Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпроси за скенери  
Автор bsb_2 ()
Публикувано02.09.02 11:50



Какви скенери бихте ми препоръчали? Изисквания - плосък, да може да се върже към Mac (т.е. да има драйвери, а най-добре и поддръжка на OS X), желателно IEEE 1394, но не SCSI (новите Mac-ове нямат SCSI), разделителна способност поне 1200х1200 оптична. Цена - ами не знам, да не е 200 лева, ама и да не е 2000. За какво ще се използва - ами най-вече да се вкарват снимки, които впоследствие най-вероятно ще се дообработват.
И другият въпрос - какви са тези странни битове на пиксел и има ли полза от тях? Гледам, пише за разни скенери 42 bit, 48 bit и не знам си какво още. Аз си го превеждам като 14 и 16 бита на цвят. Но на практика каква е ползата от това? Ако правилно съм разбрал, Photoshop и компания още работят с 8 бита на цвят. Та ще съм благодарен, ако ми разясните и този параметър.
Благодаря предватително!

Боян

Редактирано от bsb_2 на 02.09.02 12:43.



Тема Re: Въпроси за скенеринови [re: bsb_2]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано02.09.02 11:58



lipswashe mi toa wypros da znaesh. obsyjdali sme go nai malko 20 pyti.
wij tuk:


a review-ta moesh da poprochetesh i tuk:

pyrwa ryka mnenia na hora det twa im e rabotata moesh da poglednesh tuk:




Тема Re: Въпроси за скенеринови [re: bsb_2]  
Автор Jonata ()
Публикувано03.09.02 02:04



Снимките ВИНАГИ трябва да се дообработват. Проблема обикновено е в този, който дообработва :)))

Хубав скенер винаги е бил UMAX Powerlook. Aма отива към 2000. Като гледам, че си готов да харчиш, взимай Epson 2540.

14, 16, 20 бита на цвят е информацията, свалена от CCD-то. Драйвера после си я преобразува в 8 бита. Тъй като основния проблем на всички плоски скенери е цветопредавано, смята се, че така по-точно се долавят разликите в нюансите. Според мен - вятър и мъгла.
SCSI картите за новите (те вече не са толкова нови) модели Mac струват $50.

Едно не ми стана ясно - кой къде работи на OS X?



Тема Re: Въпроси за скенеринови [re: R1dler]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 11:25



Не е хубаво да се заяждаш, когато не си много прав.
Прерових целия клуб - имам предвид целия, от май месец миналата година. (Не ми говорете, че имало търсачка из клубовете - като гледам, "скенер" може да съперничи с "уфсъ" по броя начини за изписване из клубовете). Поне като четях заглавията на темите - имаше пет теми за скенери, като едната беше от човек, дето търсеше за $3000-4000 за сканиране от негатив/диапозитив (между другото, тоя човек нещо не се е мярвал напоследък), другата - дали скенер за $47 е добър, а третата - как да махне от скенера си нещо, дето за първи го чувам и не знам какво е. Нито една от тях не ми върши особена работа.
А пък в последните шест месеца за скенери се е говорело някъде към два пъти.

От друга страна, това ровене не беше напразно. Поне разбрах някои хора какво предпочитат и какво мразят, което ми дава някакви насоки.
И благодаря за линка към английския сайт.

Боян



Тема Re: Въпроси за скенеринови [re: Jonata]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 11:30



Благодаря за идеите.
Не виждам особен смисъл от SCSI с допълнителна карта, като всички нови Mac-ове си имат IEEE 1394 на платката. Само дето нещо IEEE 1394 скенерите като че ли са от по-нисък клас - доста тъпо, но се надявам да се промени, докато се наканим да си купим.
За OS X - ами надявам се по-нататък да прехвърля Mac-овете на нея, но при две условия. Първо, че излезе QuarkXPress за нея, и второ, че не е бавна за G3/400MHz.

Боян



Тема Re: Въпроси за скенеринови [re: R1dler]  
Авторлюбoпитko (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 00:05



Здравейте -чета редовно тук и във Фотото.
Обикновенно когато не разбирам нещо, освен че бягам да се ограмотявам
питам и практици хора...
така че: искам да си взема скенер някъде към 120-130$ без ДДС
кое е наи добро за този ценови диапазон???????
Благодаря Ви /не се будалкам ами питам сериозно!!!!/



Тема Re: Въпроси за скенеринови [re: любoпитko]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано04.09.02 11:18



Za tezi pari vsichko shte e kompromis, taka che niama goliamo znachenie... az primerno, bih vzel neshto ot seriata Astra na UMAX, tam ot niskia klas.



Тема Re: Въпроси за скенеринови [re: LoveHate]  
Авторлюбoпитko (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 19:58



А какво според теб си струва/ малко по-скъпо разбира се:)/
В смисъл с по-малък компромис???????




Тема Re: Въпроси за скенеринови [re: любoпитko]  
Автор Ronson ()
Публикувано05.09.02 21:22



Epson Perfection 1650



Тема Re: Въпроси за скенеринови [re: bsb_2]  
Автор Jonata ()
Публикувано06.09.02 10:56



Високия клас скенери по традиция са си SCSI.

Това за Mac OS X - добре като идея, ама как връзваш PC-та към нея? Аз не можах. Ни по TCP/IP ни по AppleTalk - PCтата са с MacLan. С 10.2 Jaguar не съм пробвал, но с предишните не се получи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.