Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:56 04.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема KOLKO?нови  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано07.06.02 16:35



Moje da vi se struva tap vaprosa.... ama mi e vajno.. KOLKO varviat v momenta cenite za napravata na web site za BG !?

Primerno 10-20 usd? na HTML stranica? Kak vaobshte v BG se opredelia cenata ,,, dosega ne sam pravil za site za Bulgaria i si niamam i na haber... ako pak niakoi e vijdal niakade oferta za podobno neshto neka svirne...

10x a lot !


The Girls Just Like me!


Тема Re: KOLKO?нови [re: TlN-TlN]  
Автор Morty (новак)
Публикувано07.06.02 16:43



zavisi, ot $25 do $1000 vupros na dogovorki, klient, i t.n. nai-ve4e zavisi kakuv to4no shte e saita, shte ima li flash i taka



Тема Re: KOLKO?нови [re: Morty]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано07.06.02 16:50



da be to tva mi e iasno... ama nali znaesh che sme v BG.... i klienta ne go interesuva ima li flash, java, php... i t.n. NEGOVO VELICHESTVO klienta se interesuva cenata... misalta mi e che ako kajesh na niakoia bg firma za 100 html stranici + flash+dinamichni butoni i menuta t.e. java script dhtml i t.n. i vsichko twa e ravno na 1300 usd... nali se seshtash che toi moe da poluchi udar...
Ta misalta mi e .... niakoi dali e vijdal "cenova lista" ... ili pone da znae do kolko para niama da se izplashat horata... imam predvid ne site za nekoa ministerstvo, "metro", "hewlet packard" i t.n. a prosto za sredno statistichesko balgarsko OOD


The Girls Just Like me!


Тема Re: KOLKO?нови [re: TlN-TlN]  
АвторSlMPLl (Нерегистриран)
Публикувано07.06.02 17:13



На мен ми предстои такъв разход и принципно съм съгласен за обема, който ще обхваща да дам около 500-600$ с всичките му там флашове, активни бутони и други глезотии. Още избирам изпълнител за този проект, така че очаквам предложения.

Айде сички върху клиента ;-)))))



Тема Re: KOLKO?нови [re: TlN-TlN]  
Автор Morty (новак)
Публикувано07.06.02 17:26



emi preceni si, pitai kvi pari davat i spored tova pravish saita. drug e vuprosa, 4e ako niamat pari, kuv sait sa trugnali da praviat. Dai kato sme v BG da pravim neshtata za stotinki. Vnimavai prosto, zashtoto se zapo4va s "abe neshto prosti4ko, niama da slagame koi znae kakvo" i nakaraia iskat vutre pulnometrazen film s 3D efekt i 5 min. flash animacia



Тема Re: KOLKO?нови [re: TlN-TlN]  
Автор Label ()
Публикувано07.06.02 18:16



Имам една оферта на някакава - Рекламно издателска къща "Коректа"

Сайт по готов шаблон - 90 лв.
Версия на друг език - 10 лв.

Индивидуален дизайн - 200-300 лв.
Подстраници - 80 лв. на стр.

има и други глупости ама ми е по-лесно да го сканирам и да ти го пратя



Тема Re: KOLKO?нови [re: TlN-TlN]  
Автор Jucky (shemet)
Публикувано07.06.02 18:49



50 lv pyrvata + Nx20 , kato N e broa na dokumentite sled indexa za ne_flash site
tui si vodi "tynkana"

adi priaten weekend!

Дипломатът не казва "има лаещи котки". Дипломатът говори за котки, когато другите говорят за кучета.


Тема Re: KOLKO?нови [re: Jucky]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано08.06.02 20:55



И аз редовно задавам този въпрос, но стигнах до извода, че не може да има "универсална" цена. Мръднеш ли леко от готовите неща /бутони, графики и прочие/ вложиш ли творчество ,само ти можеш да си определиш цената...

Най-лесното е слагаш си цена на час труд и смяташ колко време би ти отнел даден проект...вече ако тръгнеш да оценяваш и идеята...съвсем отиваме в тъмното.:)

А клиента..си го мериш на око...всеки би дал различно, от ООД до ООД..ехеееее:)



Тема Re: KOLKO?нови [re: TlN-TlN]  
Автор ..:: StanProg ::.. (Developer)
Публикувано08.06.02 22:14



Учудвам се, че точно ти задаваш подобен въпрос
Ще ти отговоря с въпрос:
Колко струва в БГ дизайна на една картинка?
Без да укажеш за какво става въпрос (лого, визитка, плакат, обложка на CD....) и без да укажеш купувач (бай Геро собственик на фурната в село, министерството на .....) не може да се каже конкретна цена. Близо 90% от "дизайнерските студия" в БГ правят сайтове на килограм (5 картинки+4 страници=40лв.)
Абсолютно същата работа е. Има дизайнери и ДИЗАЙНЕРИ, има цени и ЦЕНИ. Цените зависят от това какво трябва да се направи, каква технология ще се използва, кой го прави, за кого го прави, колко бързо го иска клиента и.т.н.
Може да се плаща на час, на ден, на свършена работа.....
По-големите фирми си имат собствена политика по въпроса.
Мен лично не ме интересува за кого работя, ако не плаща достатъчно няма да може да ме ангажира (мен или фирмата в която работя). Това е! Предполагам знаеш, че всико е относително, и всичко ЗАВИСИ!!

Айде стига, че ми свърши водката..........

__________________________________
Пътят към ада е осеян с добри намерения


Тема Re: KOLKO?нови [re: SlMPLl]  
Автор tn1 (странен...)
Публикувано09.06.02 00:54



SIMPLI, ama ti seiozno li???
az sam mnogo navit da bachkam po takva neshta.
q

well well well...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.