Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема избор на лого  
Автор enchanted (one of my turns)
Публикувано06.04.02 00:55



здравейте,
един от проектите, към който съм съпричастен, ще се пренася и онлайн.
дизайнерката е подготвила няколко проекта за лого, но ръководителя на екипа се колебае в избора си. бихте ли погледнали проектите и да се аргументирате кой е най-подходящия -


благодаря

# лудите, лудите... те да са живи!

Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Авторjtb (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 03:05



Вариант 4



Тема Re: избор на логонови [re: jtb]  
Автор enchanted (one of my turns)
Публикувано06.04.02 03:08



благодаря, но нещото което ще е най-ценно е аргументацията
моля

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано06.04.02 12:20



За мене удачен избор би бил вариант 1.
Позволява пренасяне и на други медии.
Показва за какво става дума.
Има горе-долу добро съотношение на елементите.
При първия поглед върху сичките - окото ми ходеше се нагоре, към него.. за мене тва е най-важния показател.
Бих му променил някои неща, разбира се - но.. от показаните - за мене това е логото.



Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Авторjtb (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 13:18



Вариант 4 ми харесва най-вече заради знака (логото), докато в първите варианти не ми допада. 4 е стилен е и се запоня лесно. Първия вариант е семпъл (безвкусен) и не се запомня с нищо особено. 4 е по-добър от 1 и като идея (книгата е отворена, а не затворена).



Тема логонови [re: enchanted]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 14:22



Men me smushtavam malko orthographijata,na prvo razglezhdane, ili mozhe bi po-tochno znachenijeto na napissanoto.Osven pri variant (1) sichkite sa napissani sos galvon LI. Zashto li?Hm...

Combinatsijata ot dumite "Liter"(Am. za litre) i "Net" bih gi iztulkuval kato "net na litri" ili "naliven net". Dumichkata "literatura" ima za koren "litera" (buqva), a ne "liter" (metrichna edinitza za obem=1cub.dm). (A mozhe bi ste imali vsse pak predvid "litter"NET?! ,-))
Osven sichko, prissustvijeto na "A" mezhdu "liter" i "net" e po-blagozvuchno,maj. Izpissvaneto na dvete slovoobrazuvashti s razlichen schrift oznachava, imenno, che se tursi znachenijeto im pootdelno. Pri variant (1) imame naj-goljamata kasha-L e napissana koj-znae puk zashto s treti tzvjat i schrift kato pri "NET".

Kato gledam pri var.1-3 & 4/6,6a Vi tormozhi problema koe da e otpred- Gotinija nadpiss ili strahotnoto logo! (E,ostava i var.5)
Ta,znachi, imame obshto zeto tri problema:
1. dali logoto da e typ1(vatr.1-3 & 5) ili typ2(var.4/6);
2.koe e "po-vazhnoto"- nadpissa ili logoto???To est, koe ot tjah stoj na prvo mjasto?
3. kade che se lepi logoto- na i-net stranichka( a tja kak che izglezhda?), ili mozhe bi na cheloto? Ottam i formata- dali qvadratche ili petoluchka.
Vuzmozhna i upotrebata na njakolko shodni po design logota,no razlichen po format v zavissimost ot sluchaja.

Otgovarjaneto na tija 3 vaprossa vodi do "pravilnoto" logo. Ostnaloto e schnich-schnack: dali naj-dolnata tochka da byde cobalt ili ultramarin,etc.



Тема Череп и костинови [re: enchanted]  
Авторkukundela (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 10:46



Череп и кости - пиратския знак е най-подходящ за тези. Liternet съществува от години и се утвърди като литернатурна библиотека и директория. Не бива да се краде името й.



Знам, че това съвсем не е дизайнерски проблем - просто възложителят трябва малко да си напъне мозъчето и да помисли за друго оригинално име. Иначе логотата са стилни и оригинални, изчистени и запомнящи се, но проектът ще се запомни именно като такъв "пирати на литри в мрежа"



Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано07.04.02 14:12



Moe lichno mnenie e, che e vredno da se praviat niakolko varianta na proekt..tova pokazva che samiat dizainer ne e naiasno koe bi bilo nai-dobre..na klienta triabva da se predlaga edinstven, kraen i "pravilen' variant..ama tova offtopic..

abstrahirajki se ot gornoto glasuvam za no.4

Pyrvo i nai-vazhno uslovie za logoto e da e lesno zapominaemo..v nominiraniat veche variant No.1 ima prekaleno mnogo cvetove..niakolko ottenyka na sinio che i cherveno..sedi pretrupano i drazni chestata smiana na debelinata na shrifta v nadpisa LiterNet... samoto logo prilicha na ikonka i trudno bih go zapomnil sred hiliadite podobni

variant 4 e sempyl, ima samo dva cviata/ako ne se lyzha/ i se pomni lesno
Bih napisal obache "elektronno" sys syshatata debelina i cviat s koiato e napisano "spisanie"..kolkoto poveche promeni ima v shrift, cviat i typografia -tolkova po-pretrupano stava i syotvetno po-trudno zapominaemo..
Uspeh.



Тема Re: Череп и костинови [re: kukundela]  
Автор enchanted (one of my turns)
Публикувано07.04.02 15:58



хората са същите - не се притеснявай :))
благодаря, все пак

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано07.04.02 17:12



i moq favorit e nomer 4... ako pita6 za6to >>> 6toto mi haresva

Коцетой, Джекитой... Уиляп... уицтрой сей... Бърже!!!


Тема Re: избор на логонови [re: enchanted]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано08.04.02 11:06



3а и 4
може би повече 3а, по-абстрактно е от там и по-изчистено
много и малки елементи в логата по принцип не са желани, още повече че в 4 са и разпилени
това при намаляване яко ще почне да се губи
докато при 3а нещата са по-компактни
притеснява ме само това че и в двата варианта книгата иглежда обърната
гледана от към гърба, но пък май няма да седи добре наопаки
другите не ми допадат


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: избор на логонови [re: mim_]  
Автор ..::piks::.. (регистриран)
Публикувано08.04.02 11:47



izvinqvam se predvaritelno ako sym rqzka
....
nito edno to neshtata ne izglegda zavyrsheno...t.e. kato logo
pone az ne go vigdam
4ovekyt kojto gi e mislil ne e naqsno kakvo iska
tvyrde mnogo se e zadylbal to4no v tazi konfiguraciq ot figuri
a moge da opita i druga kombinaciq
..kato grafi4no reshenie ne mi dopada
liniite ne stoqt ubeditelno do to4kite
i obratnoto
..kato cvqt ne e dobre
tvyrde blizki nuansi na sinjoto, pri obredeleni usloviq nqma da se razli4avat...
..togava ve4e nqma smisyl da se polzvat razli4ni cvetove
..lipsva kontrast
..mislq 4e ne biva da ima moment na 4udene kogato se gleda logoto..
ot vsi4ki variqnti 4 e po-razdvigen....no samo tolkova
nito kato petna e dobre...nito kato kompoziciq nito kato risunka
.. ne mislq 4e e zapomnqsht se

Gavanski
ne mislq 4e si prav..
klienta trqbva da vidi nqkolko variqnta
no te da sa dobre izvedeni kato resheniq..a ne skici
tak4e ako izbira da ne izbere "losho" logo


•fish•doesen't•think•coz•fish•know•everything•



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.