Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема windows...  
Автор patton (мамуна)
Публикувано03.11.01 16:39



да не си помислите, че ще става дума за операционни с-ми?.. тц..:))


такаааааааа..
значи...

големият прозорец -
стъклата му трябваше да са мръсни..и поизтрити с парцал или ръка...
не се получи... пробвах какво ли не... филтри.. зацапване и мацотене.. и не стана:(
това е най-сполучливият ми вариант:((((
идейки да ми дадете?

отражението-
не мога да преценя дали стана убедително... вие ще кажете...

не е завършена картинката... ще има и издълбани чертички и надписи по дървенията...
за които нямам идея как ще ги направя.. но това после...

а да...
в едно от малките прозорчета присъства моя милост:)))))))

-----------
бтв.... цветната част идва от един фотос на
страхотна сграда.. особено в контраст с обкръжаващата я среда /която вие не виждате, но с камера съм я снимала от всички страни/... също и в контраст с колата и остъклената тераса...
---------------

ади.. като съм почнала - ? ? ?
тя ще е ключева в една друга картинка.. но не съм сигурна, че ще се хареса на някой друг, освен мен:)))

и последно: ДАЙТЕ МИ ВЕКТОРКА НА ГЕРБА НА БЪЛГАРИЯ моляяяяяяяяяяяяяяяя
преди неколко месеца векторизирах знака на ДЗИ и не ща пак подобни мъки...
моля моля моля моля моля моля ! ! !




Тема Re: windows...нови [re: patton]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано03.11.01 23:52




naburzo.. ne stana osobeno uspeshno :)
Mnogo e razmazano pri tebe, probvai s custom brushes (s po-goliam spacing), moje da napravish i petnata v alpha channel
Btw tova, koeto se otraziava v moia prozorec e edin kapitan Nemo na Spooge :)



Тема Re: windows...нови [re: Mescalito]  
Автор patton (мамуна)
Публикувано04.11.01 00:26



това "kapitan Nemo na Spooge" не го разбрах..
за к.Немо - ясно:)... ама Spooge ?! :))))
пък и кап.Немо е с със издължена скулеста физиономия.. присвит поглед вперен в дълбините на морето през прозорчетата на наутилиус... еквивалент на траперски поглед в пустинята:)... а твоя човек е герой на конан дойл:)))))
хех.. керацудо керацудо:))
в мойто прозорче - просто любим актьор присъства:))

да не говорим, че твоят човек гледа нагоре - моят - трябва да гледа надолу.. ама това са подробности:)

за размазаното ясно - знам че трябва да е повече като отблясък... но не знам как да стане:(
твоето е гот - но е много пейнт... натам не мога да се хвърля...
виж за мръсните прозоци - ще пробвам като теб.... дано стане...
ако стане - ще постна....


за фигурката нищо не казваш - значи и ти както всички останали на които я показах - не ти хареса....
е... поне ще спра да се самозаблуждавам:)
което беше и целта де....



Тема Re: windows...нови [re: Mescalito]  
Автор patton (мамуна)
Публикувано04.11.01 00:33



а бе.. как успя батаматастара.. пардон май френч неотиващ на пола ми.. не че ми пука:)))))
да изолираш толкова бързо нещата дет не те кефят и да сложиш твои?!!!!!!
брях....
уф...



Тема Re: windows...нови [re: patton]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано04.11.01 00:44




Spooge Demon aka Craig Mullins e edin ot nai-izvestnite digital painters.
A za kakyv paint govorish, tova specialno go napravih s mishka samo za pod 2 minuti, prosto si napravih custom brush i cap-cap... :) Ako mi se zanimavashe i imah vreme shtiah vnimatelno i v alpha channel i t.n...
A inache prozorcite gi izriazah s polygonal lasso, nabyrzo i nakrivo :))



Тема Re: windows...нови [re: Mescalito]  
Автор patton (мамуна)
Публикувано04.11.01 00:52



с което направо ми казваш повече да не се обаждам:)
което и ще направя....

за прозорците.. оки..
забравих че дадох и оригиналният фотос..
ако пък не си го ползвал.. тогава повече наистина забравете ника патън за следващите 120 години....

