Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема new vladisss.dir.bg:)  
Автор vladisss ()
Публикувано07.06.02 13:58



Towa e nowata mi stranica...

www.vladisss.dir.bg

Ochakwam kritika...



Тема Много добре,нови [re: vladisss]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано07.06.02 14:44



само можеше малко да я пораздвижиш (страницата де), така е малко сухичко

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: new vladisss.dir.bg:)нови [re: vladisss]  
Автор fiffy ()
Публикувано07.06.02 20:23



Ima6 mnogo gre6ki w cv-to ti... pregledai go dobre i izbirai podhodq6tite dumi za razli4ni ne6ta koito iska6 da kave6... eto ti nqkolko gre6ki sled pyrwite 2 minuti za koito go poglednah...

1) Pi6e se "Curriculum Vitae", ne "Curricum Vitae"
2) "maried", ne "married"
3) "Surname" w powe4eto slu4ai se razbira kato wtoro ime (prezime) a ne kato treto (familiq). No towa wyob6te trqbwa da go mahne6, horata we4e ti znaqt imeto, ne e neobhodimo da im kazwa6 koe e pyrwo ime, prezime i koe familiq...
4) izpolzwai "high school" wmesto "secondary"

ne go pro4etoh cqloto, no ima mai o6te ne6ta za dooprawqne...

iny4e saita mi hareswa i ima mnogo sweva ideq koqto si e tam na wsi4ki stranici i go prawi mnogo gotin... Samo ako naprawih i kryg4eto mevdu butonite "nazad" i "napred" da e link kym index stranicata za sekciqta w koqto si, 6te e 4udno :))))



Тема Re: new vladisss.dir.bg:)нови [re: vladisss]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано07.06.02 23:12



много по-добре от предния път
особено индекса
но няма да е лошо да оптимизираш имиджите, сега са страшно големи и трудно се зареждат, а при теб те са водещи
и все пак може вътрешните страници още малко да ги разчупиш
дерзай


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Мале, мале, ...нови [re: vladisss]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано08.06.02 00:42



както някои с право подозираха ;-))), а вече всички знаете аз не се занимавам с уеб-дизайн и в повечето случаи не коментирам работи в тази насока, но тук по обясними причини имам леки пристрастия, тъй че да ме прощават разбирачите ...
Владко, пиле шарено, общото ми впечатление от тенденциите в този раздел на дизайна е, че днес нещата се правят доста по-техно, което не може да се каже за твоя подход (няма лошо да има и други подходи, ама ... чети по-надолу). Аз не намирам няква "пленяваща" идея в цялата работа. Да не споменавам, че има доста погрешна съчетаване на разнородни елементи (примерно релефни точки между отделните рубрики и прост шрифт) ... във ВИМЕС-а щяха да кажат стилово единство ;-)) Грубиянските рамки или каквото е това не помага никак на визията, а байраците дето си ги изтипосал са просто трагични.
Знакът ти, ако не се лъжа е просто една татуировка и подозирам по тази причина е на телесен фон. Ще ми обясниш ли как се връзва пощенския плик (mailtu....) с останалата част. Да говорим ли за това на какъв език ти е началото - български, английски, български, английски ... решавай най-после.

Направо съм изумен от това, че получи положителни отзиви преди мен ... не че имам против, ама пак съм изумен.
Айде със здраве и да си прегледаш записките по "Теория на композицията".



Тема Re: Мале, мале, ...нови [re: SlMPLl]  
Автор achko (the little one)
Публикувано08.06.02 11:53



heh Simpli tova za techno-to ne razbrah kak go re6i

Тя козата ги изяде,
ти цветята що ми даде.
Тя козата е виновна,
за раздялата любовна.


Тема Re: new vladisss.dir.bg:)нови [re: vladisss]  
Автор ..:: StanProg ::.. (Developer)
Публикувано08.06.02 19:15



Ще кажа само нещата които не са ми харесали, смятам ще е по-полезно.

