Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: le le le le maleeeeeeeee .........нови [re: LeoS]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано16.04.02 17:34



Za moe goliamo sajalenie, L.Zidarov e niakade na okolo 80godini mai.... i edva li niakoga e vlizal v Inernet i e poglejdal kakvo stava po sveta vav vaprosnata gildia.... i kak nikoi 18-20 godishni talanti mogat da mu skriat shapkata i kato ideini liustracii i kato vic, risunak, cviat i t.n.

Az lichno sam izrastnal s knigite na Karl Mai, Main Rid," Princat i Prosiaka", "Kotarakat v Chismi" i dr. i kato dete imam samo kofti sopmeni ot skapanite mu daltoniski rislunki.... i negovoto "tvorchesko" izkriviavane na personajite ..... buuuaaaa da povarnesh, a nedai si boje sega da gi sravnish s niakoi liustracii ot sreden harakter vseki shte si dade smetka shto za stoka predstavliava ne samo toi a i cialata ni edno vremeshna gildia na PLAKATISTI, ILUSTRATORI, GRAPHICHNI DESIGNERI ....... palen CIRK !!!!!!!!!!!!

Neznam dali tuka niakoi shte me razbere za kwo ide rech ... shot horata tuk deto vlizat sa na po 18-20 godini... no onova vreme az si go spomniam det ne mojeh da vleza v magazina da si kupa edna tubichka "Talens" shot ne sam chlen na СБХ ,,, a da ne govorim za horata koito sa razchitali da se izdarjat ot risuvane i teia GUZOVE kato Liuben Zidarov, Svetlin Rusev, Donio Donev.... i prochie shibani nekadarnici i dupedavci sa darjali i noja i hliaba !

Ae


The Girls Just Like me!


Тема ami shto togava .....нови [re: Mescalito]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано16.04.02 17:37



ne zemesh da mi skanirash i postnesh neshto negovo kat si mu takav goliam fan !


The Girls Just Like me!


Тема Re: le le le le maleeeeeeeee .........нови [re: TlN-TlN]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано16.04.02 19:52



Ма аз не споря, бе ?!
И това за СБХ го знам прекрасно. Имам приятел скулптор и знам много добре как като го докара там до некаква бройка за Обща художествена изложба (май беше навремето) - му удариха прангите и повече не го пуснаха да участва, защото с още едно участие можеше да кандидатства за член на СБХ. А да си член тогава - означаваше поръчки за разни паметници !
За друго се намешах ... щото рипна връз Mescalito отведнъж.
А аз знам, че ти като харесваш нещо, аз не съм длъжен да харесвам същото. И обратното. Аз може да си викам, че нещо е върха на борчето, защото ме кефи мене си - а ти да кажеш, че е кич !
Е що Mescalito да не харесва илюстрациите на Л.Зидаров тогава ?
И що пък требва точно по това, дето ти го харесваш - всички да викат "ах" и "ох" ?!

Иначе и аз си падах точно по картинките в книгите на Карл Май и Майн Рид :)))
Ония - рисунките с перо.
А най-хубавото нещо, което съм виждал като илюстрации е едно българско издание на Дантевия "Ад" от 1952 год. - италианец май ги беше рисувал, но да ме убиеш, не си спомням името му ...

<... всяко нещо доведено до крайност, преминава в своята противоположност ...>


Тема LeOsнови [re: LeoS]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано16.04.02 23:48



liustratora e Dore (francuzin) :




a inache se nahvarliam i na boi ako nekoi kaje che Zidarov e dobar



The Girls Just Like me!

Редактирано от TlN-TlN на 16.04.02 23:53.



Тема Re: le le le le maleeeeeeeee .........нови [re: TlN-TlN]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано17.04.02 00:31



ТИН-ТИН е прав. Аз си спомням илюстрациите на Майн Рид и Карл Май. Тогава наистина не ги харесах, но по онова време май нямаше свястно илюстрирани книги. В библиотеката ми имам и стари книги на родителите ми с приказки за деца - ето това бяха илюстрации за мен. От тях се впечатлявах и се учих да рисувам. Другите бяха плод на нечии болни мозъци.



Тема Re: le le le le maleeeeeeeee .........нови [re: TlN-TlN]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано17.04.02 11:02



aaaa greshka..... 18-20 godishni.... deee giiidiiii----iiii ludi-mladiiii gooodiiiniiiii.....
......
az sum pensioner na4i.... 27 :o(



:oP

Toi kaza !!!


Тема Re: Изтъкнати български художници...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Morty (непознат)
Публикувано17.04.02 11:14



Ivailo Ivan4ev, v momenta v Avstralia



Тема Точно !нови [re: TlN-TlN]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано17.04.02 13:28



ТОЙ Е !
Е много ме кефят точно тези илюстрации :)))
Край - запомних му името на пича.

Айде нема да се биеме - отпада за сега.

<... всяко нещо доведено до крайност, преминава в своята противоположност ...>


Тема Мдаааммм....нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Лъчeзapнa (съзнание)
Публикувано17.04.02 16:15



Добре, благодаря ви !
Оттук насетне ще си търся вече и по-подробно инфо... А специално благодаря и на Tin-Tin и LeoS.

А има в конспекта един и много весел въпрос, който... си е цял ферман ако вземеш да си го разработиш : "Рисунката и съвременното компютърно изображение." Хе хе хе - LH, тоя въпрос за тоя клуб ли е ?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.