Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Jelezaria...нови  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано13.06.02 13:15



Abe malko e off topic temata, ama shte me izvinite... pa moe i da e polezna i za drugi hora...

Znachi shte trebva da kupuvam nova mashina... seriozna... ama nekvi pichove se opitvat da mi probutat AMD Palomino XP1800, pak az neshta, az iskam Xeon 2GH, obache osobennoto e, che az iskam dvuprocesorna mashina s 2 Xeon-a, pak te mi razpraviat, che nikoi ne vnasial dvuprocesorni dana za Xeon-i, koito da imat slot za vidiokarta, edin vid bili samo serverni.... mai me budalkat, ama nema da stane tiahnata, neshta AMD po nikav nachin - tva e na lichna osnova

Ta vaprosa e, daite niakakvi kontakti s hora deto nema da mi razpraviat razni neshta a shte mi svarshat rabota i shte vzemat edni masa pari, shtoto kam tva shte varvi i Matrox 450, 3 HDD po nad 60GB, 512 ram, i edno 21" Trinitron-che, ahummm......:) Otedelno raznite tam optichni drebolii i proche....:)

Use






Тема Re: Jelezaria...нови [re: LoveHate]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано13.06.02 13:35



a toz genii det ti obiasniawa che niamalo edi kwo si dyno moe da me cune nekyde. wsichko si ima ako ne ne sklad to pone moe da se dostawi w ramkite na sedmica. aman ot otworkowci.

te ti niakwa gotowa konfiguracia. koito obshto wzeto biva.
workstationa imam predwid. a ot persy edwa li sha imat problem da nanesat nujnite promeni (video, hdd i t.n.)





Тема Re: Jelezaria...нови [re: R1dler]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано13.06.02 13:38



Persi Rulz daaaa... :)



Тема Re: Jelezaria...нови [re: LoveHate]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 13:51



Не мога да ти помогна особено, но пък за сметка на това мога да забълбукам историята - като попитам за какво ти е двупроцесорна машина. Аз наистина питам, не се правя на интересен. Програмите, с които работиш, възползват ли се от втори процесор? Например от това, с което аз съм работил по малко, май само 3DStudioMax и Combustion имат полза от два процесора. В смисъл, че при рендеринг натоварват и двата на 100%.
А иначе може и да са прави хората. Тука имаме пет машини с интелски сървърски платки (май бяха l440gx+) - all in one, 2хPii/Piii, onboard Ethernet, onboard SVGA, onboard SCSI и останалите стандартни неща. Е да де, ама видеото е Cirrus Logic с 2МБ памет - голяма мъка. И понеже платката няма AGP, беше сериозен проблем. Накрая с триста зора намерихме на старо разни Voodoo2 PCI, та сега може да се работи по-човешки. Тук не става дума за графични истории, само текст.
Та мисълта ми е, че ако случайно имаш читава PCI видеоплатка, давай смело със сървърските дънни платки. И, естествено, наистина ли са необходими два процесора?
Успех в търсенето!

Боян



Тема Re: Jelezaria...нови [re: bsb_2]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано13.06.02 13:55



ne dumai be...

Running Adobe Photoshop under Windows NT with dual processors can improve by 80% the program's performance on mathematical or computational-intensive operations (such as converting a document from RGB mode to CMYK); by 20% to 30% for less intensive operations; and by 10% for screen redrawing



Тема Re: Jelezaria...нови [re: R1dler]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано13.06.02 14:01



Ahum:)) pri file ot 500-700MB tva si e ot ebati znachenieto...




Тема Re: Jelezaria...нови [re: LoveHate]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано13.06.02 19:18



oki pile.... kat podkarash dvuprocesornata she si merim pak pishkite.....
ne 4e se drakam ma na edin kolega po vremeto po koeto byah s PIII na 800 mu dostaviha poru4kova PIII 800 x 2 s 1.5 G RAM !!!!! i sekvi oshte kamari extri za oshte po golemi kamari pari i naish kvo...... plaka kato mom4ence..... :o)
performanceto mu beshe samo s 10-15% po dobro ot moita skromna PIII..... razlikata v cenite... X 3,5 e kak da ne zapla4e 4uvek.... puk toz text tam deto nali dvuprocesorna mashina s NT i t.n i deto digala performanceto s 80% za neznaeshtite go pishat oshte ot vremeto na Photoshop 2.5......

Press [ESC] to detonate or any other key to explode.


Тема Re: Jelezaria...нови [re: minimiro]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано13.06.02 19:24



Spoko mini, otkazahme se ot dvata Xeon-a, ei tva shte vzimame:

Intel PentiumIV 2.400GHz / 533Mhz FSB (0.13u), 512KB L2

Ama za smetka ma spestenite pari shte vzemem niakoi dopalnitelni extrichki :)))




Тема Re: Jelezaria...нови [re: LoveHate]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано13.06.02 21:24



Be ne 4e se zaiazhdam, ama kolko struva tova PC, 6toto dvuprocesorniq G4 na 1GHz si ima i GForse4 i DVD zapisvachka i drugi mnogo ekstri, a kak raboti samo s Photoshop... mmm MECHTA vi kazvam



Тема Re: Jelezaria...нови [re: LoveHate]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано13.06.02 22:44



AMD Palomino XP1800 е тва е машината ... само дето трябва да е с по-голямшка кутия ... виждал съм на мини PIII - едва мърда ... просто няма смисъл от тая работа ... със спестените пари си купи климатик ... ще ти трябва ;-)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.