Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 24.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Цени???нови [re: dreik]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 19:57



Беше ми много интересно да изчета цялата дискусия. Абе, хора вие луди ли сте бе? Някой да е чувал за Иза Арт? Това е една такава книжка, продават я на Шипка 6 в която пише кое колко струва. И знаете ли как са определени цените там? Взета е германската книжка, предедена е дословно и цените са разделени на 10 (ДЕСЕТ!!!!) И въпреки това болшинството клиенти не могат да платят:(
Ето как бих калкулирал аз:
- концепция и проект за първия продукт: 400 лв
- по 100 лв за всеки следващ продукт от серията.
- Предпечат: 50 лв на продукт (при последващи корекции)
- Диапозитиви, филми, цветни разпечатки, кромалини и т.н. - отделно.
- контрол върху печата - 200 лв/ден

Пък ако ще!



Тема Re: Цени???нови [re: Jonata]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано30.01.02 20:33



Човека сам си сметна 40-50 лв. Който иска да смята колко време му отнема проекта, но е ясно, че няма да надхвърли 1/2 ден. Представям си как ще изглежда (дано да не съм прав).
Тука дето се каза 2-3 лв си е направо срам ... искайте поне колкото един монтьор бе. Ние не сме на конвейра, че да си смятаме работни часове по работни дни ... Този месец може да имаш един клиент, но ще ядеш всеки ден, по 3 пъти на ден ...
И още нещо ме впечатли "аз ще искам толкова, че да мога да падам до толкова". Няма такъв филм. Искаш толкова, колкото прецениш и не сваляш и стотинка. Никакви пазарлъци. Казваш базова цена, която нараства при определени опции, но не и обратното. Клиента сам ще прецени до къде му стигат силите.
Чакам да видя проекта, който струва някаде между 2000 лв и 50 лв ;-)))



Тема Re: Цени???нови [re: dreik]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано30.01.02 21:00



V koia strana ima ustanoveni ceni na "designa"? :)
Mi davai da izmislim i ustanoveni ceni na jivopista, edno maslo do 1x2m -> 10000 leva. Pa dali sha e na niakoi mladej ot hudojestvenata gimnazia ili na Van Gogh.. vse taia? :)



Тема Re: Цени???нови [re: ***]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано31.01.02 11:42



Tochno tai, dude, izchezvai.... hubu si go reshil.

Az samo za logoto na produkta shte poiskam 150$, i ot tam natatak, shte govorim za dezigna na ostanalata chast ot opakovkata. Mi tva e...2-3 leva na chas, mi az toka za pc-to pochti nema da moga da si platia be, kvi sa teia neshta...


Too Close to Love, Too Close to Hate

Тема Re: Цени???нови [re: LoveHate]  
Автор dreik (тихата стъпка)
Публикувано31.01.02 12:51



te si imat logo i stara opakovka ot koiato iskat da zapaziat niakoi neshta - a tova za dvata leva na chas ne go pisah az - az naistina niamam predstava kolko se iska za takova neshto - inache stiah li da pisha tema po vuprosa - samo deto osobena pomosht ne poluchih osven predpolojenia za kadurnostta mi....

Премини ме, ако можеш.


Тема Re: Цени???нови [re: dreik]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано31.01.02 13:27



Vij kakvo liubezna, nikoi ne moje da ti otgovori na tozi vapros po slednia nachin: "Dezign na opakovka na shokolad struva X leva". Vapros na precenka spored vseki sluchai.

Shte ti dam slednia primer - poniakoga mi se sluchva da pravia cd covers, zabavno mi e t.n. Obache polojenieto e slednoto: kogato label-a e Stars Rec. primerno i se raboti s pro fotograf, tiraja e goliam i t.n. cenata e edna, kogato e YOP Records /malak HC label/ i tiraja e max 300 kopia, muzikantite sami se finansirat i t.n., cenata e savsem druga, savsem drugo e polojenieto kogato porachkata e cd presentation ot goliama commpany-a, cenata riazko skacha.

