Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема дигитален дизайн  
Автор color ()
Публикувано28.09.01 18:26



Хей,

къде изчезна дигиталния дизайн.

За 3D-тата си има отделен клуб [бе R1dler-чо :)]



Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано28.09.01 18:44



Dobre, che go niama moderatora ;)))), che inache taia tema niamashe da ima dalag jivot...

btw, taka i taka si ia pochnal, dai da prodaljim...

Na koe vikash "digital design" ??? Shtoto za men veche niama drug, i na raka da e risuvano neshto, kato mine edin pat prez comp-a, si stava digital. Pak az za drug nachin na otpechatvane /ili kakvoto tam shte se pravi/ veche ne se seshtam.

Odelno :
1. Fotografa s koito rabotia snima s OLIMPUS Camedia E-10 - digital camera
2. Ako snima s Zinar ili Haseliband, diapozitivite vednaga minavat prez CreoScitex - digital scaner
3. Iliustratora s koito rabotia risuva s Wacom - digital paint
4. Ako az narisuvam neshto na hartia to minava prez Umax Astra i posle se opravia - pak digital scaner.

Pak i mnogo chesto v 2D design-ite ima elementi na 3D, ta neshtata dosta se obarkaha, pone za mene de... ama az sam si retrograden LoveHate-cho i moje da ne gi razbiram neshtata.

Dai da go iziasnim tova polojenie, ta da ne se vodiat bezmisleni sporove

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано28.09.01 19:08



towa ne mi prilicha na klub 2D[ be color-che.:)]
pls, izbiagwai tia umalitelni ako obichash.
oswen towa e poweche 2D otkolko 3D w sluchai che si edinstweniq nezbeliazal tozi neznachitelen fakt.
i wmesto da mi zadawash kretenski wyprosi wzemi ta naprawi niakoi "digitalen design". Wseki moje da pita kyde e.

pozdrawi:)

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: дигитален дизайннови [re: LoveHate]  
Автор color ()
Публикувано28.09.01 19:35



- ei na towa mu wikam digitalen dizain
- a towa niama nishto obshto s nego

ta znachi hop risuwash skanirash i towa e digitalen dizain
ta znachi hop snimash importwash i pak hop digitalen dizain
mmm nemozesh da me ubedish w towa

neznaia. a moze bi az gresha.

ta kakwo stawa sys stila w dizaina na koito az mu wikam digitalen dizain?



Тема Re: дигитален дизайннови [re: R1dler]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано28.09.01 21:19



Dobre de, v kraina smetka opredelenieto "digital" ne e li za metoda po koito e napraven designa i za celta za izpolzvaneto mu, a ne za tova kak izglejda [primerno]...
Az lichno doseg ane biah sreshtala hhovek koito da se mrushti na epiteta "digital" pred nqkoia kartinka kolkoto i NE_HiFi da e tq...
huh

A btw, ne mislq, che 3d nqma mnogo obshto s Компютърна-ta графика?!?
To ne e samo chertane vse pak..

the Disaster

P.Scriptum::btw, R1dler, sorry che se poluchi kato reply na tebe...govoreh po princip!

Редактирано от Jucky на 28.09.01 21:34.



Тема digital bull...poopнови [re: Jucky]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано29.09.01 03:26



Niama smisyl.

Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано29.09.01 12:42



хех
ти май нещо яко си се сдухал а?
че в тва дето показваш като "дигитален" дизайн има повече 3Д отколкото в космическия кораб на Ридлер...
ама
понеже нещо не си на кеф и си решил да се заядаш а?
хммххх....
а от тоя "дигитален" дизайн наиш пък лично на мене колко много ми е писнало, а? Погледнеш на ляво - разни начупени неща, погледнеш надясно - разни типографии под 45 градуса... ми ... ***бал съм го и дизайна - никак не е оригинален вече...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор color ()
Публикувано29.09.01 12:52



dobre de
wchera naistina ne biah na kef i reshih che tribwa da se zaiam za neshto. iskah da si izleia gnewa niakyde i tuk namerih podhodiashtoto miasto.

