Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема кат TIFF бе, кво JPG ква компресиянови [re: ValBo]  
Автор outfaced (познат ;-))
Публикувано21.01.03 16:32



нали е за печат, даже вече го напечатаха ...
най нормален експорт на тиф на 300 дпи със включен антиалайсинг и на CMYK



Тема Re: кат TIFF бе, кво JPG ква компресиянови [re: outfaced]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано21.01.03 16:40



Ubu de :) i kvo cukna za da ti se poluchi po dva razlichni nachina ??
________________________________________________________
E.T. phone... home...



Тема Re: кат TIFF бе, кво JPG ква компресиянови [re: ico]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано21.01.03 17:10



Ицо- теб дали те е убил незнам, но печатаря него със сигурност;-)
При тия тънки черни линии без овърпринт и трапинг.

Пич, къде си чувал векторни обекти да се правят растерни- това да не е WEB.
И вземи прочети някоя книга по полиграфия, че станахте много тия със пробитото черно



Тема Re: значи ... обяснявамнови [re: ValBo]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано21.01.03 17:18



С риск да стана досаден, ама все си мисля, че повечето "проблеми" с Корела се дължат на тия дето работят с него, а не на програмата. Ако знаеш какво и как да правиш няма да ти гърмят файловете.



Тема Re: кат TIFF бе, кво JPG ква компресиянови [re: ValBo]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано21.01.03 18:52



"Ubu de" tva po skoro imah predvid "hubavo de" :))
vektornite obekti rasterni he he :))) nishto ne znaesh ti :) Edin kandidatstvashe tuka i izvadi edin kup spisania praveni (30-40 broia) ot nego sichko v PS raster :))
9pt shrift !!! Vij toi me ubi :))



Тема добреее ... ква била работатанови [re: outfaced]  
Автор outfaced (познат ;-))
Публикувано21.01.03 20:42



ето го


не ми обяснявайте че никой не експортва векторни в растерни неща, за моя случай искам да го експортна порад простата причина че искам да му правя след тва разни неща в шопа и щот след като съм го направил на корела не виждам причина да се мъча да го правя наново в шоп-а ... точка

задачка закачка


айде няма да ви тормозя ... разбрах къде е проблема
без да искам съм хакнал Lens отгоре извън обекта, така че нито съм усетил нито нищо ... а корела е мноого скаран с Lens-овете, тва вече не може да ма разубедите

все пак мерси на всички отзовали се, кефите ма и признавам че повечето тука има на много да ме научат, затова и тука питах ...

иначе за овърпинт-а на такива тънки линийки взима си бележка , ама да питам как мога да дам оверпринт само на определени цветове, не за конкретния случай ами по принцип ... щот оверпринт значи да е върху сички, ама ако искам даден обект да пробива само определен цвят а другите да седят отдолу как да го направя ... или трябва на ръка да си пробия кот ми трябва и пак да му кажа оверпринт генерално

и за трапинга да ма светнете малко за къв е точно и не е ли малко нож с две остриета, щот аз четах тука в една книжка че тая работа била много специфична и едва ли не било невъзможно да се прецени ... а трапинг се дава на целия документ май , не може само на отделни обекти

и ако кажете и някоя хубава книга за полиграфия ако може и не на английски па цена няма да имате ... ма така е де учим са .. някой по рано други по късно, вие да не сте се родили научени ... да не разправяме че аз уча за инжинер всъщност а това го правя щот ме е кеф и общо взето сам си се уча



Тема 100% съгласеннови [re: agent_orange1]  
Автор outfaced (познат ;-))
Публикувано21.01.03 20:44



програмата иам дефекти ама почти всички могат да се избегнат по един или друг начин така че да не се отрази на крайния резултат ...
ама кои ли програми нямат дефекти ...



Тема Re: добреее ... ква била работатанови [re: outfaced]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано21.01.03 23:44



ЕКСПОРТ: като експортваш от корел експортвай в ЕПС. Растеризираш в Шопа и няма грижи. Дори да си ползвал ефектите от корел - ленс, екструд и т.н.
ОВЪРПРИНТ: овърпринт обикновено се задава за черния цвят, защото другите цветове се получават с лазурни мастила (прозиращи), докато черното мастило не е лазурно. За целта има една опция при експорта като ЕПС - за овърпринт на черното.
ТРАПИНГ: Трапинг можеш и да не задаваш задължително, ако си сигурен в печатарите, с които работиш. Ако работиш с някакви допълнителни цветове (пантон например) е хубаво да се ползва този "похват".
ПОЛИГРАФИЯ: Книжка за полиграфия не знам откъде да намериш, но моя съвет е да поразпиташ по печатници, да ходиш на печат, да наблюдаваш как се променят цветовете в зависимост от вида на хартията и т.н. Полека-лека ще ти се изяснят нещата. Например ще разбереш, че най-големия ужас за печатарите не са разни овърпринти и т.н., ами например обикновен син цвят Ц 100% М 80%, който е плътняк и заема повече от половината форма



Тема ех , мерси ...нови [re: agent_orange1]  
Автор outfaced (познат ;-))
Публикувано22.01.03 09:40



бе аз принципно си ги знам сичките тия неща, питах по скоро за малко повече инфо идващо от практиката, щот то теорията едно ... ма в печатницата друго ... а пък в различните печатници пак различно

обаче за ЕПС-а малко не съм съгласен, затова го и постнах файла ... дръпни го и пробвай през ЕПС да видиш че още по голямо мазало става ... въобще с тоя LENS кат е все се омазва щот разните такива по сложни неща и преливки ги експортва кат много редове от малки битмап линийки и там нещо сгафва



Тема Пак заповядай..нови [re: outfaced]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано22.01.03 10:17



За епс-а си прав само донякъде.

Ако искаш да ти минават коректно преливки и ефекти - експортирай в илюстраторски формат. За лендс не съм пробвал, но преливките минават.
За вектор и растер - написаха ти го по напред - линията на вектора е винаги равна, а тая на растера е на пиксели - такъв е стандарта и няма бягане.

Понякога когато ми е донесен файл на Корел с ефекти/повечето от които не са Постскрит/ обръщам векторите в битмап в самия Корел. Защото нищо друго не помага да минат коректно през експонатор. При натрупване на ефекти и това не помага.

За овърпринт и трапинг- Всеки печатар си познава машина и сам знае колко му бяга пасера - от там и различните изисквания за трапинг. Но понеже теоретично дори не е възможно да се напасне без бягане - заради разтягане на хартията, плаките и филмите се използва задължително трапинг.
Овърпринта е сложно нещо и се получават големи бози ако го използваш неправилно. БТВ - не винаги черното е овърпринт, затова не използвай автоматичните опции.
Ако имаш конкретни въпроси ICQ то ми е 41537086 - питай, ако мога ще помогна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.