Niako spomena tuka, cenite na Iza Art, haide da ne ia podhvashtame taia tema, niama fiksirani ceni v taia rabota.

Lichno az sam si reshil problema s cenite po slednia nachin: ot blizo 2 godini ne pregovariam direktno s klientite, imam si manager, koito mi znae iziskvaniata za razlichnite vidove rabota i mi zashtitava interesite, estestveno i toi pecheli ot tova, no osiguriava redovna rabota na men i na oshte niakolko choveka i ni pesti mnogo nervi. Polojenieto e takova: ima si ejednevna rabota, koiato se varshi shtesh-neshtesh, za neia se poluchava zaplata, stranichnite dezign proekti se dogovariat dopalnitelno i se zaplashtat dopalnitelno. Za tvoia sluchai ne moga nishto konkretno da kaja, zashto predpolagam sme v razlichni pozicii i vseki znae nego si.

Estestveno ima i sluchai v koito umishleno design-a ne se vkliuchva v cenata, zashtoto poniakoga e po vajno da poluchish porachkata za realizacia na dadena produkt. Ednokratnoto plashtane na design-a bi doneslo mnogo po malka pechalba ot prekarvaneto na tiraj ot 500 000 etiketa primerno.

Takiva mi ti raboti, liubezna... derzai, i sled kato iskash otgovor pitai pravilno.


Too Close to Love, Too Close to Hate

Тема Re: Цени???нови [re: dreik]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано31.01.02 13:34



еми и ако цялото тва нещо не ти е доказало, че цената е точно толкова, колкото ти дадат - значи... незнам кво може да се каже по въпроса. А ти искаш точна цифра - е няма кой да ти я даде. Ше ти илюстрирам пример. Ше се прави опаковка за шоколад. Идват при мене - идват и при LoveHate. Аз казвам - тва ше го сбачкам за 5 дена и ше ви струва 1000$. Те казват ОК. Отиват при него - той казва....... *тежко тежко* Амииии... тва ше ви струва около 3000$... и ще чакате 10тина дена... Хората мислят мислят - ако са умни - ще отидат при него - щото ше са разгледали туй онуй кво може и кво е правил. Ако не им се дават пари - идват при мене и ми увеличават портфолито с още един piece. И се пазарят. Ама аз не падам - щото и аз имам кво да покажа....
Та.. цялото тва глупаво нещо по-горе идва да пошести точно тва. Сичко си зависи от тебе. Дали си персонаж от месиджа на ТинТин за тинейджъра, тръгнал по пътя на дизайнерството, или си тоя, който отдавна го е извървял и е получил нещичко....

и понеже пък да не изпадаме ся в безмислени приказки - скоро имаше американски клиент един който даваше за подобна опаковка - файлове за печат, на ЦД, със ДХЛ на негова сметка - 3000$. Незнам кой я грабна поръчката... ма ако тва те ориентира... сполай ти..

п.с. Love Hate да не ми се сърди за примера в който го използвах... :)

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: Цени???нови [re: Aвaтapчe]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано31.01.02 16:18



Abe 3000 USD sa si mnogo, da ne zabraviame che v BG jiveem... ma pak zavisi, ako porachitelia e NESTLE Bulgaria 3000 sa im malko, na imperialistite.....:)))


Too Close to Love, Too Close to Hate

Тема Re: Цени???нови [re: dreik]  
Автор dreik (тихата стъпка)
Публикувано31.01.02 16:53



ok, razbrah
iskah prosto orientirovuchna informacia i - za sluchaite, kogato firmata e goliama i plashta mnogo i za sluchaite, kogato po edna ili druga prichina plashtat malko

Премини ме, ако можеш.


Тема Re: Цени???нови [re: dreik]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано24.02.02 02:28



Тая тема се оказа доста интересна!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.