Izwiniawam se na R1dler (razbira se che towa koeto e naprawil miastoto mu e tuk), posle sorry i na LoveHate

i wse pak iskam da se wyrna na pyrwata kartinka koiato dadoh za primer
weche naistina ima mnogo takiwa dizaineri i saitowe i portali i ttt na men ne sa mi pisnali podobni raboti zashtoto towa si e dizain mamka mu. mozesh da naprawish kakwoto iskash i kakwoto mislish i se chudeh ako towa e ostarialo kakwa e polednata duma na dizaina w poslednia 1 mesec primerno. kakwo e aktualno i modno da se prawi sega?



Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано29.09.01 13:00



ми незнам кво е модерно...
никога не съм мислил по въпроса
правя това което ми харесва на мене - или съответно на клиента - без да се съобразявам дали е модерно или ретроградно...
правя тва което се продава
ако правя за себе си нещо - също - гледам да ми хареса НА МЕН, а не на няой друг...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано29.09.01 14:29



KFO e MODERNO?!?!?!?!!?!?
krasiwite neshta. spored lichnata precenka. prodawashtite se neshta. spored precenkata na klienta.
"digital design" na kilo. spored niakoi hora.
kofti miasto da si izleesh gnewa man.
kyde mu e design-a na towa be mamka mu??!?!?! kyde?!?! w powtorenieto? wijdash edno i mojesh da priemesh che si gi widial wsichkite.
bah mu.... modnoto.

kwo e modno za men li? ami kato si pogledna kartinkata i da sym 99.9% ubeden che wtora takawa nema. moje da ima po-dobra ili po-losha i w syshtoto razlichna. no nikoi niama da kaje: "abe twa mai sym go wijdal niakayde..."
kato primera ti za "digital design".

izwinenieto se priema. "R1dler-cho" ne.:)

pozdrawi.:))

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: primer...нови [re: color]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано30.09.01 18:41



V duha na dobria ton /vseki ima loshi dni/...

vij eto tova:



Risuvano e 1925-ta ot edin gruzinec i v 2001 mi zvuchi tolkova avangardno, che me hvashta iad... abe koleloto se varti...

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 30.09.01 19:23.



Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 10:20



Znaesh li, ti si tozi, kojto opredelja modata. 'Shtoto si designer. Designers opredeljat modata. Te sa licata, koito tvorjat. I ako si dostatuchno dobur da predusetish kakvo shte mu haresa na klienta, shte mu nalojish svoeto mnenie, podneseno po podhodjasht (smilaem za nego) nachin.
A otnosno "digital" desaigna: mi tova, koeto si pokazal za primer spored men e Future design. Lichno az taka go priemam. Inache kakto kaza Love Hate all e digital. Shtom minava prez cifrova obrabotka (PC) znachi veche e digital. Moje purvo da e bilo analog, no PC-to go pravi digital. Tai spored men.

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор color ()
Публикувано01.10.01 11:18



abe tuka mai wsichki sa na edno mnenie i nikoi ne moze da kaze neshto razlichno i da spori i spori.

wizte sega. tama e rabotata che w toia forum w toia klub na men lichno ne mi e haresalo nito edno neshto praweno ot nikoi ot was s izkliuchenie na 2 neshta koito niama da gi spomena na kogo i koi sa.

ta znachi modni techenia w dizaina si ima. i ne gi opredeliame az i ti a golemite ribi koito pak w edni eitakiwa forumcheta samo che malko po specializirani (kato otdelni saitowe primerno).
i koito si stoi na edno miasto i si kopa kakwoto mu hareswa a ne prawi neshto nowo i moderno izostawa mnogo iako, ne se razwiwa i wyobshte SUX



Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 11:28



Da, obache nali i "golemite" ribi sa designeri. Ne mislish li? I kakvo e tova ako ne podrajanie. Ti kak bi go opredelil: njakoj Big Designer napravi neshto, i ti hop, i pravish neshto podobno, 'shtoto e bilo moderno, a ne zashtoto ti haresva primerno...

