Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 08.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: baio]  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано03.01.02 19:28



Predi okolo godina sprqh da pose6tavam forumite za6toto mi pisna ot hora koito ne razbirat ni6to drugo osven sobstveniqt si malak i sku4en svqt. Varnah se da vidq dokade ste q dokara li i ti mi dokazva6 4e vsi4ko si e sa6toto... Prosto izkazah malko po-krayna podkrepa za dumite ti:
"... zashtoto ako niakoi se prawi na dizajner i smiata che rabotata prikluchwa s JPG mnogo se luje. Osobeno za Web dizajner. Za sujalenie cialata rabota w HTML se ostawia na teb, a ako developera ima niakakwi pretencii samiat i welik dizajner shte triabwa da se suobraziawa poniakoga."
Sazelqvam, 4e si gubq vremeto s hora 4ieto mnenie e po-tvardo ot barzosahne6t beton. Az ne te poznavam i ti ne me poznava6 - koi e po-velikiqt?!? Ili ot tova, 4e imam mnenie razli4no ot tvoeto re6i, 4e sam malko mom4ence deto sega vizda zveten monitor i se radva na kartinki?!? Dosta si jalak, priqtelu...
Ima edin drug svqt v koito psihologiqta e v osnovata na vsi4ko - pazari, produkti, uslugi, dori i DESIGN, ama ti si karai po-tvoq si pat - nay-vazno e ti da si haresva6 tvoreniqta, nali :o)

Y-e-e-e-a-a-a-h...


Тема Re: ...нови [re: Kalin_M]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано03.01.02 19:37



Misleh izobshto da ne ti otgvariam, ama e malko typo da obviniavash vsichki drugi, kato se ima predvid tona ti.
"Moze i bez PS... ama kak da go obqsni6 na nqkoi deto batko mu e kazal, 4e tova e varha "
Moje i bez... prosto PS e no.1 :)
Pokaji mi 10 naistina krasivi sites, kydeto rasteryt ne e praven s PS. Mislia, che povecheto sa praveni imenno s nego.
Btw az govoria ot poziciata na chovek, koito ne se interesuva ot html. Produktyt na grafichnia designer e edno .PSD spored men. Dokato se praveh na designer ne sym si igral da reja i optimiziram kartinki osobeno (sluchvalo se e vse pak de ;) prosto risuvah v PS layout, puk posle developerite si rejat i redat html-i i shturotii...
Prosto v Bg oshte sa malko firmite, koito mogat da si pozvoliat takyv nachin na rabota - da se naeme hudojnik-designer koito ne pravi nishto drugo. Za tova-- abe kakto i da e.
Az ne sym designer i niamate ideia kolko sym radosten ot toia fakt :P Prosto spodeliam mnenie :)



Тема Re: ...нови [re: achko]  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано03.01.02 19:41



Ami, kolko mqsto ima za "photomanipulaciq i risuvane na photorealisti4ni 4udesa i improvizirane na natural media" v web ti mi kazi...
Pisnalo mi e ot maistori tip "DAI SEGA DA TE VIDQ KOLKO MOZE6", kakto i ot fanati4ni fenove na PS.
Mislq si 4e v web ima vse pove4e mqsto za 3d, a Bryce e interesen instrument za sazdavane na 3d obekti i svetove - ako ne ti haresva ne go polzvay. Real-Draw e barza i lesna kogato trqbva da narisuva6 osnovni ne6ta kato navigaziq, glava, logo i t.n, ima directen export kam MultimediaBuilder i kam HTML s dosta dobri scriptove(ako ne si gi napi6e6 sam), ama vas designerite tova ne vi interesuva - vie si znaete kartinkite i tolkoz, nali? A za da Vinci i Mikelanjelo ne mi govori 6toto tqh gi znaqt navsqkade a za teb sa 4uvali 30-40 4oveka tuka vav foruma i tova e - ne e lesno da si deveta dupka na kavala i da ima6 problemi s egoto si, nali?!?

Y-e-e-e-a-a-a-h...


Тема Re: ...нови [re: Kalin_M]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано03.01.02 20:16



Umnik, vse sashtia... ia molia, pokaji onva sinioto s bukvichkite, na chernia fon... ta vsichki vednaga da svetnat shto za chovek e tragnal da im otvaria ochite...

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема May...нови [re: LoveHate]  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано03.01.02 21:27



... si propusnal da poumnee6 prez poslednite 2 godini, a?
Vinagi mi e stavalo tajno kogato vidq hora deto ne pomradvat izob6to...
Badi 6tastliv i neka BOG se smili nad teb
:o)

Y-e-e-e-a-a-a-h...


Тема :o)нови [re: Mescalito]  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано03.01.02 21:36



Estestveno 4e PS e nay-dobriqt za photoobrabotka!
Vaprosa e za6to barkate photoobrabotka i web design?
Poso4i mi 1 ot 100-te nay-pose6tavani saitove, koito e praven na PS!
Dobriqt design e prosto da nameri6 nay-dobrata visiq za konzepziqta na saita. Izob6to ne mi puka kolko dobre moje6 da risuva6 i kvi kolaji pravi6 - iskam dovolni potrebiteli... Prosto e, ama tuka ne6to si gi mislite po drug na4in ne6tata.
Prez poslednata godina imah neveroqtniq 6ans da rabotq za 4ujdi proekti i dosta ponau4ih za rabotata v ekip. Bih iskal da spodelq malko ot skromniq si opit za tova kak se raboti v ekip na amerikanzi, izraelzi i SAMO 2-ma bulgari, no qvno nikoi ne se interesuva kak go pravqt po beliq svqt, taka 4e BYE - prodaljavayte da si risuvate mom4eta.
:o)

Y-e-e-e-a-a-a-h...