1. Добре е <TITLE>-a да указва на посетителя къде се намира а твоя е все един и същ. Най-добре според мен да е във формат [ТЕКУЩА ТЕМА][РАЗДЕЛИТЕЛ][ЗАГЛАВИЕ НА САЙТА]. Това е първото нещо което вижда посетителя и то трябва да го ориентира къде се намира.

2. В началната ти страница има картинки които са линкове съм отделните части на сайта. Може да сложиш по еднo alt="....." щото единственото от което разбрах къде ще ме отведат е адреса в статус бара. Не необходимо някой да клика и след това да разбира къде се е узовал.

3. Не ми харесват ДЕБЕЛИТЕ рамки... Пликчето към емайта ли не е нужно, тъй като го има на по-видно място.

4. Намирам се в българса версия на сайта а CV-то на английски?

5. Що не си именуваш произведенията по някакъв начин. Примерно "Легло-детско" и тогава в навигацията "Напред-Назад" пак с alt="" на IMG елемента можеш да напишеш какво ще види посетителя.


Както виждаш като цяло навигацията не ти е добре, сайта не е много голям а човек може да се изгуби в него. Чичо Нилсен казва, че трите фундаментални въпроса на навигацията са:
1. Къде се намирам?
2. Къде съм бил до този момент?
3. Къде мога да отида сега?
....................

Между другото този постинг е по-скоро за клуба "Уеб дизайн и HTML".

Айде със здраве.

__________________________________
Пътят към ада е осеян с добри намерения


Тема Re: new vladisss.dir.bg:)нови [re: vladisss]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано08.06.02 21:01



Аз пък продължавам да искам телефоните на всички моми от инвъртнатите снимки:)

Логиката "еротика=инвърт" ми бяга нещо. ..но това не ми пречи да настоявам за 6-те или седемте цифри:)

Бъди другарин, не се стискай!



Тема chudia se...нови [re: SlMPLl]  
Автор vladisss ()
Публикувано09.06.02 15:15



Mnogo sum blagodaren na vsichki koito sa me kritikuvali do sega,

no SIMPLI,

Purvo - mnogo se chudia, da se setia koi si tochno- veroiatno sme zavurshili edna i sushta specialnost, no ne si mi dal povodi da te zapomnia- proekti, tva-onova.
Vtoro - tova za tehnoto prosto me razbi- ti ne znaesh li che romantikata e bila v mashinite oshte predi 70 godini i do dnes - samo che za rabotnicheskata klasa?
Treto - Otnosno znaka - tova ne e tatuirovka, a lichen znak - kum tezi neshta smiatam, che svestnite hora izpitavat dostatuchno uvajenie, za da izkazvat argumentirana kritika a ne selski kalamburi.

Kato cialo SIMPLI - mislia che profesora Orloev ti e piinal mozuka s "plenqvashtite" idei - te mai sushtestvuvat samo vuv negovata polu-sekta, polu-katedra - az ne iskam da izmisliam "plenqvashti" idei - prosto si bachkam. Ne moga da si obiasni, zashto ot mnogo po jegvashti kritiki ot tvoiata nauchih mnogo neshta, a ot tvoiata samo se razdraznih (taka kakto se draznia, kogato sreshna tup pomiar s golemi pretencii i malko predi da go naritam). Vsushnost , ako te nabia shte bude samo zaradi neudachniat ti kalambur otnosno znaka mi....



Тема znam!нови [re: vladisss]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 16:42



Razgledaj tova,naprimer:
http://www.morphosis.net
Tova e techno i v architecturata, i v web-design-a, spored mjeni.





Тема Re: znam! LMNT !!нови [re: LMNT]  
АвторPS2x2 (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 21:55



Basi nikak ne mi xaresa toia flash :(((((((

niakakva strana smesica ot Psixandelia i Textovo Omeshvane

napalno ne kontroliruema situacia

a i po moe skromno mnenie GROZNA :((



Тема >>>нови [re: PS2x2]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 22:03



De da znaeh kaqvo e "Psixandelia"....



Тема 2нови [re: PS2x2]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 22:16



napalno ne kontroliruema situacia>>>
naprotiv. Izpolzvajki sliderite otstrani i gore na glavnijot prozor mozhesh da razkarash "Textovoto Omeshvane" . Ma koj da gleda...