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: дигитален дизайннови [re: Borg]  
Автор color ()
Публикувано01.10.01 11:33



ops,
wiz az hareswam modernite kolkoto nishto drugo nasweta.
taka che nedei da kazwash hce modnoto ne mi hareswa

ami ne e podrazanie towa si e w swetowna welichina. wse edno da se izpikaesh w moreto :) i w niakoi okean nikoi da kaze 'abe koi se e izpikal w towa more'.
nali. towa wsichko si stawa s wremeto i postepenno i ttt...
neznaia to ako ne beshe taka znachi niama razwitie be



Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано01.10.01 11:39



Ахам - така е и с дрехите - и с музиката - и с филмите... само дето модата се мени, а направеното от тебе остава. И когато говорим за дизайн и изкуство - то (поне по дефиниция) трябва да остава и след тебе.
Тва първо...
Второ - може на тебе да не ти е харесало нищо от хората постващи тук - но ти не си определящия фактор за стойността на нашите работи - нито "големите риби" по "големите форуми". Ти си остани жив и здрав и прави "моден дизайн на конвейр" - ние ще си рабтим за настоящите си ретроградни клиенти. И всичкй ще са доволни - без да се изпада в безмислени спорове.

п.с. направих си труда да погледна кво правиш ТИ - и видях че тотално си скапал единственото нещо което си ни показал и също така видях, че определено ти не правиш "моден" дизайн. Защо тогава говорим изобщо?

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: дигитален дизайннови [re: Aвaтapчe]  
Автор color ()
Публикувано01.10.01 11:50



iskash li da ti kaza zashto e taka (s moite IT raboti). zashtoto sa praweni na chuzdo PC, koeto na 200 megaherca, 32 MBram i video karta 1 MB da ne goworim che monitora e 14'' i poddyrza samo 800x600

haide prawi moderen dizain na takawa shtaiga. shtoto az edin sait i da iskam ne moga da go naprawia na rezoliuzia nad 2000 px height.
danegoworim che PhotoShopa mi misli po 30 sec na wsiaka komanda.

taka che ti s twoia 19" i dwuprocesornoto si PC i bozite deto si gi naprawil wyobshte ne wyrwish

ebati prodylzawame da se zaiazdame a?



Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 11:54



Znaesh li: Tova ne e nikakvo opravdanie. MOjata mashina e po-slaba ot tvojata, obache imam vuzmojnost za gotinineshta. Tova che ne gi umeja e drug vupros. Taka che .. "Na kriv ......." nali se seshtash ....

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано01.10.01 12:00



хех - а ся си тресни гъза в тавана - аз не се заяждам - аз просто се опитвам да погледна обективно на ТВОЯТА гледна точка - от ква позиция ТИ ще ми говориш за "дигитален" и "модерен" дизайн. Тва е. И да ти кажа ли нещичко - ми сайтове - независимо дали са модерни или не се правят точно за таз резолюция - чувал ли си тва? А не за мойта - щото с мойта има-няма 2% от сърферите. За тях се правят разни модни неща, като DHTML - ама кво ли ти обяснявам, нали си с 200Мхц...
Нема значение кво правиш пич, и на какво го правиш - казвали сме го 1000 пъти тук - "добрия" дизайн се продава. Клиента казва че е добър - тва дали на мене, на тебе или на акулите от любимите ти сайтове не им харесва, не значи абсолютно нищо. Има значение единствено ако работиш единствено за себе си - а тогава аз предпочитам да се занимавам с "немоден" дизайн.
Айде - леко с нервите и събирай за компютър.

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано01.10.01 12:05



Ako iskash, haide s mene... a?

Shtoto az sam toia s 21"-to Sony, moshnata mashina i sravnitelno goliamata zaplata, otdelno sam retrograden kolkoto si iskash, che si go i ustoiavam.
Po dobra partia sam za zaiajdane...

Ama parvo dve neshta:

1. sloji si rakata na sarceto i mi kaji kolko "moderni" design-a si prodal i za kolko pari...

