Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Моля за мнение...  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано30.05.02 14:26



Какво ще кажете за този

...

Става ли за пред хора?

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: Моля за мнение...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 14:38



kakvo tochno predstavljava?

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Моля за мнение...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано30.05.02 14:58



ami onaq chast na beliq fon twyrde mnogo si lichi che e prosto invertnata...



Тема Re: Моля за мнение...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано30.05.02 15:06



Viarno, che catrure-neto e zanimanie dosadno i tochno po taia prichina gornia splash screen hich ne me radva....

Vij primerno kak Adobe ili Corel popdhojdat kam taia rabota, da se uchish ot golemite ne e sramno, daje e preporachitelno. I nai veche namerete niakoi deto e napravil pone 6 meseca rabota s Shop-a i blur filtrite veche ne go privlichat neudarjimo :))) Vse pak tova e liceto na produkta... zaslujava poveche vnimanie i profesionalizam.

Inache uspehi s capture-neto, az za sega ostavam s Flash32 :))))




Тема Лого,нови [re: Borg]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано30.05.02 15:37



появяващо се при зареждане на някои програми (в случая една естествено)

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Всъщност,нови [re: pro_O1]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано30.05.02 15:38



защото тя си е просто инвертната и при оригинала

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Верно,нови [re: LoveHate]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано30.05.02 15:48



досадно е , ама не мое без него в случая. Става въпрос за комплект от два продукта и трябваше да имат горе-долу близък look. Виж, работя от няколко години и с Shop-еца и с Corel, и макар да не ми е професия (нищо че ползвам Photoshop често, поне съм си изработил собствен вкус към това което искам. Лично на мен голяма част от splash-овете на двете фирми не ми харесват, като изключим Corel 10 и Photoshop 6, които са по-изчистени и не приличат на циганска каручка. Предпочитам малко цветове, но подхождащи си и поставени на място. Надписът не ми харесва. Всъщност исках да е черен, но се наложи да го сменя.

Добре че не ми се налага да capture-вам

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Верно,нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано30.05.02 15:55



пробвай с малко цвят
и да не стане по-добре ще се освежи поне
това много гадни асоциации докарва
а и това че трябва да са подобни не те ограничава никак почти
само от теб зависи
за какъв тип програма е?


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: Верно,нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано30.05.02 16:02



Ti nai dobre si znaesh...

Az obache znam, che splash-a na daden soft triabva da bade:
a. zapomniasht se i asiciirasht se sa dadenia soft
b. da demonstrira iasno kakvo mu e prednaznachenieto na dadenia soft
c. da demonstrira, pone otchasti vazmojnostite mu na sashtia toia soft

I az haresvam izchisteni visions ama izpolzvaneto edinstveno na death colors ne e nai dobria variant, edno she ne e za vseki rabota da presazdava ideite si deathhromno /ebati dumata izmislih/, drugo, che naviava na neumenia za spraviane s ostanalite cvetove i doraveneto s cvetni akcenti.

Opredeleno triabva da promenish masa neshta... moi savet...subektiven :)




Тема Е чак пък...нови [re: mim_]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано30.05.02 16:07



навремето като са правили немите филми колко гадни асоциации са им докарвали? :)) Academy Leader е от това време още

Цвят може да се сложи само на надписа, останалото според мен ще се развали от цветно.

Ами хм... за capture програма сиреч за сваляне на видео през стандартна Capture платка на хард-диск Другата програма ще я запазя в тайна, ще кажа само че е за обработка на видео...

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Моля за мнение...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 16:09



Не знам дали става за пред хора, знам какво не ми харесва на мен. Не ми харесва размазаният надпис. Ако допуснем, че се прави capture на видео, целта е изображението в компютъра да е ясно, а не размазано, нали?
Всъщност и blur-ването на остатъка не ми харесва поради същата причина - на кинолентата тези цифри са остри и контрастни, а не замазани.
И накрая - каква беше иконата на After Effects 4.0? Не беше ли нещо подобно?
Та като споменах видео и кинолента, се сетих. Въпреки че адски много народ използва тези цифри, всъщност това е концептуална грешка. Тях ги има само на кинолента, на видео не се използват. Е, тъй като хората вече са свикнали с идеята, надали това прави впечатление на някого, но аз да го спомена.
А ми харесва, че е чистичко.
Ами, късмет. Писането на софтуер за видео е гадна работа, надявам се, щом сте стигнали до този екран, да сте подкарали софтуера.