----------
опс... сори.. мислех че си нарисувал Немо... бързо говоря бавно мисля = бързо правя изводи бавно ми се зареждат картинките...
ти говориш само за мръсните прозорци.... сори...

Редактирано от patton на 04.11.01 01:01.



Тема Re: windows...нови [re: patton]  
Автор ER (human)
Публикувано04.11.01 11:02



huh, Mescalito me prevari :-) nishto de eto go tova koeto ne mojah da post-na snoshti zaradi problemi s dostavchika...

"naistina nice picture na sgradata v isnabul! strahotna e :-) lichi si che e art gallery)) a sega za prozoreca - ideiata e super i mnogo svejo se poluchava, no neshto efektra na zamazvane na mrusni stakla ne mi haresa i tova me motivira da probvam kak bi se poluchilo ... 15-20min experimenti s filters i mislia che stana neshto -

, no ne sam siguren dali tova e koeto tarsish kato rezultat. poluchi se ot 2-ri opit/iznenadah se dori <:-0/
a otrajenieto e tvarde bialo i ghost like, na men pone ne mi prilicha na otrajenie, a na duh v stukloto:-) az opitah sas soft light blending no mai i to ne stana dobre :-( pootrjenieto triabva da se pomisliiii :-)
a text-a v durveniata - az pone bih go napravil s razroshvane na rubovete na text-a za da ne e tolkova perfekten i sled tova niakoi bevel/boss efect. pone bih tragnal ot tam"

mai ne kazah kak gi napravih staklata ama shte triabva i az da si pripomnia posledovatelnostta che kakto kazah ruchkah go snoshti a sega veche ne pomnia :-) a i trite se razlichavat leko edin ot drug .. ta ako te interisuva kaji..

ae i kato go zavarsish da pokajesh :-)

Редактирано от ER на 04.11.01 11:10.



Тема i az da se obadq :)нови [re: patton]  
Автор achko (kva titla be)
Публикувано04.11.01 12:02



be moje malko nepodgotven da go kaja ama tiq starite i mrysnite stykla kakvito pravite imat svoistvoto da poizkrivqvat malko predmeta koito e zad tqh

ta se 4uda dali nqma zna4itelno da se podobri ako na sgradata se napravi malko liquify ?

Толкова от мен!


Тема Re: windows...нови [re: ER]  
Автор patton (мамуна)
Публикувано04.11.01 14:10



mi az sym s strahoviti misli v glawata..
zatova iskam styklata da sa mrasni... dyrveniata da e stara.. da laha prizrachnost i smart:)))
preden plan - obezcveten... tam na zad- pogled kam jaduvania life in colors:))))))
adi stiga liotii....

blagodaria za predlojenieto...
dolnoto styklo me kefi.. s malko jyltenikavost moje i da se poluchi mrysnia efekt:)
kazvai kazvai... ako ne te marzi... dori i da ne mi svarshi rabota - sigurno shte naucha tova onova:))
dnes sam na rabota:( koito se shmatka iz istanbul raboti izvanredno:(
no dovechera prodaljavam po prozorchetata.. i shte pokaja kvo e stanalo..ako e stanalo:)
obeshtavam nikakvo vino i nema da se razseivam:)



Тема Re: i az da se obadq :)нови [re: achko]  
Автор patton (мамуна)
Публикувано04.11.01 14:11



bi moglo.. predpolagam..
no te styklata shte sa iztriti za da vijda neshtastnika zad tiah krasotata navan - ta znachi bez izkriviavane tam:)


briah... ami ...... GERBAAAAAAAAAAA?????????
shte poludeiaaaaaaa



Тема Re: windows...нови [re: patton]  
Автор ER (human)
Публикувано04.11.01 16:55



i az nai si haresvam dolnia .)
ta po sashtestvo..

ne moga da vazproizveda tocnia red no dnes s takava posledovatelnost postigam blizak efect koito moje da se varira v koiato posoka pojelaesh.. s malko poveche ot tova ili ot onova :-)

