Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да направя това в CorelDRAW 9?  
Автор htmlgirl ()
Публикувано25.05.02 15:09



Въпросът ми може би е глупав, но в момента се уча на CorelDRAW и не мога да проумея как да направя един ефект. Искам да изрежа дупка в елипса по крива линия, очертана от мен, и отрязаната част от елипсата да се отдалечава в перспектива. Точното нещо, което искам да направя, е да повторя илюстрацията на http://silvinaonline.hit.bg/problem.gif. (Извинявам се за лошото качество на изображението, но съм го направила само с цел да покажа какво имам предвид, не за изложба. :)) Не ми е ясно как да разрежа лицето и как да постигна показания ефект с CorelDRAW 9. Ако можете да ми обясните дали и как може да стане, ще съм благодарна. Мога да изпратя и файла на CorelDRAW, ако ви трябва, за да видите докъде съм стигнала.



Тема Re: Как да направя това в CorelDRAW 9?нови [re: htmlgirl]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано25.05.02 15:33



Prati go da ti go napravia, che dokato ti obiasnia tuk kak stava shte se umoria ot pisane... za 2 min rabota e a izpisvaneto na obiasnenieto shte mi vzeme min 30 min.

:)

lovehate@suns.bg




Тема Re: Как да направя това в CorelDRAW 9?нови [re: htmlgirl]  
Автор Jonata ()
Публикувано25.05.02 19:10



Графичната програма няма значение. Основния принцип е първо да си начертаеш всички криви и след това да ги пробиеш една в друга. В Corel 9 дупченето на един обект в друг става с Arrange/Combine (ctrl+L). Когато решиш да комбайнваш (ама че дума) обекти, добре е да си пазиш копие от тях, защото може да ти дотрябват за следващи операции.

Редактирано от Jonata на 25.05.02 19:14.



Тема Re: Как да направя това в CorelDRAW 9?нови [re: Jonata]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано25.05.02 19:22



nedei taka:))
dupcheneto stawa s "Trim"
ili Arrange->Trim.



Тема Re: Как да направя това в CorelDRAW 9?нови [re: LoveHate]  
Автор htmlgirl ()
Публикувано25.05.02 21:25



10х за предложението, обаче не е въпросът някой да ми го направи. Искам да се науча как става, за да мога да го правя сама, че често ще ми се налага. Така че, ще пробвам съветите дотук. Ако на някой му се пише по-подробно как става, да заповяда - ще го прочета с удоволствие. Аз и без това след някой и друг ден пак ще пиша, ако не успея да се справя...



Тема Re: Как да направя това в CorelDRAW 9?нови [re: R1dler]  
Автор Jonata ()
Публикувано26.05.02 11:51



Има много начини да убиеш котка. Става и с трим :)

Редактирано от Jonata на 26.05.02 12:08.



Тема Re: Как да направя това в CorelDRAW 9?нови [re: htmlgirl]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано26.05.02 18:29



Kakto iskash, az shtiah da ti go napravia step by step ta da vidish kak stava, vmesto da ti go razkazvam.



btw, ei ti go nai barzia za pravene /spored men/ i nai lesen za obiasniavane variant.

A R1 I Jonata sa pravi, ima pone 3 nachina, za tolkova se seshtam v tozi moment.

Редактирано от LoveHate на 26.05.02 18:46.



Тема Re: Как да направя това в CorelDRAW 9?нови [re: LoveHate]  
Автор htmlgirl ()
Публикувано01.06.02 18:28



10, ще пробвам това и ако пак има въпроси, ще пиша.



Тема Re: Как да направя това в CorelDRAW 9?нови [re: Jonata]  
АвторGELE (Нерегистриран)
Публикувано06.06.02 19:13



No s "combine" ne ti trjabva kopie (ako ti potrjabva - kakto kazvash). Ako ti trjabvat otnovo dvata (ili pove4e) obekti v purvona4alnijat im vid. Kopirash si prosto ve4e kombiniranite i natiskash "Ctr+K" i si gi imash novi noveni4ki :).
Dokato s bulevite operacii ("trim", "weld" i tn. njama vrushtane nazad - osven ako njamash "undo" no pak ne e bolka za umirane) :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.