Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Edin vapros...нови [re: vallentin]  
АвторKoce (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 14:58



Здравей,

всичко е пиратско бате
по закон аз не ги продавам дори не ги подарявам, аз си ги имам и не ги давам на никого :)))

но въпреки всичко това аз имам такива големи клиенти които си купуват огромни библиотеки от тези неща..като тяхното предназначение е за изработка на проекти във формат А4 или А3 и след одобряването на съответния проект те си купуват оригиналите с права от Тони Стоун или от другите издателства и си плащат правата...но по начина по който работим те избягват момента в който плащат големи пари за проект който не е одобрен и да са назад с много парички..това е идеята ни...
а че някой от тези снимки стават за билборди или други големи пана това вече те си знаят и е само в тяхна полза

ако те инетересува можем да си бъдем от полза и да се намери схема за работа но това трябва да стане private.

Бъди здрав и доскоро!
Константин



Тема Re: Edin vapros...доуточнявам :)нови [re: Koce]  
АвторKoce (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 15:08



Валентине,

освен това да допълня че ако ти се интересуваш от непиратскио неща би ли платил между $300 и $1200 за снимка за корица на списание в България????бих се учудил че биха се хвърляли толкова пари при положение че мои клиенти се дърпат като чуят цена от $70 за фотография за подобно нещо от български фотограф та затова се прави така че да е "по-безболезнено"..
иначе аз съм ЗА да се премахне всичко пиратско но то работата не опира до желанието ни но тярвба и всички да имам доходи които позволяват достигането в такъв етап от развитието на някакъв бизнес..
Един мой приятел има РА и човека решил да си купува всичко законно..обаче си накупил софтуера и всичко необходимо за да прави издателства действно...опрял до фотографиите и изведнъж му станало ясно че това което е дал до този момент за лицензен софтуер е нищожна част в сравнение с това което трябва да закупи като имейдж банк...и така приятеля ми опира до мен въпреки че го посъветвах да процедира по начина по който работят някои РА ( по международни шеринги и всички което се прави тук се изнася и трябва да има платени такси , наложи, права и т.н. ) та...това е единия вариант за работа и да ти кажа..работи успешно :)))а между другото работя с две списания в Русия ( www.compuart.ru и www.compress.ru ) и те също използват пиратски имиджи и не му мислят хич....

драсни няой ред за това какво мислиш

Константин!



Тема Re: Edin vapros...доуточнявам :)нови [re: Koce]  
Авторvallentin (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 15:37



Zdrasti Koce,

благодаря за отговора. Аз и предположих че е пиратска работа, но принципа по който работиш ми харесва (т.е изполваш пиратските неща за правене на превю) , после нещата се купуват.
Дай един е-мейл, или драсни на моя от предния постигн, мисля че има какво да си кажем.

поздрави!

П.П А че руснаците не му мислят ми е ясно, те са си пирати до мозъка на костите, чудя се изософт, как издаянват :-))



Тема Re: Edin vapros...доуточнявам :)нови [re: vallentin]  
Авторkoce (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 15:43



Здрасти бате,

пиши ми на емайла "cholev@spnet.net"

а за Изософт ...казах ти..те така ги правят нещата че ако искаш да пуснеш нещо на пазара трябва да представиш документ че всичко е купено...лесно става..обаче за първичния продукт при всички..то това им тежи на дизайнерите...сорса както се казва..но това което аз имам не е само просто фотографии.. то държи идеи , някои са доста креативни и могат да възбудят въобръжението и на най-заспалия дизайнер и фотограф да направи нещо подобно..
хайде доскоро и бъди здрав!
поздрави!
Константин



Тема Re: Edin vapros...доуточнявам :)нови [re: koce]  
Авторvallentin (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 16:14



thanx!

вече ти писах




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.