Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: mi... sajta...нови [re: pro_O1]  
Авторbaio (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 11:18



e dobre,
kato cialo ne e losh. prosto horata imat nawika da kazwat samo kakwo gi drazni, a ne kakwo im hareswa. ta kritikite:
1) zashto ti triabwashe da slagash toai popup bez dori da imash opcia "exit"? tolkowa li moja da blusnesh toia flash w normalna stranica s edin gotin background?
2) zashto ne rabotiat drugite dwa linka na main page?
3) smianata na kursora wuw flash zaduljitelno zabawia rabotata. ok prochel si kak se prawi, no ne e zaduljitelno da slagash de shto widish tutorial w neta, nali :))
4) da sredno inteligenten chowek se orientira che ima iconi za clickane ama dobawi i malko poianiawasht text, a? ochila? i kato cialo ne e dobur izbor da se smenia miastoto im.
5) linkowete? obmisli koe e na purwo miasto. kak shte pokajesh na usera s kakwo se zanimawash i kakwo si prawil i naj-waznoto kakwo shte specheli toj ako te izbere

e mnogo e lesno da se kritikuwa razbira se, ta ne se surdi. prosto tursish kritika - namirash ia. zarejda se dobre i ne se pritesniawaj za goleminata. ima dinamica i ako oprawish tuk tam neshtata shte stane dobre.

pozdrawi



Тема Re: abe.......нови [re: TlN-TlN]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано11.02.02 11:57



sorry bate nqmam wreme za nego sq... ;-/

| pro_01
|



Тема Re: mi... sajta...нови [re: baio]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано11.02.02 12:00



cyk... kritika ne sym tyrsil... obiknoweno az sym toq deto q dawa ;-)

| pro_01
|



Тема ok... are...нови [re: pro_O1]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано11.02.02 12:17



mdam... riddler - nqma da go prewryshtame w chat kakto kaza, zatowa az nqma da goworq poweche che she narastne mnogo geometrichno temata... izslushah, obmislih, widqh i etc... qwno wsichki sa nedowolni... mi ok... ama s taq razlika che sym go naprawil ot kef ne ot neshto drugo - sq moderno, daj da rygame po taq tema ili popupite ili flasha ili huq-mu-qnko... i opredeleno ne s ideqta - sq she wi kava az na was koj e #1 tuka...

mi mnogo hubawo - boli me patkata che nqkoj se drazni na popup, drug che popupa nqmal close - mi polzwaj netscape w krajna smetka - shte imash close, treti che ne znam-si-kwo...

are znaem se koj kwo move ili pone bi trqbwalo da se znaem s powecheto... kefna mi ideqta - naprawih go... kefna mu na green da si ryga na designsteps coveri deto powecheto ne gi haresaha - naprawi go...

i kwo... merihme si patkite tuka s contesti deto ot submissions movesh da padnesh... kyw beshe efekta? nikyw... wseki si bachka i si wadi parata i si e dowolen - edwa li na nqkoj mu puka kwo mislqt drugite za nego - bachka si picha, praj si portfolioto - ako ne ti ili toj ili az - nqkoj drug shte se wpechatli i shte mu dade proekt i pak shte si e ok... e na i s men e taka - spomnqm si che nqkoj goworeshe predi - za twa go postnah... ot towa ne zawisi nito potoka pari w dvoba mi, nito nastroenieto mi, nito misleneto mi, nito nishto... i opredeleno ne schitam che e nqkwo izlagane, prowal ili koj znae kakwa druga prostotiq... az na kef li sym? na kef sym...

ajde sq smile...

| pro_01
|



Тема Re: ok... are...нови [re: pro_O1]  
Авторmim (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 12:51



mi wiv neshto temata ne se e izcherpala
ta da wzemem da pogoworim za groznoto i hubawoto za izpipzanoto i pretrupanoto i za kakwo li ne oshte
pich, ideq ima i mnogo hubawo shtoto i na men mi e pisnalo ot ednotipni sites bilo to flash ili ne ili kwato shte da e prostotiq
wseki si kradwa ot nqkyde koj po-malko koj poweche koj samo se wdyhnowqwa
ama ima i nowi idei
i towa beshe smelo. ama nedoizpipano a i ne e kysno
wzemi go razraboti da stane ama naistina qko nedej prez prysti
pa posle mu misli kolko e golqmi i prochie
towa che dvama nqmalo s kakwo da se zatwarq da ti e poslednata griva ili kwi tutorials shte polzwash
wavnoto e da IZGLEVDA DOBRE
wse pak si dizajner mama mu stara ne shloser kakto kazwashe biwshiq mi shef
derzaj i az iskam da zqpam gotini neshta i sha chakam
che nali me e nalegnal neizlichim optimizym



Тема Re: ok... are...нови [re: pro_O1]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано11.02.02 13:05



oook...w kraia na kraishtata...koi kolkoto moje.

here we go...

