Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Stochasti4na rasterizatsiq!?....quest?  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 16:48



HI! Vaprosa e v tovak KAK?/S KAVO?/S KAKAV Soft. ,mije da se pusne Stochasti4na rasterizatsiq!Molq ako nqkoi e svetnat po vaprosa= 100X
SEE!YAA



Тема Re: Stochasti4na rasterizatsiq!?....quest?нови [re: cpm]  
Автор Jonata ()
Публикувано28.07.02 22:26



Ако говорим за експонация, стохастичната растеризация е функция на RIP. Обикновено е екстра към RIP за която искат повече пари и затова притежателите на експонатори рядко я купуват. Във Photoshop можеш да я симулираш като обърнеш всеки от каналите в bitmap със diffusion dither. Добрите стойности са между 400 и 700 dpi за битмапа. Недостатък на Photoshops-ския подход е, че точките на различните цветове попадат една върху друга, докато при RIP попадат една до друга. На практика няма да получиш нищо по-добро със стохастичен растер, но за сметка на това рискуваш доста главоболия.



Тема Re: Stochasti4na rasterizatsiq!?....quest?нови [re: cpm]  
Автор voyager (обезумял)
Публикувано29.07.02 09:21



стохастичният или т.нар. пясъчен растер съвсем не е безполезен, особено когато става въпрос за ситопечат при преливки и т.н. И в никакъв случай няма да ти навреди. Истински стохастичен растер може да се пусне само от РИП, така че като си направиш цветоотделките, отиваш там, където си вадиш филмите, и ги молиш да ти пуснат такъв. Иначе тия работи от Фотошопа /*вж. там Джоната */, вършат работа. Но само частично. Аз обикновено си пускам ноизе, ама трябва да се внимава. Тва е.

Дао дъ дзин



Тема Stochasti4na rasterizatsiq??????????нови [re: cpm]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 21:59



E dobre de!Samo deto ako napravi6 piniza v PShop.,i posle eventualno go pomestva6 v izdaelski soft,- ot tam na setne pak 6te se sgovnat ne6tata( Izvinqvam se za lo6iq vkus ).A otnosno sito pe4ata problema sa6to e v tova dali edrinata/Goleminata na to4kata moje da se upravlqva - iskam da kaza dali moje da se pusne pic. sas stochastic kato ekvivalent na 90lpi/700dpi?!!Primerno??
Stoto pri sitoto ima sledniq problem:Ako se pusne stochastic-to to4kite 6te sa prekaleno malki ( ot porqdaka na nqkade kum 0.001 inch. ,da kajem ), i pri zasnemaneto na sitoto mnogo ot detailite 6te se zagubqt, mnogo ste se otmiqt v posledstvie, i vob6te 6te se uedrqt v nekvi shitt petna!Probval sum simulacia v PShop kato printvam na plaka.Rezultata ne be zadovolitelen.Edin ot problemite be 4e tonera ne e 4ak tolko 4eren/pluten.,i tn. i tn.
Ta ako na nqkoi mu se e nalagalo da pravi podobni akrobatiki to molq da spodeli.
Thanks na vsi4ki.Problema ne e osbenno lesen, ta zatova 10x
SEE!YAA



Тема Re: Stochasti4na rasterizatsiq??????????нови [re: cpm]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано03.08.02 03:16



be ne se zanimavai s gluposti bre.... ako ti tryabva 4estotno moduliran za expo.... ba4kai si filetata v 6-700dpi res i na ripa im pod4ertai 4e iskash stohasti4en.....
ako go tursish za sito i to ru4no sito...pri nujnite 60-70lpi kuvto i da e rasera se si e s eeeeeeeeeeeeeei takiva to4ki... daje pri kovencionalnia raster ako ti e prelivka pone she imash tuk tame zalivane na to4kata na filma...a pri drugia seshtai se.... she imash plutno do edno vreme... posle nakusano plutno i nakraya vmesto svetli stoinosti nishto..... syako neshto s prednazna4enieto mu...mi taka de.....

Backup not found: A)bort, R)etry, M)assive heart failure?


Тема Thanks!нови [re: minimiro]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 14:50



E vsi4ko tova e taka.,NO VSE PAK NALI $OVEK KATO SE OSER...,Trqbva da se izbur6e!Prosto mi trqbva6e nqkvo adekvatno re6enie.Problema v konventzionalnia raster e 4e kato ba4ka6 na 70lpi. i exponira6 na sito s 70dpi(70 otvora na inch.), teoreti4no ne6tata stavat no na praktika se gmurva6 v nekvo divno MOAR-e, ta nema vadene(tova e stoto sitoto ,poznaite!-ne moze da se opune pod konetz...).
Puk pri 4-farben-print sas sita tova si e ot zna4enie, e i dosta drugi raboti.'
Ta za tova iskah savet za FM-rasterizatsiqta.,no uvi mai sum na granitzata na vazmoznostite na technology!Kvo da se pravi!E BLAGODARq VI MNOGO!
SEE!YAA



Тема Re: Thanks!нови [re: cpm]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано04.08.02 17:28



...hm.... za opubaneto po konec pak greshish..... vuv Varna edin poznat si opuva mashinno sitata...i stava po konec.....
Kolkoto do moareto... na Prista Oil pe4atah v Sofia 50x70 komatex tabelki pulnocvetno izobrajenie v CMYK... e vervai mi...moare nema...ama hi4....

Backup not found: A)bort, R)etry, M)assive heart failure?


Тема Re: Thanks!нови [re: cpm]  
Автор ico (непознат)
Публикувано05.08.02 11:07



Siguren li si che moareto se poluchava ot shtot sitoto "ne se opuva pod konec" ?? Moje da e ot ugula na rastera.

Don't kill my sister ...


Тема MORE Thanks!нови [re: ico]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 01:05



E hi otnovo!Problema si e problem,a 2-e dumi nqma.Ne znam dali ste jitkali takova ne6to, no na mene mi e na glavata.Ta!:
Tova za moar-si e problem-kolkoto i da se opuva ( dori i na "ma6ina" ),problema v izkrivqvaneto na plata/mesh-a,kato linia si go ima.t.e. ne moje da se napravi pravilna re6etka v smisala na ortogonalno-to!,iskah da kaja 4e pri opuvaneto na sitoto vse nqkade malko tova ne6to ne e absolutno prva liniq, a bqga- stava kriva, i sled exponatziq, na konventzionalen raster,poznaite kakvo i kade se slu4va-izbiva moar-e v onezi oblasti v koito deferentirat re6etkite na sitoto i na rastera.Ta za tova iskam/iskah da pobegna kum FM-rasterizatsiqta, no qvno i tova ne e tolko lesno!A tova za Prista OIL-mnogo zavisi na kakva media se pe4ata, s kvi boi, i tn.Pri mene problema e pulnotzveten pe4at-sito, vurho textil-boite sa na vodna osnova i tn., nbe e plastizol, ili nekvi pokrivni-boi,i tn. Ta v moq 4asten slu4ei problem si e 4isto ot tova , ako polzvam Lpi-raster, da se vidi to4no lpi-to koeto otgovarq saotvetno na saotvetnoto sito,i tn.samo deto ne raboti osobenno mnogo.... i takiva mi ti raboti san4o!
SEE!YAA



Тема Re: MORE Thanks!нови [re: cpm]  
Автор ico (непознат)
Публикувано07.08.02 10:29



kogato puskash cvetootdelkata s kakuv ugul ti e vseki otdelen cviat ?

Don't kill my sister ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.