Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: G vs. G v3.0 - te t'va e...нови [re: LoveHate]  
Автор SlMPLl ((не SIMPLY))
Публикувано09.10.01 21:15



Прочетох всичко изписано до този момент. Отрицателни мнения..... Дааааа.
Чудя се дали мога да изказвам мнение като не съм участвал .... Отговарям си МОГА!!!
Абе хора вие друго ли очаквахте. Че то от предната тема се разбра нивото на хората дето сме в този клуб. Аз даже смятам че сега ако не е по-добре то поне няма откровените простотии от предния път.
Моят фаворит е #12 - идея и техника на добро ниво ако забравим за шрифтовете. Има и други ефектни работи но те повече мязат на кино-афиши (това дали е проблем???)
Лошото е че като тръгнаха отрицателните мнения и всички започнаха да търсят косурите. Абе я потърсете хубавото във всяка работа. Вие не можете да се отърсите от собственото си възприятие за това което трябва да представлява плакатчето. Погледнете отстрани..... ако трябва след време....
Нещата не са чак толкова лоши колкото ги изкарвате.
Колкото до победителите .... мнения разни.



Тема uf....не бе човеко:)))...нови [re: LoveHate]  
Автор patton (мамуна)
Публикувано09.10.01 21:46



сега имам време и ще бъда по-ясна:)

значи....
за мен наистино всичко беше на майтап, и си извадих поуки и забележки, където ги видях.... нищо повече...
развалих си настроението защото съм жена - ние нали се славим с настроения:))))... и защото прочетох толкова побойнически мнения /не към мен:))/.. и сърдити и накукушинени...
не съм се сърдила на теб!..
ми на резултатите...
--------------
в тоя смисъл:
страх ме е да постна моята 5-ца....
защото ще ми се наложи да мина в дълбока нелегалност до края на живота си:)
иначе.... 1 година в пирогов....
/стига ми, че до сега си бих главата в стената/
кратко обяснение..
за 14 защото го има в моите 5....
:)))))))))))))) защото като го видях.. щракнах с пръсти и възкликнах "Х-файлс РУЛС":)))))... ми... хех... не ме пребивайте де!
приех всичко на майтап... без да му мисля много...
сега съжалявам... ама нищо не мога да направя по въпроса....
1- #12 (въпреки крилата:)))) и въпреки шрифта.. най ме грабна
2- тука ме е срам да си призная.. опитвах се да се нагодя май.. към какво?.. не питайте:(
3- познато и сигурно... хей ме на.. пак в гаф
4- X-files... mi na tova mnogo se smiah... kakvo da napravia?!:(
5- #13

МОЛБА КЪМ LeoS:
Не ме издавай за останалите, моля!!!!! Преотстъпвам ти водката:))))) - наздраве! /ако някой ме подозира в подкуп - да спре да се съмнява!:))

извод:
не ме карайте да оценявам за в бъдеще.
-------------------

за моето плакатче...
няма да го обяснявам, защото не мога...видно е, че не ме бива в писанията.
очаквам с нетърпение и огромно желание коментарите/критиките -защото те са градивните:)/ ви по него....
много ще науча от тях...
заслужава да е в петицата /скромна съм нали?:)/ но на 5 място...
нито ред по нагоре...
(и то за петица от 14бр., махам 4 които не ми харесаха дори и на шега... и ме е яд че Симпли, Аватарче, Мескалито не участваха... тогава немаше да е там и турско да става:)/

надявам се да не ми се сърдите за нищо.../osobeno R1dler... hem tezi dva 01 i 13.. i 12 mi biaha serioznite i iskreni favoriti/
ако все пак ми се...
ми погледнете титлата МАМУНА... не съм го написала ей така просто!

п.п.
Фантомас се слушат в подходяща обстановка и трева под ръка:)))
за мр. Бънгъл важи същото:)))

2п.п. скъсах се да редактирам

Редактирано от patton на 09.10.01 21:53.

Редактирано от patton на 09.10.01 22:39.

Редактирано от patton на 09.10.01 23:39.



