Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема избор на логонови  
Автор enchanted (one of my turns)
Публикувано06.04.02 00:55



здравейте,
един от проектите, към който съм съпричастен, ще се пренася и онлайн.
дизайнерката е подготвила няколко проекта за лого, но ръководителя на екипа се колебае в избора си. бихте ли погледнали проектите и да се аргументирате кой е най-подходящия -


благодаря

# лудите, лудите... те да са живи!

Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Авторjtb (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 03:05



Вариант 4



Тема Re: избор на логонови [re: jtb]  
Автор enchanted (one of my turns)
Публикувано06.04.02 03:08



благодаря, но нещото което ще е най-ценно е аргументацията
моля

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано06.04.02 12:20



За мене удачен избор би бил вариант 1.
Позволява пренасяне и на други медии.
Показва за какво става дума.
Има горе-долу добро съотношение на елементите.
При първия поглед върху сичките - окото ми ходеше се нагоре, към него.. за мене тва е най-важния показател.
Бих му променил някои неща, разбира се - но.. от показаните - за мене това е логото.



Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Авторjtb (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 13:18



Вариант 4 ми харесва най-вече заради знака (логото), докато в първите варианти не ми допада. 4 е стилен е и се запоня лесно. Първия вариант е семпъл (безвкусен) и не се запомня с нищо особено. 4 е по-добър от 1 и като идея (книгата е отворена, а не затворена).



Тема логонови [re: enchanted]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 14:22



Men me smushtavam malko orthographijata,na prvo razglezhdane, ili mozhe bi po-tochno znachenijeto na napissanoto.Osven pri variant (1) sichkite sa napissani sos galvon LI. Zashto li?Hm...

Combinatsijata ot dumite "Liter"(Am. za litre) i "Net" bih gi iztulkuval kato "net na litri" ili "naliven net". Dumichkata "literatura" ima za koren "litera" (buqva), a ne "liter" (metrichna edinitza za obem=1cub.dm). (A mozhe bi ste imali vsse pak predvid "litter"NET?! ,-))
Osven sichko, prissustvijeto na "A" mezhdu "liter" i "net" e po-blagozvuchno,maj. Izpissvaneto na dvete slovoobrazuvashti s razlichen schrift oznachava, imenno, che se tursi znachenijeto im pootdelno. Pri variant (1) imame naj-goljamata kasha-L e napissana koj-znae puk zashto s treti tzvjat i schrift kato pri "NET".

Kato gledam pri var.1-3 & 4/6,6a Vi tormozhi problema koe da e otpred- Gotinija nadpiss ili strahotnoto logo! (E,ostava i var.5)
Ta,znachi, imame obshto zeto tri problema:
1. dali logoto da e typ1(vatr.1-3 & 5) ili typ2(var.4/6);
2.koe e "po-vazhnoto"- nadpissa ili logoto???To est, koe ot tjah stoj na prvo mjasto?
3. kade che se lepi logoto- na i-net stranichka( a tja kak che izglezhda?), ili mozhe bi na cheloto? Ottam i formata- dali qvadratche ili petoluchka.
Vuzmozhna i upotrebata na njakolko shodni po design logota,no razlichen po format v zavissimost ot sluchaja.

Otgovarjaneto na tija 3 vaprossa vodi do "pravilnoto" logo. Ostnaloto e schnich-schnack: dali naj-dolnata tochka da byde cobalt ili ultramarin,etc.



Тема Череп и костинови [re: enchanted]  
Авторkukundela (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 10:46



Череп и кости - пиратския знак е най-подходящ за тези. Liternet съществува от години и се утвърди като литернатурна библиотека и директория. Не бива да се краде името й.



Знам, че това съвсем не е дизайнерски проблем - просто възложителят трябва малко да си напъне мозъчето и да помисли за друго оригинално име. Иначе логотата са стилни и оригинални, изчистени и запомнящи се, но проектът ще се запомни именно като такъв "пирати на литри в мрежа"



Тема Re: избор на лого [re: enchanted]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано07.04.02 14:12



Moe lichno mnenie e, che e vredno da se praviat niakolko varianta na proekt..tova pokazva che samiat dizainer ne e naiasno koe bi bilo nai-dobre..na klienta triabva da se predlaga edinstven, kraen i "pravilen' variant..ama tova offtopic..

abstrahirajki se ot gornoto glasuvam za no.4

Pyrvo i nai-vazhno uslovie za logoto e da e lesno zapominaemo..v nominiraniat veche variant No.1 ima prekaleno mnogo cvetove..niakolko ottenyka na sinio che i cherveno..sedi pretrupano i drazni chestata smiana na debelinata na shrifta v nadpisa LiterNet... samoto logo prilicha na ikonka i trudno bih go zapomnil sred hiliadite podobni

variant 4 e sempyl, ima samo dva cviata/ako ne se lyzha/ i se pomni lesno
Bih napisal obache "elektronno" sys syshatata debelina i cviat s koiato e napisano "spisanie"..kolkoto poveche promeni ima v shrift, cviat i typografia -tolkova po-pretrupano stava i syotvetno po-trudno zapominaemo..
Uspeh.



Тема Re: Череп и костинови [re: kukundela]  
Автор enchanted (one of my turns)
Публикувано07.04.02 15:58



хората са същите - не се притеснявай :))
благодаря, все пак

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано07.04.02 17:12



i moq favorit e nomer 4... ako pita6 za6to >>> 6toto mi haresva

Коцетой, Джекитой... Уиляп... уицтрой сей... Бърже!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.