Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да размножа многократно обект в AI 10 ?  
Автор[got mi e] [b]ДИBAK[/b] (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 12:46



Питам за нещо като функцията "MultiplyPaste" в Page Maker, или това което се постига с панела "TRANSFORM" в Corel Draw.

Значи, имам обект (линия например), и искам да я копирам многократно по Y през равни интервали (през 1 сm. да речем). В Corel това става, като маркираш обекта, зададеш растояние през което ще се копира, и натиснеш бутона "Apply as copy". Така можеш да направиш колкото си искаш копия на обекта по желаната ос, и на равни интервали.

С AI 10 възможно ли е да се постигне това, или трябва ръчно с ctrl+c & ctrl+v да размножавам обектите и пак ръчно да измервам растоянието между всеки от тях?

Няма ли функция, в AI 10, която да улеснява размножаването на обекти по желаната ос, през равен интервал за растояние?



Тема Re: Как да размножа многократно обект в AI 10 ?нови [re: [got mi e] [b]ДИBAK[]  
Автор borkin (дърводелец)
Публикувано17.07.02 12:52



selectia na obekta. izbirash si tipa na transformacia i natiskash ENTER (ako si sus selection tool ti dava MOVE, ako si sus reflect tool ti dava dialog za reflect i t.n.) ili s desen klavish si izbirash vida na transformaciata. Ne zabraviaj da clicknesh vurhu COPY. Ottam CTRL+D kolkoto si iskash.

Aide sega biagaj da si kupish nekoe knizhle za AI

Редактирано от borkin на 17.07.02 12:56.



Тема Re: Как да размножа многократно обект в AI 10 ?нови [re: borkin]  
АвторДивak (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 13:08



Имам книжле за 8 версия, но там не пише как става.

Благодаря за отговорите.



Тема Re: Как да размножа многократно обект в AI 10 ?нови [re: Дивak]  
Автор borkin (дърводелец)
Публикувано17.07.02 13:12



ok
za koeto ne pishe pitaj



Тема Re: Как да размножа многократно обект в AI 10 ?нови [re: [got mi e] [b]ДИBAK[]  
Автор Jonata ()
Публикувано17.07.02 18:06



Можеш освен това да разпределиш равномерно вече създадени обекти със палетата "Align"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.