Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема za ogranichenieto ot 2GB na videoнови  
АвторJordan (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 06:28



Nqkoi moje li da mi obqsni kak da premahna towa ogranichenie ot 2GB na video failowete. Pod win 200 sum s premiere 6, failowata mi sistema e NTFS. Rendwam wuw format Avi sus Matrox MPEG compresiq poddurjana ot Matrox Marvel G200.



Тема Re: za ogranichenieto ot 2GB na videoнови [re: Jordan]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 15:33



askni v 3D club

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: za ogranichenieto ot 2GB na videoнови [re: Jordan]  
Авторmai (Нерегистриран)
Публикувано26.11.02 13:47



tva e za vsi4ki, ne samo za videofiles



Тема nachiii, okazva se, che [re: Jordan]  
Автор joshua (мързелив)
Публикувано26.11.02 21:26



problemut e vuv funkcii na vfw, ama ponezhe ne mi se obyasbyavat neshta koito razbiram ne suvsem dobre eto ti link:



i kato stana duma za sindroma dai-da-izcepim-neshto-pa-makar-i-da-e-pulna-glupost shte si pozvolya da dobavya - sushto v stila "mi mai beshe", che granicite byaha:
2gb - fat16 (ako trebe sme pedanti minus edin bait)
4gb - fat32 (minus dva), a kakto se okazva mai i fat16 pod NT, ama za tova naistina si mislya che e mai ;-)
16 i kusur TERAb - NTFS


ps ama partition size li beshe ili file size ;-)
16 i kusur tb ili 16 i kusur miliona tb... ;-))))
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от joshua на 26.11.02 21:40.</EM></FONT></P>


pss i pak to mai ;-)
granicata 2gb vazhi i za quicktime (mac i win)

Редактирано от joshua на 26.11.02 22:00.



Тема Re: za ogranichenieto ot 2GB na videoнови [re: Jordan]  
Автор M.U.R.P.H.Y ()
Публикувано27.11.02 10:46



Не знам дали си чел хелпа на Adobe Premiere, но виж там какво пише:
---------------------------------------------------
"File-size limitations:
Premiere's Timeline window can contain up to three hours of video; however, the actual file-size limitation is not determined by Premiere, but by your capture card, operating system, and hard disk. Premiere considers a large file as anything larger than 2 GB. Check your capture card and hard disk documentation for information on large file support.

Note: Large analog file capture is not supported in Premiere."

и още:

...Using large files in Windows:
Large (greater than 2 GB) file support for Premiere for Windows varies because of the numerous Windows operating systems and disk formats. When using large files, keep the following in mind:

To use large files in Premiere for Windows, you need either a FAT 32 or an NTFS-formatted hard disk. If you're using QuickTime-based hardware for capturing, you'll also need QuickTime 4.0 or later.
To capture large DV files, you need Windows 98 Second Edition, Windows 2000, or Windows Millennium Edition.
To export a large file to DV tape, you need Windows 98 Second Edition, Windows 2000, or Windows Millennium Edition.
To import, render, preview, print to video, export movie, or export to analog tape a large file, you need Windows NT, Windows 98 Second Edition, Windows 2000, or Windows Millennium Edition."
--------------------------------------------------------
Според написаното препоръчително е да си прочетеш документацията на хардуера(Matrox Marvell).
...на мен лично при експорт не ми се е налагало да решавам такъв проблем, но за capture в опциите на моя хардуер имаше опция за multiple files с определяна на размера им в Kb.Тази опция ти генерира n броя видео файла с големина, указана от тебe(2Gb). От написаното в хелпа излиза, че Premiere не поддържа "големи" файлове при capture. Другото, което е написано е, че при export не ограничава големината на файла, а неговата продължителност(3 часа). Да не би това да ти е проблема? Ако е така си ги експортвай на части от по 3 часа и това е;)

След линка, който ти е постнал joshua: и препратката към хелпа на Premiere , би трябвало да знаеш къде ти е проблема.

Редактирано от M.U.R.P.H.Y на 27.11.02 10:50.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.