2. posle idi obikoli niakolko sites na izvesni designeri, ama takiva deto naistina rabotiat, a ne 15 godishni koreecheta deto si misliat, che na niakoi mu puka za tiah, i se ubedi v bezmislicata na slovosachetanieto "moderen design"

... pak posle shte posporim, niamash problemi...

p.s. mojesh da pochnesh ot www.adflip.com i kato mi dadesh edin primer za neshto takova rabato i zeleno deto e plateno ot seriozna commpany shte se predam...

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: дигитален дизайннови [re: LoveHate]  
Автор color ()
Публикувано01.10.01 12:14



oh izmorih se
maham se ot toia klub shtoto weche wsichki me mraziat



Тема Re: дигитален дизайннови [re: LoveHate]  
Автор color ()
Публикувано01.10.01 12:16



i ne mi gi goworete che ot slaboto PC niama znachenie



Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 12:29



Naistina ima znachenie PC-to, no ne goljamo. Za PS tvoeto e dobro. I slushaj LoveHate.. govori istini

P.S.
Nikoj ne te mrazi

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано01.10.01 12:29



AREEEEE.
"SUX" I "RULZ"... nai gi obicham gi tia dwe dumichki!
mama i tate za koleda shte ti podariat computer-cheto, spoko:))))))))

i kwo mi gowori za design chowek deto za mashina pari nemoje da izkara?!?!
500USD sa choweche. razumnia minimum. Iawno s moderen design ne mogat da se izkarat tia kinti a? Za birichka pone dokarwash li?

pochnal sym na 386SX na 33MHz. Pyrwata mi mashina. Niakoi sa pochnali i po otdalech.

ma shto li ti obiasniawam?!? mi az lichno ne sym prawil nishto s cel da se haresa na TEB i TIA kato TEB.
ako niakoia ot moite raboti pyk e wzela ta ti e haresala (Boje opazi!!!) maham ia nemedlenno.
iiii, neshto me smushtawa. mnogo pliampash malko kartinki pokazwash. kat si tolkoz naiasno s modata pa wzemi otkrehni nas neproswetenite izostawashti SUX-liowci. a? ko sha kaish?

samo 2 neshta?!?!
da poznaia li koi sa?
i shto ne gi nazowawash? neshto losho li ima?

ABE! NITO SI MI NA KINTITE, NITO SI MI NA AKYLA. NE ME UCHI KAK DA PRAWIA DESIGN. S TOWA SI IZKARWAM HLIABA OT BAIA WREME NASAM. ILI AKO SE OPITWASH DA GO PRAWISH PONE IZTYKWAI RAZUMNI DOWODI!

Riddle me this, what kind of man has bats on the brain?


Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано01.10.01 12:36



Spoko be brato... az pone ne te mrazia, niama zashto... vseki si ima pravo na nepravilno mnenie.

A za slabata mashna si prav, ima znachenie, ama e tapo da se opravdavash s tova - zvuchi kato gimnazialno izvinenie.

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема дигитнови [re: color]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 12:46



Njama znachenije.
Installirash si Photoshop4.0 i Coreldraw6, z.B., i si tvorish. Njamaj grizha!
Nikoj njama da ti se surdi che ne rabotish na posslednite versii.
Vizhdal sum potressavashti neshta praveni tochno na computri kato tvojte.
Stiga s glupavite opravdanija veche!
Eto ti neshto 3D praveno na PC (Pentium 100 40 Mb):
http://www.raph.com/3dartists/artgallery/pierre4.jpg

A sega vizh tija raboti, praveni na P100/P233 :
http://www.raph.com/3dartists/artgallery/ag-ap56.html

Vprochem RAM-pametta struva veche obidno malko!



Тема Re: дигитален дизайннови [re: R1dler]  
Автор color ()
Публикувано01.10.01 12:46



oleeeeee
mnogo dobre znaia choweche kolko struwa edno PC
i mnogo dobre znaia kak se izkarwat parite zashtoto niamam mama i tati da mi podariat za koleda kakwoto i da bilo

i ia me swetni kak moga da izkarwam poweche ot 250$ na mesec ???
kak da si nameria nikoi chichko deto da dawa pari i az da mu prawia dizaini deto mu hareswat

az sym pochnal ot 8-ca w 6-ti klas i sa mi otkradwali 3 PC-ta dokato sega sym s chuzdo

shte kaza che ako imah wreme i PC shtiah da wi sysipia s kartinki

ne te ucha. wiz za kintite sigurno si praw no za akyla neznaia ...