Боян



Тема Цвета неманови [re: LoveHate]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано30.05.02 16:12



да го променям, най-много на надписа както споменах по-горе... освен това независимо че е доста изчистено има връзка с предназначението на програмата - с видео-то е явно, а 4-ката е защото може да сваля до 4 часа видео (това неявно, сиреч малко хора биха се сетили:), освен това туй не е крайният вариант (програмата при стартиране ще добавя малко системна информация под надписа и отдясно. Абе квото ми поискаха - направих... Чудех се най-вече за някакви технически грешки дали не съм направил

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Мда.нови [re: bsb_2]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано30.05.02 16:21



надписа... абе ще взема да го сменя и в двете програми... Ще видим...
Колкото до целта на изображението - целта в случая е изобщо да го има, качеството не е важно. За кинолентата си прав, ама все още се изполва, даже мернах реклами на сайт, за кинолента с вграден Academy Leader (убий ма, ако знам що са го кръстили тъй, макар че имам некакъв hint :)
Не съм виждал нито един Adobe After Effects, въобще и не съм предполагал че имат подобен splash.
Софтуера работи (засега :)

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Цвета неманови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано30.05.02 16:24



Uff dude, ti iskash mnenie az ti go kazah, moeto si bez da imam neshto lichno kam tebe ili programata ti... ei go i v po chist vid :))

Ne staFa, brat, ne staFa, ako shte tva programa za kontrol na kamerite v grobishte da e, pak ne staFa. Prosto ne e hubavo, ne grabva i ne pravi dobro i pro vpechatlenie... amatiaorska rabota, ama ti sam kaza, che ne ti e tva rabotata, tai che niama zashto da se obijdash :)

Tuka opirame do vechnia balgarski sindrom. Ti predpolagam si programist, i to ot dobrite, shtom si se hvanal s tolkova tejka zadacha kato videoto. Ami shto adjeba se mesish v oblas deto iavno te niama, shto adjeba ne izvikash niakoi deto naistina e dobar v sashtata taia oblast. V BG kachestven designer shte ti napravi splash- a za okolo 300$ +/- 50$, koeto sigurno e 25% ot mesechnata zaplata na horata v ekipa ti. Struva li si zaradi takova spestiavane i za da zadovolish niakva ambicia da uvenchaesh meseci trud s neshto opredeleno nekrasivo, daje napravo grozno, a?

Az biah do tuka s temata, i shte prodaljavam kogato mi potriabvat i 2 reda programen kod da vikam profi programist i da mu plashtam uslugite kolkoto struvat.




Тема Emi koeto si e...нови [re: LoveHate]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано30.05.02 16:31



Mdaa, i az tochno tova bih kazal, ako biah takyv grubian kato LoveHate :)



Тема Re: Лого,нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 16:40



10x za razjasnenieto. A sega na vuprosa ti (kato potrebitel). MI izobsto ne mi haresva. Mnogo tumno. Edinstvenata tumna kartinka s podobna cel, kojto sum vijdal e na Xara, i stoi otvratitelno. Daj malko po-svetlichko (bjalo da rechem). Inache taka izchisteno - hubavo, ama idejata ne e mnogo originalna. Izliza plagiatstvane ot Adobe Premiere (ne After FX). I pone spored men, ne e zaduljitelno splash-a da ima njakakva vruzka s programata, stiga da e stilno i da hvashta okoto.

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Мда.нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 16:43



За Adobe After Effects - мисля, че във версия 4 иконата - не сплаша, иконата - беше почти същата.

Боян



Тема Re: Лого,нови [re: Borg]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано30.05.02 17:02



Na Xara li.... Koya Xara, kva Xara?


:oP

Press [ESC] to detonate or any other key to explode.


Тема Благодаря на всички...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано30.05.02 17:08





There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Лого,нови [re: minimiro]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 17:08



[X] Нали я познаваш :PP

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Цвета неманови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано30.05.02 17:17



ми, пич, черно-бяло не се прави само с черно и бяло
ама сега да тръгна да ти разправям за гами ли що ли
и ако искаш да постигнеш ретро ефект като от старите филми... ами че бегом марш в Одеон да видиш, че там дефакто няма ни черен цвят като черен (на твой език #000000) нито бяло (#FFFFFF)
и е грозно наистина


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: Лого,нови [re: Borg]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано30.05.02 17:43



aaa imash vpredvid onya grozen startup screen det go prail onya volodya....ulyanov li kuv beshe daiba 4ekidjiata mu daiba.... :o)



Press [ESC] to detonate or any other key to explode.

Тема Re: Лого,нови [re: minimiro]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано30.05.02 20:46



Такива програми, дето така започват аз даже не изчаквам да се заредят ... ;-)



Тема Gubishнови [re: SlMPLl]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 09:17





"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Gubishнови [re: Borg]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано31.05.02 12:09



Da byaa ostaili tva deeba.....
dale4 po dobre izglejda ot segashnia im startup.... >:o(



Press [ESC] to detonate or any other key to explode.

Тема Re: Gubishнови [re: minimiro]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 16:33



T'va otkude da go izdurpam?

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Gubishнови [re: Borg]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано31.05.02 18:04



Koe tva?
Toz image det sum ti go postnal si im beshe samo v na4aloto na razrabotkata na X.... posle turiha taz prostotia..... ma ku ti trebe mnou shti go napraa......

Press [ESC] to detonate or any other key to explode.


Тема Re: Gubishнови [re: minimiro]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 18:09



Аз пък си помислих че е излезнала нова версия на Xara-та

"Търсейки по-доброто, често губим доброто" (Шекспир)


Тема Re: Gubishнови [re: Borg]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано31.05.02 18:17



4ekai, 4ekai malko.....
dokat sa napipkat dokat sa natutkat i she minat oshte godinka-dve deea..... >:o(

Press [ESC] to detonate or any other key to explode.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.