Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Pantone v raster...нови  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано28.02.02 12:28



Aide sega malko pre-pres...

Znachi pravia az edno neshto tuka, ama tai kato e redesign trebva da pochna ot edno deto sa mi go dali, pak to e tif.

Polojenieto slednoto, iskam v krainia file da ima tochno opredelen pantone, deto da si e tam kato takav a ne v CMYK stoinostite mu.

I sled polovin chas mislene s kolegata, izmadrinme slednia variant:

1. Gorespomenatia pantone - v otdelen layer
2. Selekcia na sashtia toia layer
3. Image>Mode>Multichannel , to sa flatva, ama selekciata si stoi
4. New Spot Channel i me pita s kakvo da go ocvetial toia mi channel, i az mu davam pantone tam s nomercheto mu
5. Posle save kato Photoshop DCS 2.0, koeto vsashnost si e shiban *.eps
6. Predpolaga se tova da svarshi rabota... burn na CD i da mu misliat pechatarite.

Ta vaprosa e, pravilen li e toia pat, i ako ne e kav e pravilnia, a?

I niakoi sega da ne se iztarve da mi kaje, che trebvalo da go vkatam v DRAW,AI,XARA,FH da go trace i da mu dam pantone vav vektoren format, ne stafa tva v dadenia sluchai...


Too Close to Love, Too Close to Hate

Тема Re: Pantone v raster...нови [re: LoveHate]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано28.02.02 12:30



bah az takoo niashto ne sam pravil....ma shto za iziskvania veche imat niakoi da gi e**


The Girls Just Like me!


Тема Re: Pantone v raster...нови [re: TlN-TlN]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано28.02.02 12:34



Az go imam tva iziskvane brat, da sam siguren, che oneia sas shpaklite nema da opleskat neshtata, ili ako gi opleskat da im nachukam glavite sas sobstvemite im shpakli.


Too Close to Love, Too Close to Hate

Тема Re: Pantone v raster...нови [re: LoveHate]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано28.02.02 12:36



ma dobre de ..... to shto ti trebe nepremenno na raster? napravi otdelen film bre,,,

ili otidi v liulin neznam koia chast det imat haidelberg mashina file to print i ne se zanimavai


The Girls Just Like me!


Тема Re: Pantone v raster...нови [re: TlN-TlN]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано28.02.02 12:39



Abe tai trebe... dalgo e za obiasniavane, pak i trebe da go izpechatat navanka...


Too Close to Love, Too Close to Hate

Тема Re: Pantone v raster...нови [re: LoveHate]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано28.02.02 12:48



нямам мнение по въпроса
и аз щях да питам как става номера с пантонските цветове при CMYK+n по някое време
LoveHate мерси много


I hate grey guys


Тема sa si napravih experiment....нови [re: LoveHate]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано28.02.02 12:52



i taka izglejda che staaa....ama nesho me smushtava v preview-to..... dano pa da stane


The Girls Just Like me!


Тема Re: Pantone v raster...нови [re: LoveHate]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано28.02.02 13:07



wsyshtnost twa e nachina..
mojesh da propusnesh Image>>Mode>>multichannel
prosto dawash "Add New Spot Channel" kakto si sedish w CMYK.
dalawaerata e che ne se flatwa ako ne go prawish multichannel.
polse DCS 2.0 i da zaminawa.

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?

Редактирано от R1dler на 28.02.02 13:08.



Тема Re: sa si napravih experiment....нови [re: TlN-TlN]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано28.02.02 13:11



preview-to ich da ne te gree...to si e tochno twa...preview..rasteririzirano niskokachestweno thumb-che

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: Pantone v raster...нови [re: LoveHate]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 18:24



Подходът ти ще проработи, но има и по-добър вариант - оставяш нещата в CMYK и просто добавяш още един Spot Chanel. Предимствата са - лейърите са си лейъри и по-важното - запазваш си възможността да редактираш CMYK-a. Я се опитай да ретушираш нещо канал по канал :) Когато правиш Spot канала не бива да забравяш презастъпките - Expand или Collapse на селекцията с 1-2 пиксела. Друга особеност е, че Spot канала се растеризира на ъгъла на черното - 45. Ако там има и нещо в черната цветоотделка, моарето не ти мърда. В такъв случай трябва да завъртиш ъгъла на растера в циан или магента, никога в жълто. Добра идея е да направиш и един CMYK лейър със CMYK съответствието на пантона. Ще ти върши работа при разпечатка на цветен принтер или при кромалинова проба. Разбира се при записа като DCS 2 EPS "затваряш оченцето" на този лейър.
DCS файла се цветоотделя коректно, само ако е linked. В програмите, които позволяват embed на външни файлове (Corel, Illustrator) ембедвания DCS се държи непредсказуемо. Ако е linked - няма проблеми.

И накрая - ИМА ГРЕШКА ВЪВ PHOTOSHOP!!!! Записа на DCS 2 EPS става коректно само първия път. Ако отвориш епса, пипнеш нещо в него и го запишеш пак, това не се цветоотделя. Винаги трябва да държиш PSD файла и да правиш DCS oт него със Save As.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.