Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема e twa e istinata....нови [re: LoveHate]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано31.10.02 18:35





A pak s parche #33 te pozdraviavam .... chuvash li go?


Редактирано от TlN-TlN на 31.10.02 18:38.



Тема Re:::..нови [re: Snaker]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 18:37



suglasen sum s tova koeto kazvash za web designa, ama mi se struva che ne vijdash po nadalech ot sobstvenata si chinia
chestno kazano nikak ne mi se vijdat user friendly tvoite nesta, a puk oste po-trudno otkrivam ergonomia...
otnosno chernite nesta- ami struva mi se che chernoto s beli bukvichki, ne dostatuchni kato razmer, dosta umoriavat ochite i hich ne bi mi bilo priatno da cheta v takuv site.
i pochti posledno- abe mnogo bormichki, "pandelki", krivinki i dr. charkove ima, koito drazniat, pone men, i razseivat ot osnovnata informacia...taka designa otvlicha vnimanieto ot funkcionalnostta.
P.S. cheti Jeffrey Zeldman, makar i banalno kazano, a susto i Groove Manifesto



Тема aaaaa osobenoнови [re: 444]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано31.10.02 18:42



osobeno ........ GROOVEMANIFESTO ..........

bez nego bat Snaker e zaguben,,,,,,,

seki den mu kaam da si otvori i chete portala..... tam ot 1 godina se ima edin i sasht DIZAINER na meseca :)))))))))

Naprao nenam.... osobeno kat mu gleam rabotite na vaprosnia pich ... she zema da tovara na stochna gara tuli, var, siment koto ima......




Тема Re: ..:: Скоро не съм се включвал ::..нови [re: LoveHate]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 18:44



tozi skin tvoia izrabotka li e, zastoto ne sum go srestal na siata na winamp...haresva mi.
ako ne e nahalno mojesh li da mi go postnesh na er_or@abv.bg.
10x
p.s. i az susto haresvam tricky



Тема Re:::..нови [re: 444]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано31.10.02 18:48



еби му майката дарлинг....
зарад такива капацитети като теб гледаме се лайна из уеб-а.
оцветени таблички, спретнатичко, чистичко, баналничко, безлично...
мина им времето на подобни хтмл дезигни.
защо бе мама му стара всеки е със скин на уинамп-а при положение че дефолтния е най чист и ясен? сигурно щот е тъп и не разбира кво го кефи и с кое му юсер-фриендли и ергономично.



Тема Re:::..нови [re: 444]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано31.10.02 19:06



бах как се изнервям от такива изказвания.....
444, бе ти като си чел ще бъдеш ли така добър да покажеш един добър свой уеб дезигн? съмнявам се честно да ти кажа.



Тема Re:::..нови [re: 444]  
Автор Snaker (SS Dirty forces)
Публикувано31.10.02 19:26



mdam ...
udrqm na kamuk vseki put qvno ...

Tai - az ne sum mnogo umen no po umnomu shte te pitam.
A ti pogledna li kakva e nasochenostta na vseki edin ot designs .

I posle procheti pak posta s koito si suglasen
... dali sa ergonomichni ... neznam ... az sum stignal far away kato sum gi rabotil zashtoto sum zaintriguval clienta ... mislq che tva e krainata tsel na moqta rabota ... tova ne e edin edinstven marshrut kum tazi tsel ne e i vurhovniq nachin da go streshnesh ... tova e fakta.

I stigame do tam che kato kolegata si po-gore X ne napravi nishto - neznam dali da se otchaivash sega ... no posochi neshta koito mogat da se opravqt i dovodi za tqh ... izrazqvane v still - mnogo djvuchki, pandelki (az tursih sled kato go napisa tva i ne otkrih - ako trqbva da sme tochni) i t.n. ne sa seriozni ... a oshte poveche puk predstavlqvat vuobshte nqkakvo mnenie ...

Abe sa kato se zamisla - nema da postvam poveche dokato ne se izcherpa shto gode temata - zashtoto chestno iznesoh vuprosniq seminar na ABC v clubovete a nikoi ne dade po 5 leva daeba

A i na tva otogore durja prilichen ton vse oshte
sam se izumqvam ! ...

Show Me Some


MADNESS!!!

Редактирано от Snaker на 31.10.02 19:28.



Тема Skin vs Webнови [re: Snaker]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 20:34



Ще обоснова твърдението си, че твоите работи повече пасват за скинове на програми, а не за дизайн на уеб сайтове.

- Прекалено много графика, която би се зареждала мудно през Dial-Up
- На работите ти, хората трябва да се възхищават, а не да ги ползват, т.е. трудни са за ползване по много параграфи (няма да ги изброявам). Друг е въпросът, когато дизайнът е пригоден за определен интерфейс (например ICQ, MediaPlayer или любимия WinAmp), който има конкретно приложение.
- Слаба динамика по отношетие на HTML кода, защото няма начин той да не е тежък и тромав, когато трябва да се съберат толкова много елементи (фонове, фреймове, различни графични детайли и т.н.)
- Сега, а и за бъдеще е много важна съвместимостта или по-точно представяне на информацията на различни медии, където графиката би играла само спомагаща за възприемането и роля.
- Мисля, че основната функция на графиката в уеб-а е да спомага за
възприемането на информацията.
- В твоя случай именно графиката би свършила е най-добра работа, примерно за скин на Mozilla.

Малко по работите ти:

Liquid Alien - Няма нищо новаторско. Най-интересно е менюто и мерната линийка над него. Надолу, боза;

Kingwood Furniture - Уж, няма кой знае какво, но се зарежда ужасно бавно. Количката (горе вдясно) не ме предизвиква да напазарувам с нея, а май това е целта. Има един стол и това е всичко. Другото е прост ИЗРИСУВАНА РАМКА. За мен този сайт е пълна загуба на пари. М/у другото, твоя ли е идеята да сложиш тел. и факс най-горе?

HiTech Parts - Пробвай се да го преработиш за Скин Media Player. Аз лично си използвам този по подразбиране.

SciFi Territory - Това го бях гледал някъде и въобще не ми допъдна. Типичен скин за екшън или стратегия

Спирам дотук. Мисля, че е достатъчно.



Тема Re: Skin vs Webнови [re: X]  
Автор achko (the little one)
Публикувано31.10.02 20:48



az pyk mislq 4e se nasra totalno...
...osobeno s komentara za SciFi Territory

za teb web-a samo podredeni tablici li trqbva da byde? s logo gore v lqvo i snimka gore v dqsno? LoveHate ti prepisa razni 4ujdi misli... ne gi li pro4ete? pone taq s 4ervenoto ne q li pro4ete?

4e sa mu "tejki" ob6to kazano na Snaker designite, tejki sa... no vseki design si ima prednazna4enie i celeva grupa nali taka?

a za usabilitito... Snaker se spravq mnogo dobre spored men >>> pone na men vinagi mi e qsno kyde da klikna deba...

Тя козата ги изяде,
ти цветята що ми даде.
Тя козата е виновна,
за раздялата любовна.


Тема Re: ..:: Скоро не съм се включвал ::..нови [re: LoveHate]  
Автор Roje (gunner)
Публикувано01.11.02 09:27



vliza v principa "ne sym si nastroil equalizer-ite"
... 6to se abi6 glej 4e se zaqjda

Victoria Concordia Crescit



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.