Тема Re: te t'va e... ne mi...нови [re: LoveHate]  
АвторRonson (Нерегистриран)
Публикувано09.10.01 22:01



Maliii, mojte 2-chkite sa autsaideri. Losho, mnogo losho.



Тема uliii sq ako na widi babaaaнови [re: LoveHate]  
Авторpro_O1 (Нерегистриран)
Публикувано09.10.01 22:31



eto koj e winowen za tochkata mi hahaha shte pocherpq na next swivdane ;-)



Тема Re: uliii sq ako na widi babaaaнови [re: pro_O1]  
АвторRonson (Нерегистриран)
Публикувано09.10.01 22:34







Тема opsнови [re: pro_O1]  
Авторpro_O1 (Нерегистриран)
Публикувано09.10.01 22:37



zabrawih da dobawq ama ne mi se logwa ot twa pc za da imam i edit...

sorry bate ama 1 chas rabota beshe wsichko, ot kojto 40-45 minuti mi otne da namestq typata gad taka che da mi haresa, posle 10 mins izbirah font i kompoziciqta wze ostanaloto... wqrno pretupah go i ne sym ochakwal nishto ot contesta no go naprawih za da me ima prosto kato uchastie... inache mi se beshe podula glawata ot rabota... komersializirame se - znaesh - nqma pochiwka i weekendite... ;-)



Тема Re: G vs. G v3.0 - te t'va e...нови [re: LoveHate]  
Автор ER (human)
Публикувано09.10.01 23:22



taka. mnogo prochetoh. Evalla pravia na Mescalito. Nadiavam se che ne samo za tova che ne uchastva moje da zapazi dobria ton. :-)
Nai malkoto se chuvstvam dlujen da izloja moia kriterii za ocenka. Nekompetenten. No puk drugia put molia ne me karaite da glasuvam. Az i ne iskam. Vse sum bil na mnenie che vsichki raboti triabva da se oceniavat po edin kriterii i to ot kompetentno juri, za da ne se poluchavat tezi bozi v glasuvaneto i postglasuvaneto.
no da se vurna na moia kriterii - opitval sam se da ocenia cialostnoto izlachvane na rabotite. DA, imashe dobri idei i asociacii, da ama... tova spored men ne e vsichko za da te nakara da se spresh na ulicata, da se zagledash, da te zaintriguva i da te vkara v salona. A ne e li celta takava na edin plakat?! I ot vsichko izbroeno sam slojil udarenie na "da te zaintriguva", da ima zaigravane s mislite na tozi koito go gleda, da ostavi u nego liubopitstvoto i jelanieto da razbere shto za postanovka e tova. Nared s tova, da ne e otbluskvasht po kakuvto i da e nachin. Da, tova e subektivnoto mi mnenie. No takuv e i votut mi - bezkraino subektiven. Ne poznavam pravilata za izgotviane na plakat, niamam i ideia - naluchkvam., ne sam go uchil v uchilishte i nikoi ne me e naputstval izvan nego.. taka che sum razchital samo na sobstvenite si precenki za tova koeto veche spomenah. Neka drugia put niakoi koito poznava pravilata i ne e tvarde skovan za da dopusne neshta izvan tiah da go napravi. Viarvam i se nadiavam che shte e po dobre za vsichki ni.
Edva namerih vreme da izpratia vota si, a da ne kazvam kolko vreme se kokorih da se chudia koe da, koe ne, to beshe kolebane to beshe chudo... osobeno mi dopadna izlachvaneto na 13 - II miasto spored men. A za LA - mi da, ima ideia, no tazi ideia koiato az razchetoh v neho nikoga ne bi me vkarala v salona - sled kato se zamsilsih si kazah - "ne i tazi sladnikava istoria", a i beshe tvarde dalech ot tetralnoto. za men samia.
korete me, sardetete se, tova e moeto mnenie.
a da i moiata rabota - mi veche mi znaete slaboto miasto - tipografiata. Aide pomeognete de! :-) dyrja da otbeleja che mi beshe mnogo interesno da napravia plakat tai kato ne se biah probval predi tova.
pfu kolko napisah, a se oplakvam ot lipsa na vreme :-(
iskreno se nadiavam da niama zasegnati dotolkova che da se slomi iniciativata za zadachki-zakachki i zanapred)
i chestito na pobeditelite :-) s kakvato i rabota da sa spechelili, pobediteli sa, nali taka :-)