Тема Re: chudia se...нови [re: vladisss]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано09.06.02 23:15



Много тъпо Владко!

Критиката ми беше съвсем аргументирана и във всяко изречение се съдържа коментар. Е може да не съм бил съвсем ласкав в изразите си, но в никакъв случай не съм бил груб. Ти обаче определено си, което е наистина ПРОСТАШКО. Като не можеш да понесеш една критика НЕ ПОСТВАЙ ТУК. Ако пък си очаквал с това НЕЩО да събереш само овации, знач обиждаш и мен, като човек завършил същото учебно заведение. Покажи малко повече умение, за да получиш и повече уважение. Това ти е преработения сайт (първата версия вече я видяхме) и ако само това са ти възможностите, то твоето място си е между тъпите помияри с които обикновено се ритате.
Сега да ти кажа и за знака ... Може и да съм те обидил, ИЗВИНЯВАЙ, но като ти е толкова скъп векторизирай го, защото е доста нащърбен и го сложи на друг фон, този определено не се връзва. Както виждаш и тук има аргумент.
А определението на стила ти съвсем не е романтичен, това е няква форма на наивизъм.

Другия път като решиш да ме биеш - обяви ми дуел за по-романтично



Тема Re: znam!нови [re: LMNT]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано10.06.02 11:17



ужасен сайт
постоянно нещо ти танцува пред погледа и не можеш да кликаш върху него
на всичкото отгоре в розово и някакво отвратно жълто-лайняно-зелено
и тоя стил ама яко ми е писнало от него
а сайта на vladisss ми напомня на играта Neverhood, който я е виждал знае за какво иде реч от към графика
не казвам че прилича на нея, но ми напомня на пластелинени човечета и свят в пастелни цветове
аман от техничарски изпълнения
vladisss, ако имаш по-добри неща от дипломните, наистина няма да е лошо да ги разкараш тия


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re:>>>нови [re: mim_]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 12:20



A kak se naricha orangeva jabalka na orangev fon????
?
Leko zaponjasht se, nenatrapvasht se styl,mda...



Тема Re:>>>нови [re: LMNT]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано10.06.02 12:58



лични нападки на бележки моля или по другите 101 начина но не и във форума


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!

някой друг да има нещо против моята оранжева ябълка на оранжев фон?
ако желае може да отвори тема и да си поговорим за руски художници от първата половина на 20 век за техните бели квадрати на бял фон и неща от сорта...

Редактирано от mim_ на 10.06.02 13:00.



Тема Re:>>>нови [re: mim_]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 16:24



Sorry,ma'am!
Jabulkata e strahotna,razbira se!





Тема Re:>>>нови [re: LMNT]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано10.06.02 16:57






Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема umno momche si ti:)нови [re: SlMPLl]  
Автор vladisss ()
Публикувано11.06.02 19:56



Ne ti li napravi vpechatlenie, che samo tvoiata kritika me podrazni?
Vsushnost ne mi haresvash lichno ti ... vsushnost tva e - priemi go lichno - stila ti na izkazvane mi oprotivia vednaga:) Jalko che ne se seshtam koi tochno ot "selskostopanskia idelichen rusenski dizain" si za da svurja nepriazanta si s opredelen obraz...

Na ostanalite blagodaria otnovo, osobeno na fiffy i ..::StanProg::..



Тема amiнови [re: mim_]  
Автор vladisss ()
Публикувано11.06.02 20:08



Na men vsushnost mnogo mi se nravi tvoiata oranjeva iabulka.
Zavijdam ti che mojesh da rabotish po tozi nachin...
vsushnost az znam che sum hudojestvenno negramoten i che kato cialo niamam miasto v tozi klub... po skoro v 3D, ama puk tam ne mi e interesno..:)



Тема Re: new vladisss.dir.bg:)нови [re: ..:: StanProg ::..]  
Автор vladisss ()
Публикувано11.06.02 20:12



Blagodaria, ..:: StanProg ::..
Niama da se opravdavam:)

Imash edna bira za gradivnata kritika..., kato naminavam kum RU shte ti mailna:)



Тема blagodariaнови [re: fiffy]  
Автор vladisss ()
Публикувано11.06.02 20:17



Naistina ne se biah zamislil za pravopisa, no sum ti osobenno zaduljen che mi davsh konkretna informacia otnosno ezikovata mi neuglednost. Ste se vuzpolzvam ot neia...