1 noise okolo 55%
2 gaussian blur 1px
3 distort/ripple/large s dosta goliama stoinost na % /white background color i zaklichena opacity na sloia/ ILI distort/glass
4 blend na sloia - soft light
5 duplicate layer
6 copieto - hard light
7 pixelate/cristallize na copieto - size 10
8 - erase chast ot dvata sloia kakto ti haresva s custom brush, az polzvah niakoi ot photoshopskite Natural brush sets
i vsichko koeto ti hrumne ot tam natatuk shte e fine predpolagam))
opitvah se da save-na action za da si spestia tut like obiasneniata no neshto ne gi razgadah, a bi bilo nasitina po-leso ako biah uspial :-) az go zapisah action-a no ne mojah da nameria kade go save-a che da moga da go pratia..ta po tozi vapros ako niakoi znae pls da kaje.

hope it helps
ako li ne, shte mislim oshte;-) ako neshto ne stava pusni belejka ili icq 27770566



Тема Re: windows...нови [re: ER]  
Автор patton (мамуна)
Публикувано05.11.01 00:06



ia da postnesh v nova tema tova za actionite:)
shte e hubavo da se ponapishe tova onova za tiah...
ne che imam neshto protiv da stane tuk de:)..
ama ako si e tema s konkretnoto zaglavie... shte poglednat povechko hora:)


sea pochvam step by step tvoia nachin:)))))
da vidim kakvo shte stane.....

az dosega se machih s alfa chaneli i takiva neshtica...
hich ne sa mi iasni:(





Тема Re: windows...нови [re: patton]  
Автор ER (human)
Публикувано05.11.01 12:54



ha, mi na mene mi haresva tva deto si go napravila s alfa kanalite be. ima oshte kvo da se jelae ama sa naistina mrusni mamka mu) tva deto az go napravih e mnogo nejno mrusno... :-( a tova e tolkova hard che savsem iarko si predstaviam kak okolo bilion muhi prez polsednite 10god sa si provejdali sastezanie po nadpliuvane na tia stakala hihihihhi
ta dano ot dvata varianta se poluchi spoluchliva kombinacia)))
a az ot alpha channels za risuvane nishto ne otbiram .. :-(
Na vnimanietoi na Mescalito! - kogato namerish vreme pls da napravish edin tut za nai chestata upotreba na alpha channels za postigane na efekti v paint-a.. s kva cel? za kakvi efekti? t.n


p.s. predi da otvariam nova tema za actions poglednah v help-a na photoshop - tam vsichko si pishe taka che novata tema e nenujna.. ako darjish shte ti pratia action-a ta samo s natiskane na buton da stane 1:1 kvoto stava pri men :-)

Редактирано от ER на 05.11.01 13:10.



Тема Re: windows...нови [re: ER]  
Автор patton (мамуна)
Публикувано05.11.01 16:26



eххх като чуе мамуна такива думи се почесва по корема прави задно кълбо и с още по-голем хъс продължава нататък да маймуни:)))


за алфите - и аз така:(
ама Мескалито каза да пробвам там... и аз пробвах:))

подписвам се под петицията към Мескалито:)

спирам с това.. мноо работа имам...
е - малко по-малко бач откак се сдобих с епс-че-герб-че:))))))))))))))
и хич не си помагам с нощни бдения над ФШ:)



Тема Re: windows...нови [re: patton]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано05.11.01 16:58



Хмм... ама кво сте го залушали Мескалито с тия алфаканали...
нищо повече не ви дава от куик маск или някой друг вид селекция...
единствената му далавера е че се пази с файла...
и не се сещам за нещо повече от това - приложимо за самия процес на ... хмм... рисуване...
Мескалито бачка с алфаканали - аз с маски, LoveHate ги мрази и си праи селекции... (тва сичкото примерно де.....) - та секи както му е удобно :))

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: windows...нови [re: Aвaтapчe]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано05.11.01 17:08



Pravilno, riadko rabotia s alfa channels, to si e tochno vapros na svikvane. Ne che ne gi znam kakvo praviat prosto sam sviknal sas selekcii-save/load i t.n. Mescalito estestveno shte kaje, che gubia mnogo vreme i t.n. ama mojem da posporim, pak i kontrola varhu cvetovete deto go imam s dopalnitelen layer shte go imam s alfa ili maski na varba v sriada...

