Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема cwetootdelki ili cweto otdelkiнови  
Авторbez prjakor (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 17:43



ili otdeljane na cwetowete ili kakto tam mu se kazwa.....
kak se prawi s dwe dumi ako njakoi kaje
mnogo blagodarja!



Тема Re: cwetootdelki ili cweto otdelkiнови [re: bez prjakor]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано13.01.03 18:11



slojno e...mdaam....slojno e..... pa i kat te gledam t.e. 4eta...ne ti i trebe :)

A)bort, R)etry or S)elf-destruct?


Тема Re: cwetootdelki ili cweto otdelkiнови [re: minimiro]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано13.01.03 22:12



с две думи - в зависимост от това, което ще цветоотделяш - между 50 и 250 лв. Може и повече. Нещо друго?



Тема Re: cwetootdelki ili cweto otdelkiнови [re: minimiro]  
Авторbez prjakor (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 00:25



6o we brato4ka se ebawa6 taka....?
6tom pitam zna4i mi trebe...
kat ne znai6....mnogo jasno 4e e slojno...



Тема Re: cwetootdelki ili cweto otdelkiнови [re: agent_orange1]  
Авторbez prjakor (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 00:31



i az slusham heavy metal....
a ako ne znaish
Agent Orange was one of the weed-killing chemicals used by the US in Vietnam
pak i da znaish...250 kinta....)
aide nema nujda



Тема Много си докачлив:))нови [re: bez prjakor]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано14.01.03 00:52



Аз съм ейджънт 1 - модифициран
За цветоотделянето:
На практика можеш да цветоотделяш с всяка една програма, вкл. МС Пейнт и Интернет Експлорър. Достатъчно е да имаш инсталиран принтер на компютъра (може и да е виртуален). В менюто "принт" има чек бокс "Print to file". Слагаш тикче там и като натиснеш бутона "Принт" ти се отваря прозорец за сейване на файл с разширение *.prn или *.ps. НО не е гарантирано к'во ще се получи.
По принцип си има програми, създадени за тази цел - Page Maker, InDesign, QuarkXpress... Mоже да се ползват с описаната по горе опция и програми за работа с векторни и растерни изображения - Illustrator, Free Hand, Corel Draw, Photoshop и т.н.
Всъщност цветоотделянето е края на един процес наречен "ПРЕДПЕЧАТНА ПОДГОТОВКА", който изисква доста познания и опит. Та за това ти казах онези цени горе. Защото да направиш предпечата на някой каталог от 100-тина страници например си е бая играчка и струва доста парици.
Като за без пари - толко. Надявам се си разбрал това, което те интересува. Ако не - питай пак:)).

Редактирано от agent_orange1 на 14.01.03 00:53.



Тема Re: cwetootdelki ili cweto otdelkiнови [re: bez prjakor]  
Авторchyoveche (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 00:55



..Taka ia sega da vidim :)) ako ti triabvat znania za napravata na kachestwena cvetootdelka sy vsichkite mu pravila i tynkosti niama da mi stigne prozoreca sys skrola :) horata sa napisali edni debeli knigi ......i vse pak cvetoodelkata e finalnata faza na predpechatnata podgotovka....tova e razdelenieto ili separation-a na cvetovete ,koito si izpolzval v daden proekt....pravi se ps fail koito se puska prez cvetootdeliashtata mashina i poluchavash 1-2-3-4 i t.n grayscale plaki s koito se zahvashtat pechatarite po natatyk.....razgledai Print prevew na corel illustrator i n..mozesh da vidish i niakoi HElp ...shte ti e ot polza...uspeh!!!!Ima si pravila zakoni koito triabva da spazvash pri podgotovkata na faila si za cvetootdeliane: faila ti tiff ili kakvoto e tam zadylvitelno v kraina faza da byde v CMYK- cvetovi model , mozesh da si rabotish RGB-model(povecheto efecti napr. vyv photoshopa ne rabotiat vyv CMYK).vnimavai i sy shriftovete: za sluchaia se pravi ot ps fail pdf..za predvaritelen pregled....i taka :))) oh dospa mi se ..:))USPEH



Тема Re: Много си докачлив:))нови [re: agent_orange1]  
Авторbez prjakor (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 01:11



e towa weche e neshto...kato otgowor...
ne sym dokachliw..no kato ne moje ne moje...
kato ne kazwash....ne kazwash...
kwi sa tezi 250 lewa...
tuka e forum...ne e borsa
az si bachkam s photoshop..i me fanaha za njakakaw predpechat...inache towa ich ne mi tyrebe kakto kaza njakoi po gore....
inache faila ni e 4GB sys 790 leyara........
obache nikoga ne mi se e nalagalo da cvetootdeljam....
po princip si prawja animaciika....koeto srawnenie s towa si e sladka rabota....
mersi vse pak...!



Тема Re: cwetootdelki ili cweto otdelkiнови [re: chyoveche]  
Авторbez prjakor (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 01:20



BLAGODARJA!
ako imash predwid da si otdelja kanalite s CMYK wphotoshop i da gi ptpechatam otdelno tova ne e problem...samo che nikoi ne kazwa che towa e nachina?
taka li e?
za efektite go znam nomera...bachkam si w RGB i posle MODE/CMYK....i dooprawjane s towa onowa...na zagubenite njuansi.....
ama dali nomera s kanalite stawa a?
aide leka shtom ti se spi...:)
mersi pak!



Тема Re: Много си докачлив:))нови [re: bez prjakor]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано14.01.03 01:51



Ами обясни за какво става въпрос. Като почукаш ще ти отворят. Разбира се, че тук не е борса, ама и ние не сме медиуми и не можем да знаем какво имаш в главата. Задаваш ясен въпрос и получаваш ясен отговор. Лейърите в шопа са ти цветоотделките (когато си в ЦМИК). Обаче трябва да имаш пасери и имена на лейърите в съответен цвят - циан, магента и т.н. Препоръчвам ти фотошопския файл да го направиш на тиф, плейсваш го в илюстратор или корел или квато векторна програма ползваш и там ги слагаш пасерите и др. глупости, щото от шопа ще се назъбят и ако печаташ при някой халипар ще ти рамине плаките и всичко ще се насере. Най-добре помоли някой да седне и да ти покаже как става тая работа. А и е желателно да се прегледат файловете от някой, който има идея за к'во става въпрос, за да не си биеш главата в стената после. Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.