosto "opisana", a se susutoi ot realni pixeli. (zatova i ne e zhelatelno da se slagat textove v rasterni izobrazhenia). Drug moment pri exporta ot vector kum raster e vkluchvaneto na anti-aliasing - po tozi nachin shte isgladish "rubovete" na vectora (granichite pixeli vzimat niakolko razlichi stoinosti za da se prelee kontura, inache se nazubva).
dokato vectora e "opisanie" na vsichki vectroni elementi koito se sudurzhat v nego i tiahnite atributi.
ta ako iskash da si zapazish kachestvoto na vectora exportirash kato .eps, koito sushto e vectoren format na izobrazheniata.



Тема Re: ааа окнови [re: outfaced]  
Автор sunnyfrog (nyakoi)
Публикувано21.01.03 10:48



Nyama takova neshto az zapochah na Corel predi okolo3 godini mislya vijdashe mi lesno za boravene. Obache minah na Illustrator,zashtoto mnogo po dobre sa "vzaimootnosheniyata" s Photoshopa:) I da ti kaja sega ryadko mi se nalaga da polzvam Corel, no sluchi li se tova se chuvstvam kato sakata.Ne mi e dostatuchno mobilno v toya pusti Corel. i short cutovete sa ralichni a az veche imam navici i mi e trudno.
E vyarno che Illustratora ima 2-3 gadni kosura.Osnovniyat e s Textovete,bez znachenie kolko sa golemi ako shte i dve dumi da sa.formatianeto neshto ne e nataman.



Тема Re: за Corel едно куесчънче :)нови [re: Galiano]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано21.01.03 11:15



Хехехехеххеххееее. Аман от специалисти и разбирачи. Айде пък на бас, че Корела е с много по-големи възможности от Илюстратор и Хенд на куп??? Естествено, че има бъгове, но то е нормално с оглед многото функции на тази програма. Но такива има и в АИ и ФХ. Що се отнася до стандарта не мислиш ли, че това е пряко свързано с факта, че за тази работа, която изисква доста големи ресурси от компа бе по-удобно да се работи с Мак (до преди 2-3 години)? Именно защото и АИ и ФХ са писани първо за Мак за това са "стандарт".



Тема Re: за Corel едно куесчънче :)нови [re: outfaced]  
Авторsedmi (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 14:43



eportni go kato .eps bre chowek, njama da imash tozi problem



Тема значи ... обяснявамнови [re: outfaced]  
Автор outfaced (познат ;-))
Публикувано21.01.03 15:19



корела верно си е голяма програма и на мен поне ми е много удобна, разбира се с някой ей такива дефекти дет обаче могат да се преодолеят по други начини

а за растера ми е ясно че си е назъбен, ама едно е горното назъбване друго е долното

и в крайна сметка експортването в ЕПС май наистина е най интилигентното решение



Тема Re: значи ... обяснявамнови [re: outfaced]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано21.01.03 16:06



Ama nishto ne si obesnil.
Kak go exportvash, che da ti se nazybi - ako e jpg s golqma kompresiq - syvsem sigurno ti e nazybvaneto.
A dokolko Corel-a e golqma programa - porabi nqkoq druga godina kato operator v pechatnica i posle shtete pitam




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.