Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема дайте мнение за видеокарта заместител на матрокс  
Авторrлaypyнr (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 10:21



дайте мнение - става ли radeon ve - двумониторния му вариант за работа - все пак става дума за ползването му на домашен компютър където не се върши основната работа а по-скоро помощна - т.е. може ли да замени за 2d графика матрокс-а без това да е голям компромис ??? има ли раззлика в 2д-то между него и 7000,7500???
то въпроса е май за клуб хардуер ама предпочитам да прочета вашето професионално мнение.



Тема ami...нови [re: rлaypyнr]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано10.06.02 11:20



... az si vzeh naprimer GeForce TI s danno na nVidia i TVOUT... i sam strahno dovolen 300mb DDR ram... mnoo dobro...

a i da ti kaja ATI Radeon e mnoo doabar variant,,, osobeno poslednite modeli... 7500 - 8500... obache si vzemi naistina ATI a ne na GBYTE!


The Girls Just Like me!


Тема Ако ти се налага...нови [re: rлaypyнr]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано10.06.02 11:38



да ползваш video capture не си взимай ATI... има отвратителни драйвери, а support-а се свежда до "преинсталирай и ще тръгне" (естествено че няма...:)

и matrox и nvidia дори са по-добро решение

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Ако ти се налага...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Авторgaurung (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 13:11



a ne - imam si otdelen capture .



Тема Re: ami...нови [re: TlN-TlN]  
Авторglaurung (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 13:22



Hubavo de - a mejdu VE 7000 i 7500 ima li razlika v 2D i tiq karti na Mercury dobri li sa
Imam v kushti geforce2 mx200 i sum mnogo vuzmuten ot 2d-to - razmazani obrazi i- gadni cvetove i t.n. a monitora e NOKIA i e perfekten.
Jenata deistva s Photoshopa i se jalva che kato ide na rabota se nalagat kvi li ne korekcii na kartinkite



Тема Re: ami...нови [re: glaurung]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано10.06.02 14:27



Ami vij pich - ATI e moje bi na edno ot naj purwite mesta v 2D ...
:)

az lichno sum super dovolen ... i to ot Radeon VE - koeto e spunatata olekotena versia...

sq mislq za Radeon 8500 128Mb Dual head... ama 220$... losho... :(



Тема tova e dobra novinaнови [re: Aвaтapчe]  
Авторglaurung (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 14:55



Qsno !!!! Blagodarq mnogo - kupuvam VE-to v dual variant.Puk ako mi se otkusnat oshte 25$ ot djoba moje i 7500.Tva 8500 zvuchi dobre ama kato nikoi nqma nujda u nas ot 3d to nqma smisal.



Тема Re: tova e dobra novinaнови [re: glaurung]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано10.06.02 15:50



Mi to i bez twa ot ATI ne chakaj mnogo 3D... twa si e karta za office rabota.. Photoshop i Auto(G)ad si q obi4at...

No pak ti kazwam - VE to e olekoten variant... neznam ko e otrqzano ot neq... :)



Тема Re: дайте мнение за видеокарта заместител на матрокснови [re: rлaypyнr]  
Автор Jonata ()
Публикувано10.06.02 20:08



Добре де, а защо непременно искаш заместител на Матрокс? Какво му е на матрокса?
Сравнявал съм Radeon VE и Matrox G400 на един и същи монитор, свързан със monitor swich към два компютъра. Matrox има оределено по добър образ. По-кристален е някак си. Иначе и Radeon си има предимства - RGB корекцията е по-плавна, при Matrox малко изменение на кривата дава много резки промени в цветността. Но в крайна сметка фината настройка се прави с Adobe Gamma.

Има и нещо друго - ти говориш за двумониторен вариант, тоест ще включваш 2 монитора, а $20-30 са някакъв непреодолим проблем????

Не ми се сърдете, аз съм консерватор, а това означава, че съм готов да залагам само на ИЗПИТАНИ неща.



Тема Re: дайте мнение за видеокарта заместител на матрокснови [re: Jonata]  
Авторglaurung (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 10:04



Защото тия дни като обикалях се оказа че разликата не е само 20-30 а близо 50 а и се намира предимно G550.Все пак Радеон-а е доста по-нова технология.Друг е въпроса че тествах вчера 7000 и бях възмутен от екземпляра който ми попадна на Gygabyte.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.