Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Bihte li mi pomognali...нови  
АвторMina (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 02:14



Не съм сигурна дали това е точното място където трябва да задам въпросите си,но все пак...Става въпрос за BGCOLOR-а на един сайт.Искам да определя чрез Photoshop (ако е възможно) какъв точно е цветът.Как да го направя?
Имам и още един въпрос.Когато променям размерите на една снимка чрез увеличаване или намаляване на пикселите и,трябва да се спазва някакво съотношение,така че снимката да не изглежда много сплескана или разтегната.Какво е това съотношение за да има снимката правилна форма?
Не знам дали съм задала правилно въпросите си,начинаеща съм.За това не ми се сърдете ако от незнание съм написала някоя глупост.
Благодаря!



Тема Re: Bihte li mi pomognali...нови [re: Mina]  
Автор Jonata ()
Публикувано13.07.02 12:00



Отваряш картинката във Photoshop и там в палетата Info ти показва цвета на точката върху която е курсора. Във Photoshop в Image->Image Size трябва да е включен Constrain Proportions. Пишеш колко ти трябва width и Photoshop автоматично си смята height. Имай предвид, че всеки път, когато намаляваш броя на пикселите снижаваш и качеството на изображението, а последващото увеличаване не води до подобряване. Ако променяш размерите на картинка по програмен път - използвай просто тройно правило за да запазиш пропорциите.



Тема Re: Bihte li mi pomognali...нови [re: Mina]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 16:19



Snimash si screen-a (Print Screen na klaviaturata), posle Paste vuv PhotoShop i tam s pipetata si vijdash kojto si iskash cvjat. Na drugiat vupros ti otgovoriha veche.

P.S. MOjesh da si vidish bgcolor-a i kato si otvorish source-to na sajta. tam v <BODY> ima bgcolor="#xxxxxx". #xxxxxx ti e cveta v 16-tichen kod. V shopa mojesh da si go oburnesh v standartni stojnosti.

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Bihte li mi pomognali...нови [re: Borg]  
АвторMina (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 23:50



Kакво представлява това "тройно правило"?Как да си обърна 16 битовия цвят в "стандартни стойности"?



Тема Re: Bihte li mi pomognali...нови [re: Mina]  
Автор achko (the little one)
Публикувано13.07.02 23:53



ai dai site-a da ti kaja koi e tzveta
4e ne mi se obqsnqvat...

tova 16-ti4niq kod e HSV hue saturation value

Тя козата ги изяде,
ти цветята що ми даде.
Тя козата е виновна,
за раздялата любовна.


Тема Re: Bihte li mi pomognali...нови [re: achko]  
АвторMina (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 00:26



Какви са стойностите на "R" "G" "B" при BGCOLOR="#FCBEO3"?



Тема Re: Bihte li mi pomognali...нови [re: Mina]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано14.07.02 01:31



;-)

1. ami puskash si DW (dreamweaver) natiskash CTRL-J cykash na background color. cykash na butona s palitrata. gledash RGB stojnostite na cweta. bichish gi syshtite w photoshop kato kliknesh na nqkoj ot 2-ta golemi cwetni kwadrati w paletata s tools-owe. ako si kliknala na predniq posle s ALT-BACKSPACE zapylwash kartinkata si, syotwetno, ako e zadniq - s CTRL-BACKSPACE.

2. opciqta se naricha CONSTRAIN PROPORTIONS i trqbwa da e SELECT-NATA



Тема Re: Bihte li mi pomognali...нови [re: pro_O1]  
АвторMina (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 01:48



Нямам DW.Би ли си направил труда да ми кажеш какви са стойностите на RGB при BGCOLOR="#FCBEO3"?



Тема Re: Bihte li mi pomognali... [re: Mina]  
Автор Jonata ()
Публикувано14.07.02 10:58



Просто тройно правило трябва да приложиш, за да запазиш пропорциите на изображението когато му променяш размера. Ще ти го напиша като формула:
w, h - стари размери; a,b - нови размери

a=w*b/h



Тема Лесно е!нови [re: Mina]  
Авторjtb (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 12:32



R — FC
G — BE
B — 03

Стойностите на тези три цвята могат да се променя по шестнайсетична скала от 00–FF (от черен да бял).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.