Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема RETUSHнови  
Авторgery (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 18:12



Znachi problema mi e sledniya :imam sknirani snimki ot kniga.I sledovatelno se skanira i rastera koito s epoluchava pri samiya pechat.Kakuv e nachina da izchistya rastera ili pone da namalya efekta mu.Zashtoto stava duma za vtori pechat.
I oshte edno zapitvane: Pri polojenie che shte preobladavat Snimki v Ilyustrator ili v Photoshop da gi pravya?

10x



Тема Re: RETUSHнови [re: gery]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано07.08.02 18:22



emi snimkite si gi oprawiash wyw PS.
nachini mnogo. po princip izobshto ne te sywetwam da prawish podobno neshto, no ako chak tolkowa se nalaga...pone gi namaliawai po wyzmojnost.
za zachistwane...mi w ogranicheni kolichestwa smart blur, dust&scratches, unsharp mask... gaussian blur dori..click click click s mishkata...i t.n.
universlano reshenie NIAMA.



Тема Re: RETUSHнови [re: gery]  
Авторdescreen (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 18:23



ako moje6 gi scanirai nanovo s descreen filter

psd filter > noise>median>radius =1



Тема Re: RETUSHнови [re: R1dler]  
Автор achko (the little one)
Публикувано07.08.02 18:26



B-to e nai-universalno :)

Тя козата ги изяде,
ти цветята що ми даде.
Тя козата е виновна,
за раздялата любовна.


Тема Re: RETUSHнови [re: descreen]  
Авторgery (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 18:36



tova nastroika v Photoshop li e ili na samiya skener



Тема Re: RETUSHнови [re: descreen]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано07.08.02 18:34



breh...otkoga sotinostite na daden filtyr spriaha da zawisiat to resoliucia i tyrsen efekt?

ichisti mi twa s "radius=1":





Тема Re: RETUSHнови [re: gery]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано07.08.02 18:38



descreen filtrite sa opcia w softwareto za scanirane...kazwaj mu ot kyw original skanirash...tam lineatura i procheee i toi maje...pomaga ama ne winagi. az lichno predpochiotam rychnite metodi.:)



Тема Re: RETUSHнови [re: gery]  
Автор ico (непознат)
Публикувано07.08.02 18:40



Za izchistvaneto ako ne e mnogo losho polojenieto poniakoga vurshi rabota i despeckle v otdelnite kanali.

Tva vtoroto ne go razbrah nali ne pitash kade da obrabotvash snimkite pri uslove che imash illustrator i photoshop ? :))


%%[ Warning: Helvetica not found, using Font Substitution. Font cannot be embedded.]%%



Тема Re: :)нови [re: gery]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано07.08.02 18:47



BORBATA S MOARETO - NAI VAJNATA BORBA V JIZNIA NA VSEKI DEZIGNER :)))

Avi razpraviashe, che vav v5.0 na MagicScan imalo nekva spec fumkcia deto mnogo uspeshno go reshavala problema, ama ne sam go probval lichno tfa. Konvencionalnite metodi ti gi kazaha.

btw, kato stava duma za moare, moje li nekoi da me svetne za nachin deto da go predizvikash, pri cvetma katrinka, da stane takova hubavo realistichno, s ivmesrvane na tochkite, prepokrivane i proshie. Edro mi trebva. Shtoto edinstvenodo deto do sega sam izmislil da print na Indigoto i da scan... ama mnogo shte se zabavia, pak tva mi e ideika za edin proekt deto shte go podhvashtam kam nachaloto na septemvri.




Тема Re: RETUSHнови [re: R1dler]  
Авторgery (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 18:49



ama skaniram prez photoshopa, i tam nastroikite na sa mnogo razcukala sum gi vsichkite ama nyama koi znae kakvo.I skanira leko ne na fokus i plutno, i detail lipsva .No tova moje da go zabeleji samo chovek s nabito oko.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.