Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема kak da napravia...?  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 00:31



Ima li niakakva komanda v Corel s koiato mogat da se pasnat dve linii i po-tochno dve linii, koito sa chast ot dva pravougulnika. Znam che kogato se polagat dve linii edna vurhu druga se promenia cveta na ednata kogato si pasnat, obache dokato pusna butona na mishkata i moje bi poradi trepteneto na rukata, moje i malko da e, no se razmestvat.



Тема Re: kak da napravia...?нови [re: 444]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано21.10.02 09:56



Ima estestveno... masa hotkeys, otdelno moe i ot meniutata da si go napravish. V tvoia sluchai, do kolkoto razbrah, se pravi s 2 operacii. Align i flip, zadarjaiki Ctrl. Moje i s transform/premestvane po razmera na vtoria obekt.



Тема Re: kak da napravia...?нови [re: LoveHate]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 19:48



dano ne ti zadam tup vupros, no kude se namira tazi komanda flip, da ne bi da e v po-novi versii, zastoto az sum s Corel 8
inache blagodaria za otgovora, nadiavah se ti da mi otgovorish zastoto mai v tozi forum nai-mnogo na teb viarvam(ne te laskaia i ne iskam da obijdam drugite)



Тема Re: kak da napravia...?нови [re: 444]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано22.10.02 19:52



Mi v sluchaia flip-a se pravia chrez drag s mishoka, prosto sadraj Ctrl i obarni ogledalno obekta... edin vid zavartane , kato osta ti se iaviava ednata ot stranite.



Тема Re: kak da napravia...?нови [re: LoveHate]  
АвторFlancer (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 08:06



Znachi, ne sum siguren, Corel ne e nai chesto izpolzwanata ot men programa, no niamshe li Snap na obektite? Ako ima samo triabwa da go wkluchi i nastroi i da pribliji obektite, te sami she zalepnat ; )



Тема Re: kak da napravia...?нови [re: Flancer]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано23.10.02 12:21



Abe ima estestveno, ama nali znaesh, che vsichko e stil na rabota, az ne gi polzvam teia opcii shtoto mi stava too leplivo i prochie...:) Vsashnost sega kato se zamislia, ima nai malko 4 nachina da go napravish tova neshto, ama vseki si polsva toia na koito e sviknal.



Тема Re: kak da napravia...?нови [re: LoveHate]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 19:59



ami stom ima 4, dai mi i ostanalite tri, ako ne te zatrudniava, razbira se.



Тема гледай сега,нови [re: 444]  
Автор auslander (schеissebauer)
Публикувано24.10.02 10:21



досега вече имаш всички нужни отговори, ама трябва малко да зачетеш допълнително, а?
1. имаш ръчен flip, както ти каза LH - Ctrl+Drag с мишката, на финала right-click, за да направиш дубликат на обекта - ще останат долепени;
2. имаш snap to guides, snap to object, snap to grid - тези за домашно да си ги издириш по менютата (има ги и в някой от toolbar-овете); готовите обекти ще си ги натъкмиш;
3. имаш всякакви align, едно време бяха с Ctrl-А, сега направо; можеш да ги подравниш и после да Flip-неш единия;
4. Конкретно за Flip - има си бутони на property bar, имаш transform roll-up, така де, docker, Alt+F9 те мята директно на flip, че и със scale, че можеш и да му укажеш спрямо кой ъгъл да се затакова...
айде, със здраве

...nothing makes me feel this way except hate but that fades away...


Тема Re: гледай сега,нови [re: auslander]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 20:34



blagodaria vi za vsichko, momcheta



Тема Re: гледай сега,нови [re: 444]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано24.10.02 20:44



Nema zashto, welcome back...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.