Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Colors & Compresionнови  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано05.06.02 15:23



Da popitam az specovete v web-a...

Znachi, pravia az neshto v CMYK, svarshvam go i trebva klienta da si go odobri, za tazi cel trebva da mu napravia neshtoto.jpg i da mu go pratia po mail.

Ka'v mi e problema, ne che sia go otkrivam, ama dnes se setih za nego: imam si kartinka v PS, koiato pravia v RGB, resize i podobni gluposti. Vsichko e OK, cvetovete sa si ok, zapisvam v jpg i prashtam. Obache choveka klient se obajda i vika, ama tva moito cherveno kato kafiavo beeeee. Poglejdam az v Outlook-a i verno be tva ne e cherveno ami kafiavo. Otvariam go pak v PS, tam cherveno, poglejdam go prez IE - kafiavo. I sega obiasnivai na dadenia chovek-klient, chetva ne e onova i t.n. - dosada.

Sluchaino zabeliazah che otvorenoto v PS izobrajenie, ako se kaptira i se paste, pri save v jpg si e OK i prez OE i prez IE cvetovete sa mu realnite, ama ne moi da niama i po razumen nachin deba... compresiata... ta kazvaite, teia deto rabotite za web bi trebvalo da go znaete tva... ama molia nekoi da ne se iztarve da govori za Save for Web, png i prochie, probvah, rezultata sashtia, pak ne moga da ochakvam chovecite-klienti da imat PS na office mashinite.

Ahum:)) obiasnevaite..........:)))




Тема Re: Colors & Compresionнови [re: LoveHate]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 15:36



pravi Compress s FireWorks. Stava naj-adekvatno (pone tova sum zabeljazal). Sushto goljamo znachenie ima stepenta na kompresia. JPG dokolkoto znam ti pravi njakakva priravnena palitra (moje i da burkam). Zatova davaj po-malka kompresia. Stava po-goljam file, ama izglejda po-normalno.

BTW: JPG moje i CMYK

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Colors & Compresionнови [re: LoveHate]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 15:41



Що не вземеш да ги покажеш тези проблемни файлове? Ако не целите картинки, поне части от тях, или пък кажи за кой цвят става дума.
Аз отначало си помислих, че е нещо при преобразуването CMYK->RGB, ама като прочетох внимателно, видях, че не е това.
Между другото, има безплатни програмки за разглеждане на картинки - не че ти не знаеш, но би могъл да обърнеш внимание на клиента(-ите), че IrfanView например се зарежда много, ама много по-бързо от IE. Не че знам как изкарват цветовете, просто отбелязвам, че може без IE и без PS.

Боян



Тема Re: Colors & Compresionнови [re: bsb_2]  
Авторjtb (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 16:19



Choose View > Proof Setup, and choose the proof profile space that you want to simulate



Тема Re: Colors & Compresionнови [re: LoveHate]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 16:41



M daaa mnogo gadno :) Samo ne im izprashtai jpg v CMYK shtoto togava v IE suvsem nishto ne se vijda :)) a v acdsee e edno elektriovo. Znachi az probvah provah i kogato color menagment-a na PS e ikluchen si gi kovertva CMYK-> chitavo i posle v IE izglejdat taka kakto i v PS.
Samoche tova deto si go izmislil s print screen stava po burzo :). Ta tva e spored men icc-tata.



Тема Re: Colors & Compresionнови [re: jtb]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 16:44



E da na windows rgb vijdash kak shte izglegda v IE :) i posle kvo Hue Saturate dokato stane chitavo ??? :)))



Тема Re: Colors & Compresionнови [re: Borg]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано05.06.02 17:26



Drujeee, poznai dali shte instal FW zaradi compresiata

jpg moje v CMYK, ama ia se probvai da go vidish toia CMYK-ov jpg s OE ili IE... misli be, ne pishi samo.




Тема Re: Colors & Compresionнови [re: LoveHate]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 17:29



Mi ako shtesh. Gledal sum si CMYK-a v IE i si izglejda hubavo.

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Mnogo mi stana interesnoнови [re: Borg]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 17:36



Kak tochno si gledash CMYK jpg v IE. V koia versia na IE ? I naistina li e CMYK jpg :))) ?
Kaji moliate shtoto tuka shte mi e polezo v ofisa. Shtoto az kato si metna cmyk jpg-to v IE versii ot 4 do 6 kartinkata vubshte ne se pokazva.
Ta obiasni moliate :)



Тема Re: JPG > CMYKнови [re: Borg]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано05.06.02 17:42



Ia dude mi kaji kvo se vijda tuka:



aman ot prikazki naizust.......


Редактирано от LoveHate на 05.06.02 17:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.