Тема LoveHate я кажи...нови [re: LoveHate]  
АвторRonson (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 12:11



как така след като мразиш променената геометрия на класическите фонтове (#17) обявяваш че #01 има отлична работа с фонтовете като и там геометрията е пипана и то доста!!!
А какъв е този коментар на #02 - амиииии нещо не ми харесва. Това според теб коментар ли??? Много бозаво изказване!!! Като не ти харесва кажи защо.
А защо напоследък забелязвам че бг дизайнерите не могат да оценяват компетентно (в това число и аз) чужди творби, а са доста пристрастни. И по-точно когато дизайнера види творението и техниката му е позната (демек може горе-долу да ти каже как и скакво е правено) веднага го обявява за тъпо, а когато види нещо непознато в дизайна го обявява за супер? Как става така??? Не визирам само тази задачка, а по принцип!!! Май наистина тук можем само да си обясняваме техниките с Фотошопа, като пренебрегваме естетиката и трезвото обективно оценяване.



Тема Re: LoveHate kazva...нови [re: Ronson]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано10.10.01 13:28



Lichen vapros - lichen otgovor...

1. Razgledai gi otnovo, razumnata i pravilna promiana e pozvolena i jelatelna, az lichno vijdam goliama razlika. Pri 01 textovete sa redeni s princip niakakav a ne prosto izdaljeni nagore. Gonil e cel choveka, ne che niama treski za dialane, ama koi li niama.

2. na bozava rabota, bozavo iskazvane - Ot de se vze tova krilo i kakvo pravi tam, ama niakaksi hich ne mu e tam miastoto? Kav e toia dropshadow na jenskata figura, kontrasta mejdo tamno cherveno i svetlo sivo e dostatachno silen sam po sebe si? Kakva e taia pixelizacia po sashtata figura, da ne e ot izhodnia gif ? Izobshto ne stoi dobre i ne mi se struva umishlen. Haresvali ti sachetanieto m/u Beast Impacted i BedrockC ? Na men obredeleno ne mi fitvat zaedno. Kompoziciata ne ti li visi malko v diasno, shtoto na men mi, zaradi logoto e? Da govorim li za cvetovata shema? Ia si go predstavi tva na niakoia sofiiska, plovdivska ili varnenska ulica, shte spoish do nego i niama da go zabelejish. Tova edno, amai obshtot cvetovo zvuchene haresva li ti, shtoto na men ne. Vse chispo estetichni neshta nikakva tehnika.

Vij pich, ne iskam da te zasiagam s tova, che smiatam rabotite ti za slabi, kakto vijdash moga da se obosnova. Opredeleno ne se hvarliam na tehnicheski trudnosti, za men vrah v designa izobshto e japan flag-a - max izchesteno s max poslanie. Primerno onezi rabati neshta za koito se govori naskoro hich ne moga da gi razbera i tehnicheski i esteticheski.

Kak da e... btw bi triabvalo da mi varnesh jesta.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Hm hm hm ...нови [re: LoveHate]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано10.10.01 13:58



i taka ... rabotite sa oceneni i tochkjata e slojena...ama dotuk vijdam samo kritiki...t.e. pluene ako iskata dori..
okie, obache povbecheto koito uchastvaha sa takiva kato men::njamat si ideia ot plakatnata rabota..
men lichno me grabna ideiata za dvata cviata...mogat da stanat mnogo silni efektite i poslaniata s dva cviata...no puk si njamam ideia za tehnikata i taka bih oplqskala neshtata che da me e sram da se obada poveche!

ta iskah da vi pomolq neshto, pone tezi koityo s anaiasno s materiata::kajete v koe kakvo vi haresa...koe beshe praveno v suglasie s tunkite pravila

blagodarq

the Disaster



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.