Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема XP/PM65/Cyr  
Автор bass (so deep!)
Публикувано29.07.02 21:06



Hi, pochti sym siguren, che imashe diskusiya po podobna tema za Quark, no neshto ne ya namiram...zhega...
Ta nyakoi da ima otrabotena shema za slednoto?
1. WinXP
2. PM6.52
3. Stranici s ne-unicode fonts
4. Export kym PS - > Distiller 4 -> Kutiyki vmesto kirilicata (sys i bez FT2K, Bulgarian Locale)

Systata rabota pri export ot Corel e OK.
Imashe nekvi utils za konversiya na fonts kym Unicode, no ne znam dali posle tezi fonts sa izpolzvaemi v PM, pyk i ne sym siguren kak shte izglezhdat stranicite pod 98, shtoto imam i takiva mashini...
Ot sporten interes puskah PM v compatability mode za 98/NT, no v pyrviya sluchai mi kazva, che nyama validni PPD, a vyv vtoriya kirilskite bukvi vyobshte lipsvat :-\\

10x i have a profitable week.

p.s. Attn: LH: Beshe si haresal edni DELL Precision 540 - e za 2 takiva stava vypros i shte mi e myka da gi karam s 98/NT...

Животът е гаден и после човек умира...


Тема Opa, namerih, sorry za spamaнови [re: bass]  
Авторbass (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 00:58



... vkyshti sled edno malko tyrsachkata vyrvi po-dobre ;-)
Sorry za spama. No ako imai neshto novo po temata...



Тема ...Are sega pyk kerninga...нови [re: bass]  
Автор bass (so deep!)
Публикувано30.07.02 17:29



Vsichko beshe nared do momenta, v koito reshih da naduya do 0 edin abzac, svit predi tova na -0.02 v stranica, pravena pod 98. Stori mi se, che slabo myrda do 0 i go vyrnah na -0.02 - pribra se poveche, otkolkoto predi da go pipna. I takiva razliki po vsichki abzaci (i chastichni selekcii) s promenyan kerning.
Edno vreme imah podoben problem pod 98 kato smenih FT s nyakva po-nova versiya. Ta pitaneto mi e:
Metrikata na kerninga (track-kerning ili samo tracking v PM) na kva baza se smyata? Da ne bi da e po nyakoi ot sistemnite shriftove (Shtoto fonta v stranicata e edin i sysht)? Probvah s nyakolko metoda na kirilizaciya (vkl. FT2K), no ne zabelyazah syshtestvena razlika.
btw, i na dvete mashini sa instalirani edni i syshti printeri i PPD-ta, v Document Setup e ukazan target-printera i resoluciyata.
Bahti...

Животът е гаден и после човек умира...

Редактирано от bass на 30.07.02 18:29.



Тема Отбой! И това го излъгах...нови [re: bass]  
Автор bass (so deep!)
Публикувано30.07.02 20:05



... или по-точно - то мен :-)
Драйверът за Linotronic 530 (target при мен) в XP и 98 се оказа различна версия, ама кой да гледа...
Всички са на морето, а аз тук седя сам, питам и си отговарям :-\\

Животът е гаден и после човек умира...


Тема Re: Отбой! И това го излъгах...нови [re: bass]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано30.07.02 21:55



много полезна практика


Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: Отбой! И това го излъгах...нови [re: mim_]  
Автор bass (so deep!)
Публикувано30.07.02 22:23



Ми да - имах нужда да се консултирам с някой, който е наясно с проблема поне колкото мен. И понеже бях единствения такъв наоколо... :-\\

Животът е гаден и после човек умира...


Тема Re: Opa, namerih, sorry za spamaнови [re: bass]  
Авторbb (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 09:54



Не ми стана ясно как реши проблема със старите ТТF шрифтове? Ако не си тръгнал за морето можеш да ми отговориш



Тема Ей го - стар пост от Котаракът на Шрьодингернови [re: bb]  
Автор bass (so deep!)
Публикувано01.08.02 12:23



"решение има на този адрес:



казва се ttfconv..."

Животът е гаден и после човек умира...

Редактирано от bass на 01.08.02 12:23.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.