Vij channels v CMYK e goliama rabota, tam kvi manipulation bez alfa mogat da se nadelaaaat... ne e za razpraviane...

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 05.11.01 17:09.



Тема Lelee...нови [re: LoveHate]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано07.11.01 01:23



...kvi gluposti ste izpisali :P
Ia napravete alpha channel/noise na max/gaussian blur malko/levels da stanat iasni tochici... aide tva kato nachalo, napravete go NE s alpha channel :)
i posle... vsichki tam superefektni Brush Strokes Filters, distortove, texturizeri... ne samo che e nai-lesno s alpha channel, ami prosto niama i alternativa sys 100% syshtia efect... da ne govorim za vremeto.
Ne podceniavaite tova izkliuchitelno moshtno neshto, ok, v tova, koeto pravite ne sa polezni, no ne kazvaite, che ne gi biva po princip, zashtoto s tiah se praviat fotorealistichni neshta (texturi naprimer), koito po drug nachin ne moje da se napraviat...
Btw Avatarche, ti pak obyrka Alpha Channel sys Layer Mask ;)



Тема Re: Lelee...нови [re: Mescalito]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано07.11.01 09:52



хмм...
а ти пак тръгваш с големите думички "кви глупости.."
хмммм...
ами
да, пич ЗА РАБОТАТА КОЯТО ВЪРША - не ми влиза ама никак в полза...
за объркването - ше сметна че не си ме разбрал...
а за пробите с нойз на макс, блърове и т.н. - ето да ти дам едни 1Г файлчета - да си ги блърваш - и да си се занимаваш с композиция, алфа канали ... etc.

и последно... хмм... ше ти го напиша на Ицкото някой ден като се появиш там...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: Lelee...нови [re: Mescalito]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано07.11.01 10:09



Eiiii ama k'va si draka...:) Dobre de, nikoi ne go podceniava, shto mislish sam se zanimaval s tiah, da im znam vazmojnostite estestveno...

Ima masa takiva primeri iz shop-a, ei primerno R1dler i Label se skasvat ot rabota s Paths, az i do kolkoto si spomniam i ti ne gi izpolzvame nikoga... seshtash li se za onia razgovor za color palitrire - trima choveka, tri razlichni podhoda i t.n.

Otdelno, tova deto stava s 15 layers v CMYK s manipulacia na otdelnite channels po drug nachin ne stava, kakto i tui deto stava samo s alfa... abe... i az sam edna draka:) Zareji... btw de se izgubi?

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема e dobre deнови [re: Aвaтapчe]  
Автор achko (kva titla be)
Публикувано07.11.01 10:15



no vse pak quick maskata si ba4ka bezproblemno i kato alpha channel >>> vsy6tnost tq pravi alpha channel i ako dokato si v maskata pogledne6 chlannels tam si ima edin novosyzdaden taka 4e az ne vijdam kade e razlikata... be vsy6tnost vijdam q ama spored men ako ne6to trqbva da se selectne po lesno e da se raboti v quick mask (ne6to kato izrqzvane na glava naprimer) a za da si napravi6 selection na nqkolko miliona to4ici koito 6te stanat posle mazilka na stena razbira se alpha channel-a e za predpo4itane za6toto se raboti samo s 4erno i bqlo i po lesno se vijda koe 6te e selectnato i koe ne

pak napisah edin kup umnotii :) ae da se maham

Толкова от мен!


Тема Re: e dobre deнови [re: achko]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано07.11.01 11:24



Мдааам
така си е то
на сичкото отгоре и куик маската може да се направи да е в черно и бяло - както ти е удобно.
абе
почваме да затъваме пак в материите на "по удобното", на което реално няма отговори. Примера който даваш - ами за изрязване на главата аз не ползвам маска - а пътища - примерно... сичко зависи от конкретната задача. Според мен - тва е причината Шопа да се смята (не ме бийте ся де... :)) за най мощната програма за растер - щото сяко нещо има решения по няколко начина - общо взето удовлетворяващо всички капризи.
Та - надявам се тоз път да е станало ясно, че не се заяждам с никой - и по таз причина ше фана да спра да разводнявам темата на Мамуната :))

Lorem ipsum dolor sit amet!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.