Тема Re: ...нови [re: Kalin_M]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано03.01.02 21:43



napravih malka gre6ka v gorniq mi posting ne natural media ami tradicionna tehnika iskah da kaja ama to za takiva kato teb nqma razlika mejdu naturalno i tradicionno taka 4e edva li ti e napravilo nqkvo vpe4atlenie

a tvoito veliko izkazvane "Ami, kolko mqsto ima za "photomanipulaciq i risuvane na photorealisti4ni 4udesa i improvizirane na natural media" v web ti mi kazi... " izob6to nqma da go komentiram 6toto se podsmihvam leko dokato go 4eta

4e v web ve4e ima mqsto za 3D ima ama ima tolkova mqsto za bryce kolkoto i za velikiq M$ Paint ednoto e mirizliv soft za 2D pyk drugoto o6te po-mirizliv soft za 3D... o6te kato mu vidq interface-a na bryce-4o razbiram 4e toi e napraven pove4e za zabavlenie otkolkoto da vyr6i rabota >>> tova ne e programa za profesionalisti razbira6 li me?

az ne sam designer ama sam dale4 ot misalta 4e sam deveta dupka na kavala >>> deveta dupka na kavala sa ei takiva prydleji kato teb s visoko samo4uvstvie i site-ove ot roda na studio j1 s 4eren background 2 sini bukvi i nqkolko script-a o6te topli ot dynamicdrive.com

"ama vas designerite tova ne vi interesuva - vie si znaete kartinkite i tolkoz, nali" be spored teb kakvo drugo trqbva da si znae edin designer moje bi... da znae Fortran74 ?!?! i o6te nqkoi retro komputaren ezik :)

a poneje Leonardo i Mikelanjelo vsi4ki gi znaqt ti s tvoite znaniq 6to ne sedne6 da napi6e6 edna statiq za tiq dvamata pi4a pyk az 6te q upload-na nqkade i 6te sloja tam edin link kam mail-a ti i o6te edin kam velikiq ti muzikalen site ta da zaradva6 nqkoi s informaciqta i da znae6 4e i ti si dal ne6to na sveta deba

i BTW az problemi s egoto si nqmam >>> malko me myrzi da u4a ama to tva normalno :)

Лиджанка, ойбръчтане, клек, подуука. Децет тоня четири кръгя за трийцпет минути... Барже!!!


Тема No comentнови [re: achko]  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано03.01.02 21:56



Trudno e da spori6 s radio...
:o)

Y-e-e-e-a-a-a-h...


Тема Re: :o)нови [re: Kalin_M]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано03.01.02 22:02



ami 6to "byrkame" photoobrabotka s web design li... ami... dea nam i sa 4udq to kato vidi6 nqkolko site-a kato chapter3 i 2advanced (prosto primeri ne me hva6taite za gu6ata sq:)) po4va6 da gi byrka6 ponqtiqta... pfu deeea i deZignerite dea

ade da obqvim yahoo za site-a s nai-velikiq design 6toto.... imal nai-mnogo pose6teniq!

Лиджанка, ойбръчтане, клек, подуука. Децет тоня четири кръгя за трийцпет минути... Барже!!!


Тема Re: :o)нови [re: Kalin_M]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано03.01.02 22:34



Kalin, prosto si obyrkal cluba. Tozi club e predimno za hora, koito namirat neshto kato izkustvo v designa i risuvaneto i t.n. Iasno e, che klientyt e nai-vajen. Prosto v tozi club horata izpitvat i niakakvo udovolsvie da risuvat/designvat. Moje bi e nai-dobre da spodelish opita si nai-veche s horata ot cluba za Web design... tuka nas ni interesuva grafikata.
Btw grafikite na msn.com (nai-poseshtavania site v sveta) sa praveni na PS ;)
No kakto i da e
Ako shte si govorim za opit - 5 godini se zanimavah s web graphic design, 4 ot tiah - full time (5 dni v sedmicata po 8 chasa). Poslednite godini v edna ot malkoto chujdi firmi v Bg, koiato naistina uspiava da pravi dobri pari ot web design. Imam designi na dosta projecti, pochti vsichkite sa za chujdi klienti. Opitai se niakak da poviarvash, che imam ideia kak se pravi prodavaem site.
No viarvai mi, ima i obektivni cennosti (designyt gledan kato niakakvo izkustvo) i kriterii za krasivo i grozno. Tova, che edin klient e haresal neshto i go e kupil e dobre kato kraina cel (zadachata - izpylnena), no tova ne pravi zadyljitelno site hubav... Sega razbirash li kakvo se opitvam da kaja za TOZI club. Tuk ni interesuvat i obektivno hubavite i grozni neshta. Tuk (i, slava bogu, samo tuk :) sme predi vsichko er.. hudojnici a ne biznesmeni. Clubyt se kazva "komputerna grafika i design" a ne "kak da prodadem nedonoscheto si".
Btw ot syrce te molia da izpylnish namerenieto si i da ne pishesh poveche v tozi club. Nai-dobre shte e za vsichki ni ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.