Тема дизайннови [re: color]  
АвторLMNT (Нерегистриран)
Публикувано01.10.01 12:50



I za akula e prav.
Zemi si computer na leasing!
Davash po edno 50-100 levcheta na messets i sled godinka si e tvoe!



Тема variant...нови [re: color]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано01.10.01 13:06



Shti dam edinia pat, tozi po koito az sam minal i koito me e dovel do dosta poveche ot 250$ mesechno...

1. Izbirash si 2 programi koito da ti fitnat nai dobre /pri men sa DRAW i PhotoShop/ i gi razuchavsh do stepen i bez PC pred teb da da redish pytishtata do dadena operacia i t.n.

2. Pochvash da tarsish kakva da e rabota, za priateli, za poznati kakvoto i da e i za kolkoto i pari da e, ama da ima niakakvo realno prilojenie...

3. Otivash na www.elance.com i stavash chlen i pochvash da se borish za vsiaka obiavena porachka, nezavisino dali ti haresva ili ne /pak moje i niakoi $ da izkarash/

4. Ne otkazvash nishto, ako shte i opakovla za oborski tor da e ili site na FK Pantera / s. Kaloianovec ...

5. Sled 3-4 godini imash dovolno goliamo portfolio, s koeto dokazvash, che mojesh da rabotish po zadadeni uslovia i si zaslujavasht doverie pich...

6. Vzimash si portfolioto pod mishnica i pochvash da si tarsish rabota, otnachalo za po malko pari, posle jivot i zdrave i ako stavash za neshto porite se vdigat, polojenieto sashto.

N.B. Nauchavash se da rabotish v ekip, osaznavash, che opredeleno ne si nai velikia i mnogo dobra ideia moje da doide i ot fakturista v schetovodnia otdel. Usvoiavash umenieto da rakovodish ekip i taka, neusetno se okazvash Art Director ili neshto takova... visoka zaplata, pravo da vzimash reshenia i t.n.

Na men poslednia etap teparva mi predsoi, ama znam paravilata na igrata...

Estestveno i malko kasmet triabva, ama toi vinagi triabva... tai, che ne se jalvai, sloji si metalna vrata i siadai da bachkash - COMMERCE - izkustvoto e hubavo neshto, ama frenskoto sitene i vinoto sa s pari sha znaish:)

Too Close to Love, Too Close to Hate

Редактирано от LoveHate на 01.10.01 13:32.



Тема Re: дигитален дизайннови [re: color]  
Автор sedmi (NoBody)
Публикувано01.10.01 13:33



za digit design priznawam samo towa koeto e napisano na asm. kakto iskaite go razbiraite , no ima takiwa krasoti napisani na asembler... bez da e drasnata i edna chertichka na ryka ...

ne e lesno ...


Тема Re: asmнови [re: sedmi]  
Автор LoveHate (ta tatau)
Публикувано01.10.01 13:35



...vizualni primeri ako obichash, stana mi interesno

Too Close to Love, Too Close to Hate


Тема Re: asmнови [re: LoveHate]  
Автор sedmi (NoBody)
Публикувано01.10.01 13:57



wizuzalizacia :((... moze bi sled sedmica.

ne e lesno ...


Тема Re: asmнови [re: LoveHate]  
Автор sedmi (NoBody)
Публикувано01.10.01 14:37



btw, ne znam zashto se uchudwash tolkowa , poznawam dwama idiota koito samo towa praweha. pisheha grafika na asm. ne za trypkata ili neshto podobno , ami zashtoto se radwaha kolko malki stawali failchetata !!! I wse si wikaha ein na drug : towa kak stawashe ???? .... elementarno Watson !! shemeti , no ne e tow predmeta na diskusiata. za primeri , ima werojatnost da mi gi pratjat kym kraja na sedmicata , no wse pak tezi neshta sym gi wizdal predi poweche ot godina... shansa da gi widja pak e malyk

ne e lesno ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.