Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:26 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема print/web  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано19.12.01 18:17



Haide sega dami i gospoda da vnesem malko iasnota, che vzeh krupno da se iznerviam...
Za da mi e iasno za k'vo ide rech /pa i ne samo na mene/, vikam vseki deto go navestiava toia club da si kaje s kakvo tochno se zanimava i kakvo ima predvid kogato govori. Koi s print, koi s web, koi s paint, koi s 3D modeling i t.n. i t.n.
Shtoto dokato az i oshte niakoi se borim s files po 500-600MB, drugi rediat .gif-cheta po 3kb v tablici i kato vzemem da govorim za neshto i se okazva, che go pravim na razlichni ezici... da gi .... i ezicite.

Ako pak ima niakoi painkiller deto e guru i v print-a i v web-a i navsiakade drugade, da si go kaje molia, ta da mu udaria 2-3 tamaneta...

Adi ochakvam... napravo sam celiat ochakvane...

Too Close to Love, Too Close to Hate


p.s. I hich niama da e zle tezi deto sa izkarali pone 20,75 BGL prez jivota si ot design kavto i da bil toi/ i te da go upomenat po niakav nachin. Primerno taka -
poveche ot 20,75 BGL

Редактирано от LoveHate на 19.12.01 18:22.



Тема Re: print/webнови [re: LoveHate]  
Авторminimiro (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 18:44



minimiro-profile:

95% ot rabotata - naso4ena tvurdo kum print.... design & pre-press
2% - naso4ena kum 3D - osnovno za izgrajdane na dadeni detaili kum neshto si koeto mi spestyava vreme ot tur4ane po fotografi, scanove i t.n.......
3% - naso4ena kum WEB, i po-to4no samo kum grafi4no proektirane na WEB pages..... primerno shefa kazva she praim sait (puk vie se seshtaite koi go 4aka designa). Hal haber si nyamam ot web programirane ili kakto tam mu se vika.... ni HTML, ni Flash ni JAva.... puk i ne mi i lipsvat da si kaja.... ama hi4 :o)

Tvurdo naso4en i profiliran kum hartiata kato media.........



Тема Re: print/webнови [re: minimiro]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано19.12.01 18:53



Bre, nai-posle uspyah da se logna :o)

ta da si dovursha.....
otnosno dali pove4e ot 20,75lv....... mi az samo ot tova Jiveya ve4e 7ma godina.....

Toi kaza !!!


Тема i az da kaja:)нови [re: LoveHate]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано19.12.01 19:04



taka... az iskam da se zanimavam s design (web design GRAFI4EN) sy6to taka i paint (vle4e me) i sega si risuvam na hartiq s nadejdata da stana nqkoi den kadyren ilustrator da kajem... a sy6to taka risuvaneto razviva nqkoi mnogo vajni use6taniq za tzvqt kompoziciq i pr. (vse hubavi raboti nali)

sy6to taka vyznamerqvam da u4a ne6to ot roda na komputarna grafika ama o6te ne mi e qsno kade 6te e tova

pari izkarani ot design i izob6to vsi4ko s koeto sam se zanimaval 00.00BGL :) kato izklu4im 4e ba6ta mi mi dade nqkoi lev deto mu pravih site za lampite i edno lqto sam se pravil na photographer s edin polaroid v plovdivskite barovski kry4mi :)

tva e kele6 sam deeea

Лиджанка, ойбръчтане, клек, подуука. Децет тоня четири кръгя за трийцпет минути... Барже!!!


Тема Re: print/webнови [re: LoveHate]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано19.12.01 19:50



A taka, ami za sebe si shto nishto ne napisa? :P Ili pyrvo drugite, pa nie shte vidim posle... ;))

Az 5 godini (4 ot tiah - full time) se zanimavah s web graphic design. Ne mi e osobeno goliama slabost, taka che syotvetno (vse pak chovek triabva da haresva tova, s koeto se zanimava :) designite mi ne sa veliki, no vse pak gi namiram za prilichni. V momenta s web se zanimavam samo na project vkyshti (i ironiata e, che mi nosi dosta poveche pari otkolkoto full time rabotata, no udovolstvieto e na svetlinni godini ot neia :)
Full time ne rabotia nito print, nito web - vodia se "digital artist". Predimno 2d (Photoshop) no i myyynichko 3D (3D Studio MAX) - po-skoro edit'vane, otkolkoto modelirane.
Sega da kaja li liubimite si knigi, filmi i recepti za gotvene na svinsko? :)



Тема Re: printнови [re: LoveHate]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано19.12.01 22:41



Бре как се сети LoveHate .... тук ще стане интересно :-)))

Ами аз съм графичен дизайнер в една фирма и като такъв ми се налага да се занимавам с всичко, което изгражда фирмения стил - от рекламни материали и транспаранти до опаковки, календари, каталози ..... Предимно проектирам за печат с малката особеност, че в по-голямата си част медията е ламарина - така наречената литография (за всички художници последното не е това, за което си мислят;-). А за да си докарвам допълнително поработвам частно за конкуренцията (в това отношение нямам особени скруполи) и за който падне извън бранша.
Работя предимно с Xara. С PS предимно ретуширам, а True Space го ползвам за изграждане на обекти и сцени (без особен мерак но с приличен резултат) и за да видя опаковката в действителност преди да я пусна за печат (това е незаменим подход при проектиране на опаковки).

За парите какво да кажа - от това храня жена и дете, плащам си разходите по апартамента и колата ...... и не ми стигат :-))))))

Щом минимиро е събрал 7 години в занаята ... мойте трябва да са 8.



Тема Re: printнови [re: SlMPLl]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано19.12.01 22:45



SIMPLIIIII.... skrupUli se pishe s U ;oP

eiii Stilyane.... dokoga she vurva podire ti da proveryavam za pravopisni greshki?

;oPPPPP

Редактирано от minimiro на 19.12.01 22:49.



Тема Re: printнови [re: minimiro]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано19.12.01 22:59



Това да не е френска дума - нещо ми се виждаш щастлив ;-))))

Другия път ще прекарвам всичко през Word



Тема Re: print/webнови [re: LoveHate]  
Авторbaio (Нерегистриран)
Публикувано20.12.01 03:29



i kwa e ideiata na wuprosa?!

90% web + 10% print + 20% cd media, director (10-12h raboten den - zawisi ot proekta)

Telework. >20.75lw.



Тема Re: print/webнови [re: LoveHate]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано20.12.01 10:02



Mi ...
85% Web + 15% Print. Veche 6 meseca go vursha za pari (zajo sum, nali). I v svobodnoto vreme 3D modelirane s perspektivata da stane 90% 3D + 10% Web, a po-natatuk (njakoga ...) i 100% 3D.

P.S.
Mrazja Print-a.

Те са вече тук !!! От много отдавна ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.