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: mi... sajta...нови [re: pro_O1]  
Авторvog (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 15:01



ami togava kakvo iskash da ti kajem?!?Ami kato ne ni haresva niama pak da kajem na chernoto bialo zashtoto shte naranim designer-a.Pak na teb ako ti haresva ostavi go.



Тема Re: mi... sajta...нови [re: pro_O1]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано11.02.02 17:06



Taiiii... abe moje i da ne te interesuva ama da si kaja...

Kato nachalo 2 ugovorki:

1. Nema da govoria za kb, pop-ups i podobni web shturotii shtoo ne mi otbira glavata ot tiah.
2. Po default priemame che obsajdanoto e i nteresno na fona na techno-mechno.orbitel.bg i srodni, i jalkite kopia na 2adv iz BG web-a.

Do tuka dobre, ama ne savseeeeem... shtoto...

Zanci, iasno e, che 100% retro style za web site ne moje da se dokara, poradi red prichini i nai veche, che togazi taia media ne e sashtestvuvala. Znachi k'vo, shtem-neshtem trebe eklektika niakakva da pravim, a tia kak se pravi? S pravila, koito grubo kazano sa takiva: imame osnoven,dominirasht style i sapatstvesht, poddarjasht takav. E te tuka ti e golemia problem, smesvaneto na stilove neshto go nemaaaaaa, ili po tochno sa niakolko i to taka smeseni che trudno se razlichavat i sazdavat edno obshto-nikakvo zvuchene.

Da razbiem tvardenieto sega:

Sadeiki po oblekloto stava duma za 50-te ili 60-te, ama vertikalnata fasha /sorry za toia pechatarski termin, ama ne znam kak v web dezigna se kazva na tova/ togava vaobshte ne se e izpolzvala. Neznam zashto, prosto e fakt, otdelno kragovete sas izmesten centar sa priumica chak na 70-te, cvarzzani s disco dezign-a.

Prodaljavame navatre:

Pak sashtoto nedurazumenie: italikov bold font, snimka ot 60-te i elementi ot disco erata /a sega mi kaji che onova deto se varti gore v liavo ne ti napomnia za Donna Summer/. Estestveno go ima i hitech zvucheneto, edmo ot samia fakt che stava duma za web site, vtoro ot prekomernata lipsa na detaili.

Za navigaciata niakoi kaza... abe i tam neshto ne e u red ama ne moga da go hvana.

Te tva e nabarzo... prekaleno mnogo neshta, bez dominirasht style.

Estestveno ima primeri i za smesvane na poveche ot 2, ama tam mnooogo riadko se postiga miarkata. Edinstvenia sluchai za koito se seshtam sega e JPG, ama toi e fashion dezigner.

I V zakliuchenie :

Nishto lichno, razsajdavam po tema, dano tova da pomogne na niakoi, che zashto ne i na men samia, shtoto kakato e izvestno, dosta chesto imitiram retro styles.

Primerite:

Edin ot malkoto mnogo uspeshni primeri za takova neshto:



Ei tuka pak originali ot gorespomenatite godini


Aide, omrazna mi da pisha, ako se setia neshto drugo, shte go napisha posle.

Редактирано от LoveHate на 11.02.02 18:12.



Тема he heнови [re: LoveHate]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано11.02.02 17:57



huuu si kazoh az da se pita LoveHate...za "the art of the`60" ma toi ze che se ulia......

abre dude, ti naprao cela lekcia iznese....za pop - post pop arta....maliii shteh da padna, tochno gi biah pozabravil neshtata.....ama sa sichko mi se opresni.
Ama za takia lekcii hora para zimat.......ti tuka sa bezplatno.....ne se habi brato

Az naprimer ne se...... shoto mene:


The Girls Just Like me!


Тема Re: he heнови [re: TlN-TlN]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано11.02.02 18:17



Mi pooovliakoh se, sorry niama poveche.....:)))


Too Close to Love, Too Close to Hate


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.