Тема ami na ednata nomera....нови [re: Gavanski]  
Автор vladisss ()
Публикувано11.06.02 20:21



:):) Ami ednata mi e supruga... mojesh da ia tursish na moia tel.: 087/74 22 39
A drugata... revnuvam.



Тема Re: umno momche si ti:)нови [re: vladisss]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано11.06.02 22:00



Ей, айде слез вече от трибуната, че ми писна да ти чета глупостите.

Кво няма да се дразниш - пред другите си анонимен и можеш да се гърчиш колкото си искаш, само аз знам кво представляваш. Айде получи си отзивите за ГРАДСКИЯ дизайн, приключвай вече.
Изобщо не ми отговаряй даже ... тая тема вече я прескачам



Тема Re: new vladisss.dir.bg:)нови [re: vladisss]  
Автор ..:: StanProg ::.. (Developer)
Публикувано12.06.02 20:41



Остави бирата ами бачкайте по играта, че доста работа имате. Дизйна и е добър. Тествах я преди два-три дена и доста ми допадна. Има хляб във вас

Поздрави!

__________________________________
Пътят към ада е осеян с добри намерения


Тема otnosno igrataнови [re: ..:: StanProg ::..]  
Автор vladisss ()
Публикувано15.06.02 16:01



Tq igrata niama da stane do zashtitite, a moite dvama programisti mai samo za zashtitite misliat... zatova reshih che nima da poluchat poveche nito kartinka do zashtitite (dal sum im dostatuchno za da se diplomirat), a posle ako produljim da rabotim po neq shte ia napravim...



Тема Re: chudia se...нови [re: vladisss]  
Авторkrajcek (Нерегистриран)
Публикувано16.06.02 00:11



e sorry ama sum dluzen da kaza, che izkazvaneto na SIMPLI si e dosta na mjasto kato ti gledam stranichkata

- na dosta mesta imash problemi s kartinkite i bgcolora
- drazneshto e da se otvarjat taka bezrazborno novi prozorci
tva sa neshtata, koito naj-se nabivat na ochi. njama da ti kritikuvam idejata. men ako pitash taja ideja dosta te ogranichava...

btw: ako ne te kefi da te obizdat, nameri si edna ciganka da te chetka :)





Тема xexexeнови [re: vladisss]  
Авторxexex (Нерегистриран)
Публикувано16.06.02 00:14



tzu tzu.... mnogo sme vazni maj :)



Тема Re: chudia se...нови [re: vladisss]  
Авторnubizusrejected (Нерегистриран)
Публикувано30.06.02 17:10



pi4 simpli e praw w edno otnoshenie
siguren sym 4e mozes powe4e.gledam wytre wizdam mebeli i ti dawam wednaga edna ideia.TI si proomishlen dizainer. Naprawi edin stol ili masa ili kot i dae
i twa da ti e saita.Wgradi si nawigaciata taka 4e dae lesna i byrzo otkriwaema.
bewel stila otdawna umria kakto i techno stila ste zagine.NE ROBUWAJ NA TIA gluposti .
fani drasni nesto, scann i s adobe image readyto se stane cool.
uspeh i ne wzimai kritikata na seriozno.



Тема shte opitam:)нови [re: nubizusrejected]  
Автор vladisss ()
Публикувано01.07.02 20:42



ami shte se probvam nqkoi put... ama za sega pravq samo kakvoto i kakto mi se iska ... vse mi e edno koi stil e umrql i koi e na put da umre... Blagodaren sum za gradivnata kritika ... samo t'va za stilovete nqkak me gneti... moje bi sum poizturval nqkoiq vajna lekciq ili sum bil mahmurliq....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.