Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема PPD problems in Illustratorнови  
Авторmim (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 14:37



Zdasti wi
neshto ne mi se e otwarqlo pyt nasam ot dosta wreme.
ama nejse
Ta da wi razkava za moq problem s tiq PPD-ta deto kato trygnesh da cwetootdelqsh nqma izmykwane ot tqh. Znachi prawq struwam ama Illustratora ne ebawa tiq ppd-ta ot nijde. dawa greshka rewe che nqma da izleze "properly" i tuj to. W helpa nishto ne pisheshe. to ako pisheshe weche da sym zabrawila za tqh. ta nqkoj ako go e preboril towa i ne prodylvawa da se mychi s corel ili da prawi gigantski files w PM neka mi pomogne pls. che mi e pisnalo weche da prehwyrlqm wsichko w PM sled kato mi e napraweno w illustrator. a da towa neshto go prai kakto na illustrator 9 taka i na 10. e po-stara wersiq weche nqmam taka che nemoga da wi kava
a inyche obeshtawam da ne solq mnogo rabotite na drugite i move bi po-chesto da otskacham nasam



Тема Re: PPD problems in Illustratorнови [re: mim]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано01.02.02 15:34



Еми на твоа проблем - дето дава грешка - оправянето е с цъкане ей там.. и оправяне...
ако ме разбираш ко искам да кажа...

п.с. и айде - да не съм съвсем отвратителен...
ква е грешката точно? кога се получава? що ползваш ППД-да а не инсталираш принтер? що не си праскаш епсове и да остааш да ти ги цветооделят на място? що не праиш тифове и да остааш да ги цветооделят на място?
такива едни въпросчета...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: PPD problems in Illustratorнови [re: Aвaтapчe]  
Авторmim (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 16:22



znachi taq greshka mi q dawa kato trygne tochno da se cwetootdelq da si dywche informaciqta
a pritera si e instaliran ama ne stiga iska gi i tiq prostotii
s drugite programi nikyw problem
a towa s epsowete mi e qsno i s tifowete i go prawq kato mi uwisnat na glawata i kavat ot dnes za wchera samo che neshta polowinchati istorii iskam da znam che nqma da mi se opleska nakraq neshto
shtoto nashiq zanaqt si e qsen swyrshish 1 proekt i pochwash drug (ako si na zaplata nejde ako ne si gledash sam da si go prawish towa) samo che az kato si swyrsha mojta rabota idwa 1 kolevka wzima mi fajla i go nosi neznam kyde na majnata si da go pechatat i go wivdam samo gotowo
iskam da znam do posledno kakwo shte izleze ej zatowa



Тема Re: PPD problems in Illustratorнови [re: mim]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано01.02.02 16:41



ами незнам :))
пак не разбрах ква точно е грешката - но ще ти кажа кво общо взето знам:
Илл9 и 10 използват за вътрешен формат ПДФ , а не ЕПС. И почнаха проблемите. При мене обикновено проблема се състои в някакви прозрачности, които той си слага, без аз да ги искам и после ми пищи. Флат-ват се транспераситата и сичко си лети. От друга страна - не ми е ясно "принтера ми е инсталиран, ама иска ми ги и тия простотии" - що на мене дося никога не ми е "поискало" ППд. както и да е де... ППДто е само файла с настройките на експонатора. Нищо повече - ако някъде нещо е омазано в тия настройки... незнам :)
Пък и ... не е задължително като ти каже "че нема да излезе като хората" - като се рипне файла сичко да е скапано. Възможно е сичко да е наред. Проваш като рипваш ПС-а с Акробат дистилът и виждаш кво се е получило. Независимо дали с или без ППД - тва за мене е задължителна стъпка :)
И така... без да успея да помогна .. поговорихме си - беше ми приятно :)

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: PPD problems in Illustrator [re: Aвaтapчe]  
Авторmim (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 18:08



to ako wsichko beshe nared shtqh da go prekaram prez acrobata i da si widq pdf-a ama nytc
znachi prawi si nqkakyw .ps file sled kato mi dade towa syobshtenie obache nemoga da go widq toq .ps s nishto nito da go prekaram prez acrobata da go obyrna na pdf nito s GSview
to se e widqlo che shte go mycha oshte dosta
mersi wse pak



Тема Re: PPD problems in Illustratorнови [re: mim]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 19:18



Предполагам, че имаш предвид Illusrtrator за PC. За да можеш да цветооделяш от него трябва да имаш инсталиран експонатора в Printers и да знаеш къде му е PPD-то.
От Print Setup>Properties>Advanced задаваш Postcript Custom Page size колкото ти трябва да е документа. (Така е при W2K, но и при W98 е пак там някъде)
В Document Setup + Next+Next (отиваш на Transparency) задаваш Quality нa Higher - със слайдера.
Нагласяш печатната площ там, където ти е необходимо.
В Separation Setup викаш PPD-то на същия принтер, както в Print Setup, на Page Size задаваш същите размери, другите настройки са очевидни.
Накрая Print - задаваш Output - Separate и правиш принтфайла.

Накрая като ти омръзне, прави си EPS и си го печатай през Quark или PM, но не забравяй да сложиш Quality на Higher - иначе растрира ужасно.

Най-добре се върни на AI8

Не разбирам защо всички ползват Distiler за да си гледат принтфайловете при положение че на Славейков има Harlequin RIP. Всички експонатори с изключение на Dolev работят точно с този RIP.



Тема Re: PPD problems in Illustratorнови [re: Jonata]  
Авторmim (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 11:15



mersi mnogo




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.